ZVEZDA PONOVILA STARE BOLJKE: Kampaco DIRIGOVAO, crveno-beli RAZBIJALI Megu, pa UGROZILI već zabeleženu pobedu!

aba liga

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Megu na gostovanju u takmici 24. kola ABA lige rezultatom 78:87.

Zvezda je vodila od starta meča, u jednom trenutku imala je čak 20 poena prednosti. A onda po ko zna koji put neshvattljivo pala i dozvolila domaćinu da se u finišu vrati u meč i priđe samo na 6 poena razlike.

Ipak da ne dođše do potpunog preokreta pobrinuo se Argentinac Fakundo Kampaco

Njegovi potezi su ipak zatvorili meč u korist Crvene zvezde i može se konstatovati da je on bio apsolutni junak ove utakmice.

Argentinac je susret završio sa 15 poena, 11 asitencija i tri ukradene lopte. Ognjen Dobrić je bio najefikasniji sa 23 poena, a Hasan Martin je ubacio 16.

Kod Mege najefikasniji je Nikola Đurišić sa 16 poena, 15 je dodao Rudan, a 14 Kazalon.

Zvezda je trenutno na drugom mestu sa skorom 19-3 uz dve utakmice manje.

Sa druge strane Mega je na šestoj poziciji blizu plasmana u plej-of sa skorom 12-12

U sledećem kolu Zvezda će igrati u Čačku protiv Borca, a Mega će dočekati Budućnost.

1 / 34 Foto: Petar Aleksić

KRAJ MEČA

Četvrta četvrtina:

39. minut - Kampaco nakon prodora rešava sve dileme 76:87

38. minut . Dobrić postiže vrlo važnu trojku 76:85

37. minut - Kazalon pogađa za tri, Mega u jednocifrenom minusu 72:80. Kampaco sa penala prekida seriju domaćina 72:82

35. minut - Mega koristi opuštanje u redovima crveno-belih i prilazi na -13 67:80. Ivanović reaguje tajm-aut

32. minut - Sjajna akcija Mitroviča i Dobrića 59:80

KK Crvena zvezda

Treća četvrtina:

30. minut - Završena je treća četvrtina, čini se da je ovde već sve rešeno, Zvezda ubedljivo vodi 53:72

27. minut - Zvezda vrlo raxspoložena pogađaju iz svih pozicija. Najefikasniji su Dobrić sa 16 i Martin sa 15 poena i Petrušev sa 12 poena za sada

24. minut - Brzi odgovor Zvezde i serija od 7:0 na suprotnoj strani 41:59, uz dve trojke Lazarevića i Kampaca

22. minut - Bolji start Mege u nastavku serija 5:0 41:51

1 / 13 Foto: Petar Aleksić

Druga četvrtina:

20. minut - Završeno je prvo poluvreme 36:51

19. minut - Martin pogađa uz faul 33:48

18. minut - Egzibicija crveno-belih u ovim momentima , Kampaco deli fantastične asistencije 31:45

15. minut - Majstorija Kampaca 27:33, pa nakon dobre odbrane, pogađa Dobrić iz kontre 27:35

14. minut- Đurišić pogađa za tri, potom Martin iz reketa 27:31

12. minut - Trojka Cerovine, Mega je uhvatila priključak 24:27

11. minut - Petrušev dominira, pogađa uz faul, njegov 10 poen, promašuje bacanje 21:27

Prva četvrtina:

10. minut - Mini serija Mege za kraj prve četvrtine 19:25

9. minut - Sjajna akcija Zvezde i zakucavanje Petruševa 14:25

7. minut - Igra se bez odbrana maltene u ovim momentima, lepe akcije i na jednoj i na drugoj strani 12:21

5. minut - Kampaco pogađa svoje prve poene na meču 6:13

3. minut - Dobar start Zvezde. Poeni Kuzmića pa Dobrića 2:8. Barać tajm-aut

1. minut - Rudan postiže prve poene na meču, vraća Petrušev, koji promašuje dodatno bacanje, nakon ofanzivnog skoka ui novog napada poentira Kuzmić 2:4

1. minut - Utakmica je počela

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Megi u utakmici 24. kola ABA lige.

Zvezda je trenutno na drugom mestu sa skorom 18-3 uz dve utakmice manje.

Duško Ivanović

Trener crveno-belih Duško Ivanović oprezan je pred ovaj meč.

"Ponoviću sve ono što sam rekao i u najavi prve utakmice sa ovim timom, posebno to važi sada kada je ova ekipa i rezutatima pokazala da ima kvalitet uz mladost i talent koji smo potencirali pred najavu prve utakmice. Sada uz taj kvalitet imaju i samopouzdanje, ostalo se nije promenilo igraju brzo u tranziciji sa puno kontranapada, i recept ostaje isti, čvrsto i zaustaviti ih jer i mi želimo da nastavimo našu seriju", rekao je Ivanović, preneo je klupski sajt.

Crveno-beli u meč ulaze posle tri vezane pobede u Evroligi, dok je Mega ostvarila četiri uzastopna trijumfa u ABA ligi.

Utakmica se igra u hali sportova "Ranko Žeravica" na Novom Beogradu sa početkom u 18 časova.