SVI SU PITALI ŠTA JE LEDEJEM: Evo zašto Amerikanac nije igrao protiv Mornara

ABA LIGA

Košarkaši Partizana započeli su odbranu titule u ABA ligi trijumfom nad Mornarom iz Bara.

Crno-beli su pred oko 14.000 u beogradskoj "Areni" u okviru 1. kola slavili rezultatom 110:78 (34:21, 25:20, 22:20, 29:17).

U redovima Partizana nije bilo Zeka Ledeja pa su se svi navijači crno-beli uplašili da nije u pitanju neka povreda.

Ipak nema razloga za brigu

Amerikanac koji kao po pravilu ima najveću minutažu i neko ko je igrao po 30 minuta na pripremnim utakmica je sada dobio odmor.

Obradović je odlučio da ga sačuva pred Makabi, pošto Ledeja očekuje sasvim sigurno težak meč u Tel Avivu.

Obradović je posle meča objasnio zašto američki krilni centar nije bio u timu.

- Sve je u redu. Naporna je sezona, treba da vodimo računa o svim igračima. Hteo sam da odmorim Zeka, tako će uvek biti, uvek će neko odmarati. Čekaju nas tri teška gostovanja... Makabi, Krka, Asvel, Cibona, Zvezda, sve u ovom mestu. Dobra stvar je deliti minutažu na početku sezone - rekao je trener crno-belih.

Slična situacija je bila sa Kevinom Panterom koji je kročio na parket tek u drugom poluvremenu kada je ekipa imala već praktično obezbeđenu pobedu. Odigrao je 12 minuta, više kao plejmejker, ali imao je i šest poena.