PARTIZAN ŠAMPIONSKI ZAPOČEO SEZONU U ABA LIGI: Crno-beli pred oko 14.000 gledalaca stotkom zgromili Mornar VIDEO

1. kolo

Košarkaši Partizana započeli su odbranu titule u ABA ligi trijumfom nad Mornarom iz Bara.

Crno-beli su pred oko 14.000 u beogradskoj "Areni" u okviru 1. kola slavili rezultatom 110:78 (34:21, 25:20, 22:20, 29:17).

U timu Partizana najefikasniji su bili Danilo Anđušić sa 23 poena, Tristan Vukčević sa 13, Alen Smailagić sa 12 i Džejms Naneli sa 11 poena.

U timu Mornara Gavrilović je postigao 19. a Kovačević 15 poena.

Partizan u četvrtak startuje u Evroligi gostovanjem Makabiju, a naredni meč u ABA ligi igra u Novom Mestu protiv Krke. Mornar će dočekati Budućnost.

PARTIZAN - MORNAR 110:78 (34:21, 25:20, 22:20, 27:14)

4. ČETVRTINA

40. minut - Jaramaz precizan sa linije bacanja - 108:75. Ponitka povećava na 110:75. Starovlah trojkom postavlja konačan rezultat - 110:78.

39. minut - Koprivica je precizan sa penala - 107:75.

38. minut - Gavrilović smanjuje na 104:72. marej smanjuje na 104:75. Doužer je precizan za dva - 106:75.

37. minut - Anđušić pogađa svoju novu trojku, njegov 21 poen - 102:69. Anđušić šutira 5/5 za tri. Anđušić u kontri za 104:69.

36. minut - Kaminski postiže trojku - 96:69. Vukčević je precizan za tri, 12/19 za tri Partizana - 99:69.

35. minut - Džonson je smanjio trojkom - 93:69.

34. minut - Kaminski je precizan sa penala - 90:64. Gavrilović smanjuje na 90:66. Anđušić pogađa novu trojku - 93:64.

33. minut - Smailagić je precizan sa linije bacanja - 88:64.

32. minut - Miković je polovičan sa penala - 83:64. Anđušić pogađa trojku, deveta trojka iz 16 pokušaja crno-belih - 86:64.

31. minut - Anđušić poentira - 83:61. Miković smanjuje na 83:63.

3. ČETVRTINA

30. minut - Smailagić je precizan za 79:61. Panter za 81:61 na isteku treće četvrtine.

29. minut - Marej smanjuje na 76:61. Smailagić je polovičan sa penala - 77:61.

28. minut - Doužer u kontri spušta loptu - 76:59.

27. minut - Vukčević precizan - 74:59.

26. minut - Marej smanjuje na 70:56, a Panter odmah vraća za 72:56. Gavrilović postiže trojku - 72:59.

25. minut - Četvrta trojka i 15. poen Kovačevića - 68:50. Koprivica zakucava - 70:50. Gavrilović je pogodio pod faulom, pogodio je za 70:53.

24. minut - Prvi poeni za Pantera - 65:47. Trifunović postiže tri poena - 68:47.

23. minut - Elegantno poentiranje Doužera - 63:44. Treća trojka Kovačevića - 63:47.

22. minut - Novi poeni za Vukčevića - 61:44.

21. minut - Kovačević je pogodio sva tri slobodna bacanja, njegovih devet poena - 59:44.

2. ČETVRTINA

20. minut - Voler smanjuje sa penala na 54:40. Avramović je precizan za dva, pogodio je i dodatno bacanje - 57:40. Jovanović polovičan sa penala - 57:41. Smailagić stavlja tačku na prvo poluvreme - 59:41.

19. minut - Avramović pogađa trojku - 52:39. Anđušić precizan za dva - 54:39.

18. minut - Miković smanjuje na 46:39. Vukčević postiže trojku - 49:39.

17. minut - Starovlah smanjuje na 44:37. Naneli povećava na 46:37.

