PARTIZAN OSVOJIO ŠAMPIONSKI PRSTEN POSLE 10 GODINA: Crno-beli na krilima FANTASTIČNOG Pantera srušili Zvezdu i osvojili titulu!

finale ABA LIGE

Partizan je novi šampion ABA lige.

Partizan je u petom odlučujem meču savladao Crvenu zvezdu rezultatom 96:85 i ukupnim rezultatom 3:2 slavili u finalnoj seriji.

Crno-beli su od starta zaigrali izvanredno.

Partizan je sjajno šutirao, pogodio čak 7 trojki i od starta vodio. Crno-beli su nakon prve deonice imali + 12

Partizan je u drugoj četvrtini samo uvećao prednost. Crno-bele je šut i dalje sjajno služio, plus ofanzivni skok.

Zvezda je imala mnogo izgubljenih lopti i promašenih zicera.

Sve je to rezultiralo ubedljivim vođstvom Partizana 54:34 na poluvremenu

Zvezda je zaigrala bolje u nastavku i uspela da smanji prednost stigla do -11.Luka Mitrović je dobio petu ličnu grešku što je bio dodatni problem za crveno-bele. Potom se razigrao Martin i Zvezda je stigla do -7

Zvezda je u poslednjoj deonici stigala do -4 79:75 i tu stala. Partizan je bolje odigrao finiš meča i zasluženo osvojio titulu.

Ovo je prva titula crno-belih posle 2013 godine.

1 / 67 Foto: Nenad Kostić

Četvrta četvrtina:

39. minut - Panter rešava sve dileme 92:79, potom Bentil za tri 92:82

38. minut - Mini serija Partizana, sjajni poeni Pantera, potom Ledej nakon ofanzivnog skoka 89:77. Pogađa Nedović 89:79

37. minut- Dante Egzum zakucava za +9, Partizan se ponovo odlepio 85:76. Martin polovičan sa penala 85:77

Partizan, Crvena Zvezda

35. minut - Naneli sa penala prekida lošu seriju Partizana 81:75

34. minut - Trojka Vildoza njegovi prvi poeni na meču 79:73. Potom Nedović uz faul 79:75, promašuje bacanje

33. minut - Neverovatne zicere promašuje igrači Zvezde propuštaju priliku da se skroz vrate u meč

31. minut - Pogađa Dobrić nakon ofanzivnog skoka, potom sjajni Panter, njegov 27 poen 79:70

Treća četvrtina:

Zvezda je zaigrala bolje u nastavku i uspela da smanji prednost stigla do -11. Luka Mitrović je dobio petu ličnu grešku što je bio dodatni problem za crveno-bele Potom se razigrao Martin i Zvezda je stigla do -7. Trojkom Kampaca Zvezda je na -7 na kraju treće deonice 75:68

30. minut - Smajlagić postiže važne poene za Partizan .73:64. Panter sa penala za 75:65 . Potom trojka Kampaca za kraj treće četvrtine 75:68

29. minut - Martin vezuje 4 poena, Zvezda na -8 70:62

28. minut - Dobrić najraspoloženiji kod Zvezde, nova trojka 70:58

27. minut - Nova trojka Bentila, pa pogađa Lesor uz faul 70:55

- Veliki problem za Zvezdu, Mitrović dobija petu ličnu grešku, nakon tehničke greške

26. minut - Panter fantastičan, 63:50

25. minut - Lepa akcija Zvezde i poeni Bentila 61:47, pa trojka istog igrača 61:50

24. minut - Pogađa Panter, Nedović promašuje zicer sa druge strane 59:43

23. minut - Mini serija Zvezde 57:43

21.minut - Panter nastavlja gde je stao 57:36, vraća Nedović 57:39

1 / 36 Foto: Starsport©

Druga četvrtina:

Partizan je u drugoj četvrtini samo uvećao prednost. Crno-bele šut i dalje sjajno služi, plus ofanzivni skok. Zvezda mnogo izgubljenih lopti i promašenih zicera. 54:34 na poluvremenu

19. minut - Lesor nakon ofanzivnog skoka, pa trojka Kampaca 52:34

18. minut - Lep prodor i poeni Dobrića, potom Panter za tri 50:31

17. minut - Pogađa Lesor sa penala 46:26, potom Dobrić za tri 46:29

Crvena zvezda, Partizan, ABA liga, finale ABA lige, majstorica

15. minut - Pogađa Panter 44:26, Zvezda mnogo greši, novi tajm-aut Ivanovića.

