PARTIZAN UKROTIO PANTERE: Crno-beli slavili u Železniku protiv upornog FMP-a i napravili veliki korak ka prvom mestu pred plej-of

24. kolo ABA

Košarkaši Partizana savladali su u Železniku FMP u derbiju 24. kola ABA lige rezultatom 97:91 (24:18, 25:25, 25:23, 23:25).

Crno-beli su zabeležili 21. pobedu, čime su tri utakmice pre kraja sačuvali prvo mesto, koje bi im u plej-ofu donelo prvu startnu poziciju.

Zek Ledej je bio najefikasniji u timu Partizana sa 19 poena. Eksum je postigao 16, po 14 su postigli Avramović i Madar, a po 11 Panter i Naneli.

U domaćem timu, koji je doživeo 11. poraz, ali zadržao peto mesto, Stepanović je postigao 21 poen, Mening 18, Bič 14 i Mur po 14, a Izundu 12.

U narednom kolu FMP gostuje Studentskom centru u Podgorici, a Partizan dočekuje Igokeu. Crno-beli do kraja ligaškog dela gostuju Zadru i Budućnosti.

FMP - PARTIZAN 91:97 (18:24, 25:25, 25:25)

4. ČETVRTINA

40. minut - Eksum je fauliran 22 sekunde pre kraja. Dugo se igra bez poena, gotovo dva minuta. Siguran je Australijanac - 89:97. Mur vraća dvojku - 91.97.

38. minut - Stepanović pogađa trojku - 87:93. Dobra finta Avramovića i pogodak za dva - 87:95. Stepanović zakucavanjem odmah uzvraća - 89:95.

37. minutu - Stepanović pogađa pod faulom - 80:90. Pogađa - 81:90. Bić pogađa trojku, FMP u naletu 8:0 - 84:90. Tajm-aut zove Obradović. Madar pogađa trojku - 84:93. Partizan sa trojicom plejmejkera u igri.

36. minut - Madar vrlo siguran sa poludistance - 76:90. Mening pogađa dugu dvojku - 78:90.

35. minut - Avramović siguran sa penala oba puta - 72:86. Najveća prednost Partizana do sada. Panter je zaradio četvrtu ličnu grešku, a Mening stao na liniju slobodnih bacanja. Pogodio je oba - 74:86. Ledej pogađa - 74:88. Bič zakucava posle ofanzivnog skoka - 76:88.

34. minut - Stepanović pogađa samo jedno od dva bacanja - 72:82. Panter pogađa izuzetno trežak šut za dva poena - 72:84.

33. minut - Mening za smanjenje rezultata - 69:79. Ledej pogađa trojku - 69:82. Stepanović zakucava - 71:82.

32. minut - Nova trojka Avramovića, druga u kratkom periodu - 68:79.

31. minut - Laki poeni za Partizan na startu poslednje četvrtine. Panter u kontri polaže za novu dvocifrenu prednost - 66:76. Izundu posle ofanzivnog skoka smanjuje na 68:76.

3. ČETVRTINA

30. minut - Ledej je ponovo fauliran, pogodio je oba puta i održava razliku Partizana - 66:71. Avramović sa visokim lukom pogađa trojku - 66:74.

29. minut - Pavićević zakucava - 64:67. Ledej je fauliran u prodoru, precizan je oba puta - 64:69. Mur uzvraća sa linije penala - 66:69.

28. minut - Simović dobija četvrtu ličnu, novi problem za FMP. Avramović je na liniji za slobodna bacanja. Pogodio je oba - 60:63. Sjajna odbrana Avramovića, Madar u kontri lagano polaže - 60:65. Pavićević posle tajm-auta uspeva da poentira - 62:65. Ledej pogađa svoj deseti poen - 62:67.

27. minut - Pavićević posle ofanzivnog skoka poentira - 60:61. Eksum dobija treću ličnu, odmah zatim i Smailagić.

26. minut - Stepanović dodaje nova dva poena - 58:60. Veliki problem za FMP, Stepanović je zaradio četvrtu ličnu grešku. Smailagić sa penala pogađa samo prvo - 58:61.

25. minut - Trojka Eksuma - 53:59. Mening sa zvukom sirenje pogađa trojku - 56:59.

Tehnička greška za nekog sa klupe FMP-a. Eksum sa penala pogađa svoj 14. poen - 56:60.

