KATASTROFA PARTIZANA U GROTLU TEL AVIVA: Makabi na krilima Brauna deklasirao crno-bele na startu Evrolige

1. kolo

Košarkaši Partizana porazom su započeli novu sezonu u Evroligi.

Crno-beli su poraženi u Tel Avivu od Makabija rezultatom 96:81 (27:16, 28:27, 19:15, 22:23).

Aleksa Avramović je bio najefikasniji u timu Partizana sa 24 poena. Panter je postigao 11, takođe i Doužer 11. Smailagić i Naneli su upisali po 10 poena. Kod domaćina Braun je postigao 22 poena, Sorkin 14, Nibo 14.

Domaći tim je u ranoj fazi stekao dvocifrenu prednost, koju je uspešno čuvao do kraja utakmice. Razigran je bio u uvodnim minutama bivši košarkaš Crvene zvezde Lorenco Braun, koji je ubacio 13 od prvih 16 poena svog tima.

Partizan je održavao priključak pre svega zahvaljujući Aleksi Avramoviću koji je za desetak minuta u igri do poluvremena postigao 20 poena. Ali, Aleksa nije bio dovoljan za crno-bele.

Domaći tim je većim delom meča koristio snagu u reketu i lako poentirao. Domaći su imali čak 15 ofanzivnih skokova, ukupno 34. Partizan je imao sedam ofanzivnih skokova, ukupno 26. Partizan je imao 16 izgubljenih lopti i sedam osvojenih, a Makabi 12 izgubljenih i 11 osvojenih. Domaći tim je imao čak 31 asistenciju, a Partizan 18.

Partizan u drugom kolu gostuje Asvelu, a Makabi putuje u Milan.

MAKABI - PARTIZAN 96:81 (27:16, 28:27, 19:15, 22:23)

4. ČETVRTINA

40. minut - Trifunović smanjuje na 94:79. Veb pogađa za 96:79. Smailagić postiže konačan rezultat - 96:81.

39. minut - Naneli postiže svoju drugu trojku - 91:85. Bartolomio vraća trojku - 94:75.

38. minut - Avramović sam u kontri precizan za dva - 89:72. Novi poeni Rivera - 91:82.

37. minut - Dibartolomeo je trojkom upisao svoje prve poene - 89:68. Doužer je posle Avramovića i Pantera treći košarkaš Partizana sa dvocifrenim učinkom - 89:70.

36. minut - Naneli pogađa dvojku - 84:66. Rivero je precizan - 86:66. Doužer pogađa svoj deveti poen - 86:68.

35. minut - Smailagić prekida nalet domaćina - 84:62. Avramović smanjuje sa linije bacanja - 84:64.

34. minut - Sorkin povećava na 84:60. Partizan se izgubio na startu posledne četvrtine.

33. minut - Veb je polovičan sa penala - 82:60.

32. minut - Raste prednost Makabija, Nibo je precizan - 81:60.

31. minut - Koprivica je smanjio sa linije penala - 74:60. Blat pogađa trojku - 77:60. Najveća prednost Makabija. Kolson diže prednost na 79:60.

3. ČETVRTINA

30. minut - Blat precizan za dva - 72:58. Nibo u poslednjim sekundama četvrtine zakucava za 74:58.

29. minut - Koprivica ukucava za 70:68. Njega četiri poena.

28. minut - Naneli postiže svoj peti poen - 67:56. Sorkin povećava na 70:56.

27. minut - Panter smanjuje na 63:54. Klivlend pogađa za 65:54 sa linije penala. Ponovo je Klivlend na liniji bacanja. I pogađa oba - 67:54.

26. minut - Doužer smanjuje sa linije slobodnih bacanja - 61:52. Rivero sa penala diže rezultat na 63:52.

25. minut - Doužer postiže svoj peti poen - 61:49. Ledej je fauliran za dva penala. Promašio je prvo, drugo pogodio - 61:50. Njegovih pet poena.

24. minut - Nibo je nesportski fauliran, pogodio je oba bacanja - 57:47. Rivero donosi poene svom timu - 59:47. Smailagić maši oba slobodna bacanja. Rivero precizan za dva, novi laki poeni pod košem za Makabi - 61:47.

23. minut - Ledej postiže prve poene u nastavku utakmice - 55:45. Panter dodatno smanjuje rezultat - 55:47.

2. ČETVRTINA

20. minut - Sorkin pogađa - 55:40. Serija 8:0 Makabija. Doužen iz ćoška pogađa trojku, njegovi prvi poeni - 55:43.

19. minut - Panter pogađa sa poludistance - 49:40. Njegov sedmi poen. braun postiže svoj 20. poen - 51:40. Braun krade loptu Panteru i pogađa za 53:40.

18. minut - Sorkin polaže za 47:36. Panter je fauliran za dva bacanja. Kapiten Partizana pogađa oba - 47:38. Njegovih pet poena. Koen precizan za dva - 49:38.

17. minut - Avramović u kontri postiže 17. poen - 45:33. Avramović pogađa 19. poen i to pod faulom - 45:35. Pogađa za svoj 20. poen - 45:36. Bez promašaja iz igre je Avramović - 7/7.