16. minut - Vukčević zakucava - 42:35. Naneli povećava na 44:35. Tajm-aut za Mornar.

15. minut - Miković pogađa zicer - 38:32. Ponitka posle ofanzivnog skoka precizan - 40:32. Džonson pogađa trojku - 40:35.

14. minut - Miković postiže dvojku - 36:28. Jovanović dodatno smanjuje na 36:30. Avramović u svom stilu povećava na 38:30.

13. minut - Starovlah postiže dvojku - 36:26. Tajm-aut za Obradovića, nije zadovoljan startom druge četvrtine.

12. minut - Kaminski se upisao u strelce - 36:24.

11. minut - Džonson iz kornera pogađa trojku za 34:24. Četvrta trojka za Mornar.

1. ČETVRTINA

10. minut - Ponitka pogađa trojku - 33:18. Vukčević je polovičan sa penala - 34:18. Movijen smanjuje na 34:21.

9. minut - Alej-up za Smailagića - 28:18. Doužer je precizan sa penala - 30:18.

8. minut - Smailagić je polovičan sa penala - 26:18.

7. minut - Kontra Mornara i laki poeni za Volera - 23:16. Smailagić povećava na 25:16. Gavrilović smanjuje na 25:18.

6. minut - Koprivica je polovičan sa linije penala - 21:12. Vranješ smanjuje na 21:14. Anđušić pogađa za dva - 23:14.

5. minut - Anđušić postiže trojku - 17:12. Još jedna trojka Anđušića - 20:12.

4. minut - Naneli je pogodio - 12:9. Sjajna kombinacija Nanelija i Koprivice za 14:9. Kovačević trojkom smanjuje na 14:12.

3. minut - Revija trojki na startu meča, Jaramaz je precizan - 6:6. Gavilović pogađa pod faulom - 6:8. Pogodio je i dodatno bacanje - 6:9. Naneli je sa penala smanjio na 8:9. Koprivica dodaje svoje prve poene - 10:9.

2. minut - Naneli postiže trojku - 3:3. Još jedna trojka za Mornar, Gavrilović je precizan - 3:6.

1. minut - Kovačević trojkom donosi startnu prednost Mornaru - 0:3.

U Areni je prisutno 13.653 gledalaca.

Startne petorke

Partizan: Jaramaz, Anđušić, Naneli, Smailagić, Koprivica

Mornar: Kovačević, Vranješ, Voler, Gavrilović, Marej.

PARTIZAN - MORNAR

Hala: Arena

Sudije: Tomislav Hordov, Krunoslav Peić, Gordan Terlević

PARTIZAN: Vukčević, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer, Ponitka, Kaminski. Trener: Željko Obradović.

MORNAR: Džonson, Starovlah, Kovačević, Mavijen, Miković, Valer, Gavrilović, Jovanović, Vranješ, Marej, Radetić, Bojkins. Trener: Mihailo Pavićević.

Košarkaši Partizana od 19 časova u beogradskoj "Areni" otvaraju novu sezonu u ABA ligi.

Rival timu Željka Obradovića je Mornar iz Bara.

Partizan je aktuelni šampion ABA lige, a trener crno-belih očekuje dobru predstavu na startu sezone.

"Prva zvanična utakmica u ABA ligi. Naravno, kao i uvek poštovanje prema protivniku sa željom da otvorimo prvenstvo na dobar način, da odigramo dobru utakmicu i naravno, da pozdravimo naše navijače", rekao je Obradović za klupski sajt.

Ognjen Jaramaz rekao je da je Mornar uvek bio nezgodna ekipa, ali da crno-beli žele pobedom da počnu sezonu.

"Prva utakmica koja i po tome ima veliku važnost za nas da otvorimo sezonu dobro. Mornar je uvek znao da bude nezgodna ekipa. Svake sezone imaju sjajne šutere koji prete iz svih pozicija. Moramo da uđemo jako i koncentrisano u utakmicu. Nadam se pobedi", naveo je Jaramaz.