JOKIĆ BROJAO DO 41, ALI DŽABE: Majami napravio brejk u Denveru i izjednačio u finalu NBA lige VIDEO

Bitka za prsten

Košarkaši Denvera poraženi su na svom terenu od Majamija u drugoj utakmici finala NBA lige rezultatom 110:108 (26:23, 25:34, 25:26, 36:25).

Rezultat u seriji koja se igra do četiri pobede je sada 1:1, a treći meč se igra u Majamiju u noći između srede i četvrtka.

Denveru nije pomogla ni još jedna sjajna partija Nikole Jokića. Srpski as je postigao 41 poena. Majami je sjajno šutirao za tri poena, postigao je čak 17 trojki.

Marej je postigao 18 poena, Gordon 12, a Braun 11 u timu Denvera.

U timu Majamija najefikasniji su bili Vinsent sa 23 poena i Batler i Adebajo sa po 21 poenom. Nikola Jović nije ulazio u igru.

Utakmica je imala puno preokreta, Majami je pvi stekao 11 poena prednosti, Denver u drugoj četvrtini preokrenuo i stigao do 15 poena prednosti.

U drugom poluvremenu je Denver stao, sem Jokića, koji je u trećoj četvrtini postigao čak 18 poena.

Majami je u poslednjoj četvrtini napravio veliku seriju i stekao 12 razlike, ali se Denver u finišu ponovo približio serijom trojki. Domaći tim je imao poslednji napad i šansu za produžetak, ali je Marej promašio šut za tri poena.

DENVER - MAJAMI 106:111 (23:26, 34:25, 26:24, 25:36)

4. ČETVRTINA

Jokić je sa klupe počeo poslednju četvrtinu. Majami je preko Robinsona u seriji poena i prišao je na samo dva razlike zaostatka - 85:83.

Majami ima neverovatan šut za tri poena. Vinsent pogađa 15. trojku, a Majami posle dužeg vremena vodi - 85:88. Do kraja utakmice je deset minuta. Rezultat u ovoj četvrtini je 13:2 za Majami, a Robinson je postigao 10 poena.

Jokić ima 33 poena, Marej je drugi strelac ekipe sa 10 poena. Ostali u Denveru su jednocifreni. Majami ima čak petoricu dvocifrenih igrača, gosti vode 87:92 na nešto više od osam minuta pre kraja.

Jokić je uhvatio deseti skok, pa sada ima dabl-dabl učinak. Ima i tri asistencije.

Denver je u životu zahvaljujući Jokiću. Njegovih 37 poena tačno šest minuta pre kraja pri rezultatu 93:98.

Majami stiže drugi put u meču do najubedljivije prednosti od 11 poena - 93:104. Majami vodi 29:12 u poslednjoj četvrtini.

Dve vezane trojke Denvera, Marej smanjuje na 101:107. Do kraja je ostalo tri minuta.

Marej pogađa još jednu trojku za seriju Denvera 11:2 za 106:109.

Marej je promašio trojku za produžetak pri rezultatu 108:111.

3. ČETVRTINA

Jokić je već u uvodnim minutama treće četvrtine stigao do 18 poena. Vezao je pet poena, od toga postigao svoju drugu trojku - 64:59.

Jokić održava Denver, njegovih 21 poena i vođstvo Denvera sredinom treće četvrtine - 69:66.

Neverovatni Jokić postiže svoj 18. poen u trećoj četvrtini. Vezao je osam poena i stigao do svog 31. poena. Denver vodi 83:75 minut pre kraja četvrtine. Cela hala skandira Jokiću MVP, MVP. Jokić ima i sedam skokova i tri asistencije do sada.

2. ČETVRTINA

Rezervna petorka Denvera pravi veliki preokret na startu druge četvrtine. Domaći tim je prvi put poveo, a posle trojke Grina stigao i do četiri poena prednosti - 33:29.

Neverovatna serija Denvera - 22:3. Domaći vode sa 38:29.

Denver je od minus 11 stigao do plus 10 u četvrtom minutu druge četvrtine.

Sedam vezanih poena Džamala Mareja za plus 12 Denvera - 44:32.

Neverovatni Denver je ubacio 50 poena za 15 minuta - 50:35.

Majami je u naletu, serija 8:0 za 50:43 na tri minuta pre kraja poluvremena.

Gosti su uspeli da se približe Denveru, koji na poluvreme odlazi sa šest poena prednosti - 57:51.

Jokić je najefikasniji u timu Denvera sa 13 poena. Srpski košarkaš ima i četiri skoka i tri asistencije za 19 minuta.

1. ČETVRTINA

Loš početak Denvera, gosti su postigli dve trojke i posle tri minuta poveli sa 2:10. Jedine poene za domaći tim postigao je Jokić.

Jokić za sada najraspoloženiji u Denveru, njegova prva trojka za 10:16. Igra se šesti minut utakmice.

Domaći navijači su nezadovoljni suđenjem na startu utakmice, a Jokić je posle sedam minuta stigao do sedmog poena - 12:21. Nikola ima i po jedan skok i asisstenciju za sada. Na drugoj strani raspoložen je Maks Štrus koji je pogodio tri trojke.

Jokić je dvocifren već u prvoj četvrtini. Pogodio je 11 poena za 10 minuta. Denver i dalje gubi, ali se približio na 23:26.

Jokić ima i po dva skoka i asistencije posle prve četvrtine.

Pobedom 104:93 košarkaši Denvera poveli su u finalnoj seriji NBA lige protiv Majamija.

Po običaju, briljantan je bio Nikola Jokić, koji je upisao deveti tripl-dabl u ovosezonskom plej-ofu. Njegov učinak iznosio je 27 poena, 14 asistencija i 10 skokova. Već u prvom poluvremenu je ostvario učinak od 10 asistencija zbog čega je ušao u istoriju NBA lige.

Ovo je ujedno i prvi put posle 21 godinu, odnosno od Džejsona Kida, da je neko tripl-dablom debitovao u finalnoj seriji - dok je Jokić sa 14 asistenicja i na taj način ušao u istoriju. Postao je centar sa najviše tačnih dodavanja u finalu, ali i uopšte na debiju u finalu.

Nema sumnje da će Srbin i večeras u "Bol areni" u Denveru biti u centru pažnje.

Džamal Marej je imao 26 poena i 10 skokova, Aron Gordon je stao na 16, Majkl Porter je imao 14 poena i 12 skokova, dok je Brus Braun takođe bio dvocifren sa 10 poena.

Kada je u pitanju Majami, Bam Adebajo je imao 26 poena i 12 skokova, Gejb Vinsent 19 poena, Hajsmit 18, a Džimi Batler skromnih 13 poena i po sedam skokova i asistencija. Priliku da uđe u igru imao je i srpski košarkaš Nikola Jović koji je zabeležio jedan skok.

Denver je na tom meču u Koloradu nastavio savršen niz protiv Majamija, upisavši sedmu uzastopnu pobedu.

Podsetimo, šampion NBA lige će postati ekipa koja prva stigne do četiri pobede.