16. minut - Avramović pogađa trojku, njegovih 15 poena - 45:31.

15. minut - Nibo pod faulom pogađa - 40:28. Pogodio je i dodatno bacanje - 41:28. Laki poeni Kolsona - 43:28. Serija Makabija 11:1. Kolson zakucava - 45:28. Presing Makabija stvara velike probleme Partizanu.

14. minut - Kolson je polovičan sa penala posle nesportskog faula Kaminskog - 35:27. Braun postiže novu trojku - 38:27. Avramović je promašio prvo, a pogodio drugo bacanje. Njegov 12. poen - 38:28.

13. minut - Braun prekida seriju Partizana - 32:22. Avramović u prodoru, pogodio je za dva pod faulom - 32:24. Pogađa i bacanje za svoj deveti poen - 32:25. Avramović postiže 11. poen - 32:27. Nivo pogađa za 34:27.

12. minut - Smailagić prileće na ofanzivni skok i pogađa - 30:20. Kaminski u kontri rešava situaciju, crno-beli u seriji 6:0 - 30:22.

11. minut - Sorkin trojkom otvara drugu četvrtinu - 30:16. Avramović uzvraća svojim šestim poenom - 30:18.

Makabi, navijači, Partizan

1. ČETVRTINA

10. minut - Blat pogađa trojku, najveća prednost Makabija - 27:13. Naneli vraća trojku - 27:16. Partizan je imao pet izgubljenih lopti, Makabi samo jednu tokom 10 minuta.

9. minut - Avramović pogađa posle solo prodora - 23:13. Njegov četvrti poen. Rivero je polovičan sa penala - 24:13.

8. minut - Razigrao se Lorenco Braun, bivši košarkaš Zvezde pogađa trojku, svoj 13. poen - 23:11. Tri trojke iz tri pokušaja.

7. minut - Sorkin se upisuje - 18:11. Kolson precizan u kontri - 20:11.

6. minut - Kolson polovičan sa slobodnih bacanja - 16:9. Smailagić zakucava - 16:11.

5. minut - Avramović smanjuje na 13:9. Njegovi prvi poeni. Kolson pogađa svoje prve poene - 15:9.

4. minut - Braun pogađa trojku - 11:7. Novi poeni Brauna, njegovih 10 poena - 13:7. Tajm-aut za Obradovića.

3. minut - Ledej u svom stilu s jednom rukom - 7:7. Nibo je polovičan sa linije penala - 8:7.

2. minut - Panter postiže p'rvu trojku za Partizan - 3:5. Braun odmah za izjednačenje - 5:5. Nibo donosi novu prednost Makabiju - 7:5.

1. minut - Lorenco Braun otvara trojkom utakmicu - 3:0. Koprivica zakucava za prve poene Partizana - 3:2.

Ponitka, Panter, Trifunović, Ledej, Koprivica počinju za Partizan.

MAKABI - PARTIZAN

Menora Mivtahim arena, Tel Aviv

Sudije: Migel Anhel Perez, Gitis Vilijus, Luka Kardum

MAKABI: Antonijus, Veb, Braun, Menko, Sorkin, Dibartolomeo, Rivero, Koen, Goldman, Nibo, Blat, Kolson. Trener: Oded Kataš

PARTIZAN: Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer, Ponitka, Kaminski. Trener: Željko Obradović

Nova sezona u košarkaškoj Evroligi počinje danas, a prvog dana će Partizan gostovati Makabiju u Tel Avivu (20.05).

Trener košarkaša Partizana Željko Obradović izjavio je da je svestan kakva atmosfera očekuje crno-bele u Tel Avivu, i dodao da Makabi igra "slično kao prošle godine".

"Zna se kakva nas atmosfera očekuje u Tel Avivu. Očekujem fenomenalnu podršku koji navijači Makabija pružaju ekipi. Prostudirali smo Makabi. Igraju slično kao prošle godine, što je logično, ostao im je isti trener. Igraju sa puno tranzicije, imaju odličnu energiju na ofanzivnom skoku i veoma veliki individualni kvalitet. Na nama je da se spremimo što bolje i odigramo dobru utakmicu", izjavio je Obradović.

Evroliga je od ove sezone uvela plej-in turnir.

Do sada su se u četvrtfinale plasirale ekipe od prvog do osmog mesta na tabeli, a sada će sedmoplasirana i osmoplasirana ekipa igrati jednu utakmicu i pobednik će ići direktno u plej-of.

Poražena ekipa iz tog duela igraće tri dana kasnije protiv pobednika duela ekipa koje su zauzele deveto i 10. mesto na tabeli u regularnom delu.

Domaćini svake utakmice u plej-inu biće ekipe koje su bile bolje plasirane na tabeli u regularnom delu.

Regularna sezona u Evroligi trajaće do 12. aprila 2024. godine. Plej-in će se igrati od 16. do 19. aprila, plej-of počeće 23. aprila i završiće se najkasnije 8. maja.

Fajnal-for Evrolige održaće se od 23. do 26. maja u Berlinu.