24. minut - Stepanović ponovo smanjuje - 51:53. Naneli je u seriji, pogađa trojku - 51:56. Stepanović na drugoj strani u naletu, pogađa drugu dvojku - 53:56.

23. minut - Mur se lepo snalazi u kontri, FMP stiže na minus dva - 49:51. Naneli postiže nove svoje poene - 49:53.

22. minut - Naneli pogađa prve poene za Partizan u drugom delu - 45:51. Papapetru je četvrti košarkaš Partizana sa tri lične greške. Stepanović pogađa oba bacanja - 47:51.

21. minut - Izundu zakucava - 45:49.

Simović kod domaćina ima tri lične greške posle prvih 20 minuta. Na drugoj strani u problemu su Panter, Trifunović i Vukčević sa po tri lične.

2. ČETVRTINA

20. minut - Izundu se sjajno snalazi u gužvi ispod koša Partizana - 41:49. Mur smanjuje na 43:49, što je konačan rezultat posle prvih 20 minuta.

19. minut - Madar pogađa za tri - 37:49. Izundu smanjuje na 39:49.

18. minut - Mening pogađa pod faulom, Panter dobija treću ličnu grešku - 36:44. Precizan je za 37:44. Ledej zakucava za 37:46.

17. minut - Naneli pogađa za tri - 33:42. Eksum je siguran sa penala, vraća dvocifrenu prednost - 33:44. Pavićević smanjuje sa penala na 34:44.

Drugi put u meču obostrana tehnička greška, Pavićević iz FMP-a i Panter iz Partizana.

16. minut - Eksum pogađa za dva - 30:39. Matović je polovičan sa penala - 31:39. Pavićević zakucava u kontri - 33:39. Tajm-aut za Obradovića.

15. minut - Bič pogađa trojku - 28:37. Anđušić pravi nesportsku ličnu grešku. Mur koristi oba slobodna bacanja - 30:37.

14. minut - Vukčević u "ofsajdu", zakucava za 22:35. Tehnička greška Avramoviću i Muru zbog koškanja. Problem za Partizan, Avramović je zaradio treću ličnu grešku.

Mening pogađa 2+1 za 25:35. Vukčević još jednom precizan - 25:37.

13. minut - Vukčević donosi Partizanu prvu dvocifrenu razliku - 22:33.

12. minut - Ledej u svom karakterističnom stilu jednom rukom - 20:27. Bič odmah uzvraća - 22:27. Eksum sa kontra noge pogađa - 22:29. Avramović postiže svoje prve poene - 22:31. Tajm-aut za domaći tim i trenera Stefanovića.

11. minut - Naneli je fauliran u prodoru. Pogodio je jedno od dva - 18:25. Mur smanjuje na 20:25.

01:08

Predstavljanje igrača na utakmici FMP - Partizan

1. ČETVRTINA

10. minut - Madar je precizan za dva - 18:24.

9. minut - Eksum je precizan sa penala - 16:22. Stepanović je precizan za dva - 18:22.

8. minut - Sjajan potez Ledeja na poziciji niskog posta - 14:18. Mening odmah uzvraća - 16:18. Panter koristi solo-prodor - 16:20.

7. minut - FMP je izašao iz bonusa, a Eksum je na liniji slobodnih bacanja. Oba puta je precizan - 12:16. Mur smanjuje sa penala - 14:16.

6. minut - Panter pogađa prvu trojku na meču - 10:14. Mening pogađa za dva - 12:14.

5. minut - Smailagić, praktično jedini centar u Partizanu, u odsustvu Lesora i Koprivice, zaradio je drugu ličnu grešku. Bić pogađa oba bacanja - 10:9.

Ledej se upisuje u listu strelaca sa penala - 10:11.

4. minut - Simović u kontri pogađa za dva - 8:5. Madar pogađa dvojku - 8:7. Panter pogađa prve poene za prvo vođstvo Partizana - 8:9.

3. minut - Partizan je već izašao iz bonusa, Papapetru i Trifunović imaju po dve lične greške. Izundu pogađa oba slobodna bacanja - 6:3. Smailagić pogađa dva bacanja - 6:5.

2. minut - Papapetru postiže trojku i prve poene za Partizan - 4:3.

1. minut - Izundu otvara meč dvojkom - 2:0. Bič pogađa dva od tri slobodna bacanja za 4:0.