14. minut - Sjajna akcija Partizana i zakucavanje Smajlagića, potom trojka Dobrića 40:26

12. minut - Nova trojka Ledeja, pa poeni Mitrovića 36:22

11. minut - Ledej pogađa za tri 33:18, potom Petrušev zakucava 33:20

Partizan

Prva četvrtina:

Završena je prva četvrtina. Partizan je sjajno šutirao, pogodio čak 7 trojki i od starta vodio. Crno-beli nakon prve deonice imaju + 12

10. minut - Nakon pogotka Kampaca, dve trojke Partizana, Trifunović i Ledej. Sa druge strane Bentil promašuje dva zicera 30:18. Tajm-aut Ivanović

8. minut - Partizan sjajno služi šut za tri, trojka Nanelija 24:16

6. minut - Hasan Martin, pa potom Lesor iz ofanzivnog skoka 18:11. Zatim trojka Dobrića 18:14

4. minut - Zakucava Smajlagić poske ofanzivnog skoka, vraća Kampaco, 11:6. A onda trojke Naneli i Nedovića 14:9

2. minut - Mitrović postiže prve poene za Zvezdu 6:2, potom Madar za tri 9:2

1. minut - Panter postiže neverovatnu trojku 3:0. Potom fauliran za tri poena, pogađa sva tri bacanja 6:0

1.minut - Počela je utakmica za titulu!

- Partizan se hitno oglasio

- Ostoja Mijailović predsednik Partizan optimista uoči utakmice odluke.

Prvak regionalne ABA lige biće poznat posle majstorice! Košarkaši Partizana i Crvene zvezde odlučiće večeras (20.00) u Areni ko će na ruku staviti šampionski prsten.

Partizan - Crvena zvezda: 20 sati

Uoči meča:

U seriji je 2:2, a crno-beli poslednji meč igraju pred svojom publikom. Posle četiri utakmice vidljivo je da su ekipe izjednačene, da je ogromna potrošnja u oba tima.

Trener Partizana Željko Obradović, čini se da je još tokom treće četvrtine, svesno odmarao pojedine igrače poput Kevina Pantera, ali i Dantea Egzuma i Matijasa Lesora. Sa druge strane, to se može reći za Nemanju Nedovića i donekle Luku Mitrovića.

Žoc, Željko Obradović

Željko Obradović, koji je dve godine selektirao ekipu Partizana, nada se najboljem u majstorici.

- Mnogo sam srećan da ćemo igrati petu utakmicu u našoj Areni pred našim navijačima. Naravno da ću da iskoristim priliku da ih pozovem da navijaju fer i sportski. Da poštuju sve ljude iz Crvene zvezde koji budu došli. Naravno, stručni štab i igrače i nadam se da ćemo posle pete utakmice imati priliku da razgovaramo ponovo o košarci - kazao je Obradović.

Duško Ivanović

Sa druge strane, Duško Ivanović preuzeo je crveno-bele tokom sezone, od pojačanja birao je samo Fakunda Kampaca. I on se nada najboljem.

- Domaći teren smo iskoristili i jedni i drugi. Sad u petoj mi idemo da dobijemo. Moramo da verujemo. Biće teško, ali pre svega u šta ova ekipa veruje to je u svoj potencijal. Hoćemo da se koncentrišemo na meč, nadam se da će biti dovoljan jedan dan da se pripremimo. Verovatno će individualni kvalitet jednog igrača da odluči - ocenio je Ivanović.

Da podsetimo, košarkaši Crvene zvezde osvojili su ove sezone Kup Radivoja Koraća i prvenstvo Srbije. Partizan je ušao među osam najboljih ekipa Evrolige i u uzbudljivoj seriji protiv Reala posle vođstva od 2:0 izgubio tri meča zaredom i ostao bez fajnal-fora.

Nimalo lak zadatak

Sude Slovenci i Hrvat

Pravdu na duelu košarkaša Partizana i Crvene zvezde deliće Slovenci Saša Pukl i Damir Javor, kao i arbitar iz Hrvatske Tomislav Hordov. Delegat na meču biće Milan Tasić. Pukl je već delio pravdu na dve utakmice finala (prvi i četvrti meč). Javor je bio arbitar na utakmici broj tri zajedno sa Hordovom.