ZVEZDA SE DUGO MUČILA, PA SAVLADALA SPLIT: Crveno-beli nastavili poteru za Partizanom! VIDEO

26. kolo

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u Beogradu Split rezultatom 83:74 (23:21, 16:15, 24:25, 20:13) u 26. kolu ABA lige.

Crveno-beli su zabeležili 21. pobedu i ostali u trci za prvo mesto koje trenutno drži Partizan. Crno-beli su na prvom mestu sa 23 pobede i utakmicom više.

Zvezda se neočekivano dugo mučila protiv trenutno devetoplasirane ekipe. Punih 30 minuta Splićani su odolevali u Pioniru. Jedini koji je u prve tri četvrtine bio raspoložen bio je Filip Petrušev koji je zabeležio 25 poena.

Početkom poslednje četvrtine Zvezda je počela da pravi razliku i lomi utakmicu. Proradio je Nemanja Nedović koji je stigao do 15 poena, a Zvezda do dvocifrene prednosti. Domaći tim je rutinski odradio utakmicu do kraja i upisao bitnu pobedu.

Crvena zvezda do kraja ligaškog dela ima gostovanja Mornaru u Baru i Cedevita Olimpiji u Ljubljani. Partizan do kraja ligaškog dela ima gostovanje Budućnosti u Podgorici.

CRVENA ZVEZDA - SPLIT 83:74 (23:21, 16:15, 24:25, 20:13)

4. ČETVRTINA

40. minut - Saliven poentira - 83:74.

39. minut - Šorter smanjuje na 83:72.

38. minut - Runjić zakucava - 81:70. Martin pogađa za 83:70.

37. minut - Saliven smanjuje - 79:68. Ilić povećava sa slobodnih bacanja - 81:68.

35. minut - Ilić zakucava, Zvezda definitivno lomi meč - 79:63. Šorter smanjuje trojkom - 79:66.

34. minut - Marković nastavlja seriju - 74:63. Raspucao se Nedović, njegova trojka za seriju 14:2 i 77:63. Njegovih 15 poena.

33. minut - Trojka Vildoze, njegovi prvi poeni - 72:63. Crveno-beli lome utakmicu.

32. minut - Nedović na prodoru postiže nove poene - 69:63.

31. minut - Nedović sa bacanja povećava na 65:61. Kalajdžić pogađa uz faul, ali ne pogađa dodatno bacanje - 65:63. Petrušev zakucava - 67:63. Njegovih 25 poena.

3. ČETVRTINA

30. minut - Razigrani Nelson u trećoj četvrtini - 63:61.

29. minut - Nelson smanjuje na 61:57. lazarević je precizan - 63:57. Nelson smanjuje na 63:59.

28. minut - Nedović pogađa - 58:55. Nedović pogađa trojku - 61:55.

27. minut - Nelson je pogodio pod faulom. Donosi izjednačenje - 51:51. Lazić postiže trojku - 54:51. Nelson smanjuje na 54:53. Petrušev sa penala pogađa za 56:53. Kalajdžić smanjuje sa linije slobodnih bacanja - 56:55.

26. minut - Kampaco je promašio tri slobodna bacanja za redom, a pogodio četvrto za 49:48. Petrušev zakucava za 51:48.

25. minut - Saliven za novo izjednačenje - 48:48.

24. minut - Tišma postiže trojku, Split vodi - 44:46. Petrušev donosi izjednačenje - 46:46. Kampaco sa penala za prednost Zvezde - 48:46.

23. minut - Saliven pogađa trojku - 42:41. Martin pogađa za dva - 44:41. Šorter vraća dvojku - 44:43.

22. minut - Saliven smanjuje na 39:38. Zvezda posle skoro dva minuta postiže prve poene u trećem periodu - 42:38. Dobrić je strelac.

2. ČETVRTINA

Filip Petrušev je postigao 18 poena i jedini je dvocifren u Zvezdinom timu. Naredni na listi strelaca je Kampaco sa šest poena.

20. minut - Ivanović precizan sa penala - 39:34. Kalajdžić prolazi lako i smanjuje na 39:36. Kraj prvog poluvremena

18. minut - Runjić u kontri poentira - 35:34. Kampaco pogađa za dva - 37:34.

17. minut - Porter smanjuje sa penala - 32:30. Saliven donosi izjednačenje Splitu - 32:32. Namestio je ruku Petrušev, njegova treća trojka i ukupno 17 poena - 35:32.

