PARNI VALJAK NASTAVLJA DA MELJE! Crno-beli se MUČILI, a onda dodali GAS i SAMLELI Igokeu - pobede se ređaju kao na traci!

aba liga

Nisu imali košarkaši Partizana mnogo prostora za slavlje nakon plasmana u TOP 8 Evrolige, pošto ih je večeras u beogradskoj Štark areni čekao novi izazov u regionalnom takmičenju.

I uspeli su izabranici Željka Obradovića da nastave pobedonosni niz, pošto su večeras savladali Igokeu u okviru 25. kola ABA lige rezultatom 89:74.

Znali su unapred crno-beli da im večeras neće biti lako, pošto košarkaši Igokee u prestonicu Srbije nisu došli sa belom zastavom, već su dali sve od sebe, i pošteno namučili aktuelnog lidera ABA lige.

U prvom poluvremenu viđena je velika borba na parketu, gosti su sjajno parirali Parnom valjku, a onda u drugom poluvremenu crno-beli su ubacili u petu brzinu i lako stigli do novog trijumfa u regionalnom takmičenju.

Navijači Partizana imali su priliku da ponovo na parketu vide Balšu Koprivicu, koji je zbog mononukleoze tri meseca bio van ritma!

1 / 21 Foto: Nenad Kostić

Najefikasniji u timu Partizana bio je Avramović sa 15 poena, dok je Smailagić završio meč sa 15 poena!

U poraženom sastavu, istakli su se Đorđević i Nerandžić sa po 18 poena!

Nakon večerašnje pobede, Partizan je prvi na tabeli sa skorom od 22 pobede i 2 poraza, dok je Igokea jedanaesta na tabeli sa 9 pobeda i 15 poraza!

Uživo,

Partizan - Igokea: 89:72

Tok utakmice:

Četvrta četvrtina:

Završena je utakmica!

10. minut - Lepo se snašao Smailagić i lako stigao do novih poena, crno-beli imaju +17

9. minut - Novi poeni za Kroforda 87:72

8. minut - Kroford koristi grešku igrača Partizana i lako poentira u kontri 85:70

7. minut - Novi poeni za Nerandžića 85:68

6. minut - Novu trojku za crno-bele postigao je Kevin Panter 85:62

5. minut - Na parketu je ponovo Balša Koprivica, koji zbog mononukleoze nije igrao nešto više od tri meseca

4. minut - Novi poeni za Avramovića 77:62

Igokea-Partizan

3. minut - Novi poeni za Đorđevića, posle atraktivnog dodavanja mladog Stankovića 72:62 Avramović pogađa trojku 75:62

2. minut - Eksum pogađa iz teške pozicije, crno-beli ponovo dvocifreno vode 70:60 Aleksa Avramović zakucava u kontri 72:60

1. minut - Kondić pogađa trojku iz ćoška 68:60

Treća četvtina:

Završena je treća četvrtina!

10. minut - Nakon sjajne odbrane, Papapetru je ostao sam na trojci i pogodio 68:57

8. minut - Jošilo poentira preko Papapetrua 62:57

7. minut - Panter pogađa veoma težak šut 62:53 Nerandžić na drugoj strani precizan sa poludistance 62:55

KK Partizan

6. minut - Novi poeni za Ledeja, Partizan ponovo ima +7

5. minut - Nerandžić promapuje prvo, a pogađa drugo slobodno bacanje 58:53

4. minut - Panter je presekao pas, a potom poentirao u kontri. Partizan ponovo vodi 54:52

3. minut - Evo izjednačenja, Talić je lako pogodio 50:50 Ledej pogađa u karakterističnom stilu 52:52

2. minut - Nerandžić poentira, Željko Obradović je veoma ljut na svoje izabranike zbog manjka koncentracije u odbrani 50:48

1. minut - Đorđević je lako poentirao preko Smailagića 50:46

Druga četvrtina:

Završeno je prvo poluvreme! (50:44)