Mur, Bič, Izundu, Šaranović i Simović startuju za FMP.

Madar, Panter, Trifunović, Papapetru i Smailagić su starteri za Partizan.

FMP - PARTIZAN Hala: FMP, Železnik Sudije: Damir Javor, Sašo Petek, Dragan Porobić

FMP: Menin, Bič, Mur, Pavićević, Stepanović, Šaranović, Simović, Matović, Izundu, Janković, Dženkins, Manojlović. Trener: Nenad Stefanović.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Avramović, Panter, Smailagić, Papapetru, Eksum, Naneli, Trifunović, Anđušić, Madar. Trener: Željko Obradović.

Derbi utakmica 24. kola ABA lige igra se od 20 časova u Železniku.

Domaći FMP dočekuje lidera lige, ekipu Partizana.

Tim Nenada Stefanovića je trenutno peti na tabeli sa učinkom 13-10. Jedan od tih poraza doživeli su u prvom međusobnom duelu, kada su crno-beli u Areni slavili sa 90:86.

"Kao što uvek kažem i mojim igračima, očekuje nas zaista laka utakmica u kojoj nemamo apsolutno ništa da izgubimo. Igramo protiv ekipe koja igra jednu zaista odličnu košarku ne samo na nivou ABA lige, nego i Evrope. Ako sve bude kako treba, a verujem da će biti, igraće i Top 8 Evrolige. Vidi se velika razlika u ovogodišnjim i prošlogodišnjim igrama, zna se čiji je to pečat i tu nema mnogo šta da se priča. Mi da bismo napredovali, moramo da igramo sa najboljima, ove utakmice tako i doživljavamo. Želimo da se prikažemo u što boljem svetlu, apsolutno da budemo rasterećeni, da damo sve što imamo u ovom momentu. Želimo da vidimo gde smo u odnosu na jedan takav tim, nemamo šta da izgubimo, možemo samo da dobijemo i stručni štab, kao i svi igrači – radujemo se utakmici sa Partizanom", rekao je Nenad Stefanović, trener FMP-a.

Jedan od najboljih u domaćem timu je Čarls Menin.

"Partizan je odličan tim, jedan od najboljih na ovim prostorima. Biće to pravi test za nas kao tim i svakog pojedinačno. Uzbuđeni smo što ćemo imati priliku da se odmerimo sa njima. Moramo da budemo fokusirani, igramo našu igru i vodimo računa o detaljima da bismo bili konkurentni. Potrebno je da budemo agresivni u odbrani i pokušamo da ih limitiramo jer oni zaista imaju mnogo napadačkih kvaliteta. Takođe, izgubljene lopte moramo da svedemo na minimum i sledimo plan koji nam je stručni štab pripremio. Želimo da se držimo svojih principa koji nas odlikuju i da odigramo najbolje moguće u narednoj utakmici."

Partizan u Stjepana Supanca stiže bez suspendovanog Matijasa Lesora, ali i bez podrške svojih navijača. Odlukom domaćeg kluba, ulaznice za utakmicu u hali FMP-a se nisu našle u slobodnoj prodaji, niti će biti distribucije istih. Crno-beli su prvi na tabeli sa 20 pobeda i dva poraza, pa imaju imperativ pobede kako bi zadržali prvo mesto pred start plej-ofa.

"Izuzetno važna utakmica za nas. Posle serije utakmica u Evroligi, okrećemo se ka ABA ligi. Imali smo dva treninga da se pripremimo za taj meč i da probamo da nastavimo da igramo na nivou kako smo igrali u poslednje vreme. Bez Lesora smo, ali to je prilika za ostale igrače."

Aleksa Avramović zbog povrede nije igrao u prvom međusobnom duelu ove dve ekipe, a uoči večerašnjeg meča kaže:

"Svakako jedna od najvažnijih utakmica u sezoni, pogotovu što ćemo igrati bez Matijasa za kog znamo šta doprinosi ovom timu. Imamo jedan sjajan period iza sebe gde smo dobili dve od tri utakmice u Evroligi i Cedevita Olimpiju. FMP je ekipa koja sjajno trči, organizovani su, imaju sjajnog trenera, pokriveni su na svim pozicijama. Frejzer je otišao u Zenit, nadomestili su ga Murom. Mi ćemo uz maksimalnu koncentraciju izaći na teren i pokušati da pobedimo."