ZVEZDA PONOVO IZGUBILA DOBIJENO U KAUNASU: Žalgiris nakon PREOKRETA u finišu savladao crveno-bele i naneo im još jedan bolan poraz

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u Kaunasu od Žalgirisa sa 74:79 (21:19, 17:16, 18:15, 18:29), u utakmici drugog kola Evrolige.

U ekipi Zvezde najefikasniji su bili Luka Mitrović sa 16 poena uz osam skokova i Miloš Teodosić sa 15 poena uz četiri skoka i četiri asistencije. Šabaz Nejpir dodao je devet poena, a Nemanja Nedović osam poena i četiri asistencije.

Žalgiris je predvodio Rolands Šmits sa 18 poena i sedam skokova. Edgaras Ulanovas postigao je 15 poena uz šest skokova i četiri asistencije, a Arnas Butkevičijus 12 poena uz pet asistencija. Brejdi Manek pobedi je doprineo sa devet poena, a Kinan Evans sa osam.

Žalgiris je od početka poveo, imao je 13:4, a zatim i 17:7, ali je Zvezda predvođena Teodosićem i Mitrovićem uspela da preokrene i prvu deonicu završi vođstvom od 21:19.

Druga četvrtina počela je poenima Adama Hange i Mitrovića za šest razlike (25:19), domaći su uspeli da priđu na pola koša, ali su se crveno-beli preko Hange i Nejpira odlepili na 38:30.

Poenima Laurinasa Birutisa, Butkevičijusa i Ulanovasa domaći su uspeli da smanje na tri razlike na poluvremenu 35:38.

Litvanska ekipa je mini serijom na početku treće četvrtine povela sa 39:38, Mitrović je sa četiri vezana poena vratio prednost, a posle poena Dejana Davidovca Zvezda je povela sa 45:40 i do kraja deonice je bila u prednosti.

Nejpir je trojkom započeo četvrtu četvrtinu za 59:50, a košem njegovog saigrača Rokasa Giedraitisa Zvezda je povela sa 63:54.

A onda se dogodio istovetan preokret kao i prošle sezone.

Posle toga Žalgiris je serijom 13:0 i vezanim trojkama Butkevičijusa, Maneka i Šmitsa poveo sa 67:63.

Seriju je prekinuo Nedović uz koš i dodatno bacanje. Manek je zatim vezao pet poena za 72:66, gosti su se primakli na dva poena 72:74 koševima Mitrovića sa linije za slobodna bacanja, ali je sa druge strane Butkevučijus bio precizan za četiri razlike.

Ekipe posle toga nisu iskoristile napade, a osam sekundi pre kraja dva slobodna bacanja ubacio je Butkevičijus za 78:72.

Odmah je dva poena postigao Teodosić, pa je napravio prekršaj na Evansu, koji je pogodio jedno bacanje. U poslednjem napadu Nedović je promašio trojku, pa je Zvezda pretepela poraz u Kaunasu.

Zvezda sada ima pobedu i poraz, a Žalgiris je ostvario obe pobede.

U sledećem kolu Zvezda će u sredu dočekati Monako, a Žalgiris će dan ranije u Madridu igrati protiv Reala.

Četvrta četvrtina:

40. minut - Domaćin sa penala, najverovatnije osigurava pobedu 78:72

39. minut - Pogađa sjajni Ulanovas 74:70 Mitrović pogađa sa penala, 74:72

38. minut - Trojka Teodosića vraća nadu Zvezdi 72:69

37. minut - Evans nakon skoka zakucava 69:66

36. minut - Pogađa Nedović uz faul 67:66

36. minut - Nova trojka Šmic, ludnica u hali, 67:63

35. minut - Žalgiris u naletu,dve vezane trojke, serija 10:0, 64:63

34. minut- Strašno zakucavanje Butkevičijusa 58:63

33. minut - Sjajan poen Ulanovasa 54:61

32. minut - Majstorija Mitrovića 52:61

31. minut - Trojka Nejpira 50:59

Zvezda

Treća četvrtina:

30. minut - Mitrović polovičan sa penala 50:56

29. minut- Gedraitis postiže prve poene na meču 50:55

28. minut- Teodosić pogađa nakon prodora, pa trojka Evansa 48:51

27. minut - Nedović za Bolomboja, koji zakucava 45:49

26. minut - Nedović se odlično snašao, pa Hejs na drugoj strani 44:47

25. minut - Sjajna asistencija Teoodosića i trojka Davidovca 40:45

23. minut- Mitrović prekida lošu seriju Zvezde, četiri vezana poena 39:42

22. minut - Šmic postiže prve poene u nastavku, njegov 11 poen 37:38

- Crveno-beli na poluvreme odlaze sa minimalnom prednošću. Gledali smo pravi rolerkoster. Žalgiris je bolje počeo, imao +10,17:7. Zvezda je preokrenula i došla na +8, 30:38. Na kraju crveno-beli na poluvreme odlaze sa tri poena prednosti, 35:38.