16. minut - Petrušev na asistenciju Kampaca - 30:28. Ponovo Petrušev - 32:28.

15. minut - Tišma sa penala donosi novo vođstvo Splitu - 26:28. Ilić se snašao između trojice igrača - 28:28.

14. minut - Šorter postiže novu trojku, njegovih 12 poena - 25:26. Ilić sa penala jedan od dva - 26:26.

13. minut - Mitrović postiže svoje prve poene - 25:23.

12. minut - Šorter u kontri donosi izjednačenje - 23:23. Prazan hod Crvene zvezde u poslednjih nekoliko minuta.

1. ČETVRTINA

10. minut - Tišma pogađa trojku uz zvuk sirene za istek četvrtine - 23:24. Ipak, nakon pregleda sudije su poništile koš jer nije na vreme izbacio loptu.

9. minut - Dobrić pogađa za dva posle tajm-auta Ivanovića - 23:19. Kalajdžić smanjuje na 23:21.

8. minut - Kalajdžić u kontri smanjuje na 21:16. Split u seriji, Saliven postiže trojku - 21:19.

7. minut - Tišma pogađa trojku - 18:12. Petrušev vraća trojku, njegovih 10 poena - 21:12. Šorter smanjuje - 21:14.

6. minut - Petrušev sa penala povećava na 18:7. Atraktivno zakucavanje Salivena za 18:9.

5. minut - Kampaco sa linije penala pogađa za 16:7.

4. minut - Martin pogađa za dva - 11:4. Šorter pogađa prvu trojku za Split - 11:7. Nedović vraća tri za tri - 14:7.

3. minut - Petrušev je vezao pet poena - 9:4.

2. minut - Nelson donosi Splitu prvo vođstvo u meču - 2:4. Lazarević pogađa za dva - 4:4. Petrušev postiže prvu trojku na meču - 7:4.

1. minut - Kampaco postiže svoje prve poene na utakmici - 2:0. Šorter sa penala donosi izjednačenje svom timu - 2:2.

Dobra vest za crveno-bele je da se u tim vratio kapiten Branko Lazić. Loša vest po goste je da su bez Dominika Mavre.

Košarkaši Crvene zvezde nakon završetka takmičenja u Evroligi, gde su zauzeli deseto mesto, okreću sve svoje misli ka regionalnoj ABA ligi.

Crveno-belima su preostale tri utakmice u ligaškom delu u kojima će probati da ostvare stopostotan učinak i iskoriste eventualni kiks Partizana koji se nalazi na prvom mestu na tabeli. Prva od te tri utakmice je protiv Splita u Beogradu od 20 časova, a zatim slede gostovanja protiv Mornara u Baru i Cedevita Olimpije u Ljubljani.

U prvoj utakmici koja je kalendarski otvorila 2023. godinu crveno-beli su slavili u Splitu 72:63, ali su i trener Ivanović i igrači svesni da ne sme biti nikakvog opuštanja.

Trener Duško Ivanović: "Dočekujemo ekipu Splita koja je odigrala dobru sezonu u ABA ligi, i koja je u nekim mečevima posebno protiv "na papiru" jačih timova pokazala da ima kvalitet. Zato ulazimo maksimalno ozbiljno u ovu utakmicu, želimo da nastavimo seriju pobeda iz Evrolige i u dobrom ritmu dočekamo plej-of ABA lige koji sledi. Posebno zbog činjenice da takmičarski još uvek vodimo borbu za plasman u regularnom delu sezone regionalne lige i sada sve snage okrećemo ovom takmičenju", rekao je trener Ivanović.

Dalibor Ilić: "Želimo da nastavimo sa dobrim igrama, imamo dobru atmosferu a ona se pravi pobedama kojih sada imamo već osam u oba takmičenja. Ne sme biti nikakvog opuštanja jer je Split pokazao da je dobra ekipa, a posebno što uz kvalitet koji imaju dolaze bez pritiska u Beograd na ovu utakmicu. Pozivam navijače da dođu na ovaj meč jer je on važan za nas. Nakon toga imamo u kratkom roku i mečeve u Baru i Ljubljani i spremni ćemo dočekati i plej-of", rekao je Ilić.

Utakmica 26. kola ABA lige igra se ponedeljak od 20 časova u hali Aleksandar Nikolić.