10. minut - Smailagić pogađa dva slobodna bacanja 50:44

9. minut - Naneli pogađa veoma bitnu trojku, crno-beli imaju +8

KK Partizan

7. minut - Smailagić promašuje oba slobodna bacanja, ostaje 45:40

6. minut - Voler pogađa trojku, sjajno šutiraju košarkaši Igokee za tri poena na večerašnjem meču 44:40

KK Partizan

5. minut - Vukčević je silovito probio i došao do novih poena 44:37

4. minut - Nerandžić igra sjajno večeras. Košarkaš Igokee je pogodio uz faul, a potom je bio precizan sa linije za slobodna bacanja 38:34

3. minut - Nerandžić poenitra u kontri, crno-beli imaju +9

Jam Madar

2. minut - Nerandžić se lepo snašao i pogodio 36:27 Vukčević na drugoj strani pogađa dva slobodna bacanja 38:27

1. minut - Tristan Vukčević pogađa trojku 36:25

Prva četvrtina:

Završena je prva četvrtina! (33:25)

10. minut - Trifunović sjajno probija i stiže do osmog poena 32:22 Zek Ledej pogađa jedno slobodno bacanje 33:22 Kondić pogađa trojku u poslednjim sekundama prve četvrtine 33:25

9. minut - Đorđević zakucava, on već ima 12 poena na svom kontu 30:20

8. minut - Danilo Anđušić 2/2 sa linije za slobodna bacanja 27:16

KK Partizan

7. minut - Raspoložen je Smailagić večeras, centar Partizana je pogodio novu trojku 22:16 Avramović je pogodio uz faul, a potom je uspešno realizovao slobodno bacanje 25:16

7. minut - Smailagić pogađa trojku, a onda laki poeni za Kroforda 19:14

6. minut - Papapetru siguran sa linije za slobodna bacanja 16:12 Đorđević poentira nakon ofanzivnog skoka 16:14

5. minut - Đorđević je nadmudrio Trifunovića i lako poentirao 11:12 Trifunović cepa mrežicu iz ćoška 14:12

4. minut - Laki poeni za Đorđevića 8:10 Jam Madar postiže novu trojku 11:10

KK Partizan

3. minut - Oporavio se Balša Koprivica od mononukleoze i nakon više od tri meseca našao se u timu Partizana

2. minut - Pogađa i Đorđević 2:5 Trifunović je ostao sam na trojci, i pogodio 5:5

1. minut - Prvu trojku na meču postiže Delalić, a na drugoj strani Madar stiže do lakih poena 2:3

Uoči meča:

Ostvarili su košarkaši Partizana veliki uspeh tako što su obezbedili plasman u TOP 8 Evrolige, a danas je pred četom Željka Obradovića novi izazov u regionalnom takmičenju.

Košarkaši Partizana ulaze kao apsolutni favoriti u današnju utakmicu, i nema sumnje da će crno-beli dati sve od sebe da nastave pobednički niz.

Uoči današnjeg meča, trener Partizana Željko Obradović je izjavio da njegov tim treba da bude maksimalno koncentrisan.

„Treba da nastavimo da budemo koncentrisani, sa energijom i motivacijom koja je potrebna za utakmicu protiv tima koji u poslednje vreme igra veoma dobro. Nadamo se da ćemo imati još jednu dobru posetu na našem terenu. Još jednom, uz veliki respekt prema Igokei, da probamo da odigramo najbolju moguću utakmicu“, istakao je Obradović.

Željko Obradović

Alen Smailagić je rekao sledeće:

„Malo smo odmorniji nakon jučerašnjeg slobodnog dana. Moramo odigrati svesni da nam je ABA liga bitnija od Evrolige i da damo sve od sebe. Pogotovu igrači koji će igrati na poziciji pet, prvenstveno ja. Videćemo šta će sutra da se desi“, poručio je Smailagić.

Podsetimo, zbog suspenzije koju je dobio zbog nesportskog ponašanja na poslednjem derbiju protiv Crvene zvezde, Željko Obradović ni danas neće moći da računa na Matijasa Lesora.

Crno-beli se nalaze na liderskoj poziciji ABA lige sa skorom (21-2), dok je Igokea jedanaesta sa skorom (9-14).