Druga četvrtina:

20. minut - Žalgiris vezuje 5 poena nakon Zvezdinih grešaka 35:38.

19. minut - Nejpir je iskusno iznudio faul za tri poena. Pogađa sva tri, 30:38

17. minut - Hanga pogađa uz faul, promašuje bacanje 29:32. Potom Nejpir fauliran za tri, bez greške 29:35

15. minut - Druga trojka Teodosića 24:28, vraća Mitrolong 27:28

14. minut - Vraća se Žalgiris, mini serija 24:25

13. minut - Magija Teodosića i poeni Mitrovića 19:25

11. minut - Sjajna kontra Zvezde poentira Hanga, 19:23

Prva četvrtina:

10. minut - Trojka Miloša Teodosića 19:18, potom blokada Mitrovića. Mitrović je potom fauliran, pogađa jedno bacanje, a potom nakon skoka Gedraitisa novi napad za Zvezdu. A Mitrović pogađa uz zvuk sirene 19:21

8. minut - Hanga pogađa u kontri, mini serija Zvezde 17:13

7. minut - Sjajna akcija Zvezde i poeni Mitrovića 17:11

6. minut - Letonac Šmic vezuje 4 poena, 17:7

5. minut - Davidovac pogađa za tri 13:7

4. minut - Ulanovas postiže pet vezanih poena 13:4. Ivanović prinuđen da reaguje, tajm-aut.

3. minut - Bolji start Žalgirisa 6:2

1. minut - Dimša postiže prve poene na meču, Tobi za Zvezdu 2:2

1. minut - Utakmica je počela

- Uoči meča održan je minut ćutanja žrtvama tragičnog sukoba u Izraelu

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Žalgirisu u Kaunasu u utakmici 2. kola Evrolige.

Zvezda je odlično startovala sezonu ubedljivom pobedom protiv Asvela rezultatom 94:73

I Žalgiris je slavio na gostovanju Virtusu u Bolonji sa 82:79

Crveno-beli će na ovom meču biti oslabljeni, pošto je u Beogradu zbog lakše povrede ostao kapiten Branko Lazić.

Ostali igrači su zdravi, a van protokola su ostali Ognjen Kuzmić i Stefan Lazarević.

Duško Ivanović

Trener košarkaša Crvene zvezde Duško Ivanović rekao je da njegova ekipa želi da u predstojećem evroligaškom meču nastavi dobar ritam s početka sezone.

"Žalgiris je već dugo godina ekipa koja je pokazala da je jedan od najtežih protivnika, naročito kad igraju kući. Igraju izuzetno čvrsto, izuzetno disciplinovano i sa velikim strpljenjem, uz to imaju ekipu koja dugi niz godina igra skupa i izvanredno su uigrani", rekao je Ivanović

Zvezda je uoči početka sezone, na prijateljskom turniru na Kipru, slavila protiv Žalgirisa.

"Neće to biti razlika, nismo bili kompletni tada, nisu ni oni, nije se sve pokazalo. Sigurno će sada biti potpuno različita utakmica. Neki detalji sa tog meča možda mogu da nam pomognu. Mi gledamo nas, hoćemo da nastavimo u ritmu u kojem smo do sada bili", rekao je Ivanović.

Crveno-beli će u Litvaniji biti nekompletni, pošto je u Beogradu zbog lakše povrede ostao kapiten Branko Lazić.

Kazis Maskvitis, Žalgiris, Kinan Evans, Tomas Dimsa

Sa druge strane trener Žalgirisa Kazis Maksvitis je nahvalio Zvezdin tim.

"Snažan tim nam dolazi, ove sezone cilj im je plasman na fajnal-for. Promenili su dosta tokom leta, doveli nove igrače, imaju ozbiljan budžet. Biće zabavno igrati protiv njih. Sa druge strane, nama prvi meč na svom terenu ove sezone nameće dodatni pritisak. Nadam se da ćemo umeti da se nosimo sa tenzijom i da ćemo se boriti za pobedu. Što se tiče protivnika, ne manjkaju im poznati igrači, sjajni napadači koji imaju veliki uticaj na igru. Šabaz Nejpir i Miloš Teodosić, kao i nama dobro poznat Rokas Gedraitis, Zvezda je fizički jak, visok i vrlo produktivan tim", rekao je o Zvezdi Maksvitis