BARSA IPAK PREJAKA ZA PARTIZAN! Crno-beli se grčevito borili u PAKLU Arene, ali to nije dovoljno! Za Laprovitolu nije bilo rešenja

evroliga

Košarkaši Partizana izgubili su večeras na svom parketu od Barselone u utakmici trećeg kola Evrolige - 83:92.

Dugo su čekali navijači Partizana ovo veče, momenat kada ponovo mogu u svom "domu" da bodre svoje ljubimce u najelitnijem košarkašom takmičenju u Evropi.

Crno-beli su novu sezonu u Evroligi otvorili porazom od Makabija, da bi potom savladali Asvel, a večeras su na krilima navijača pokušali da dođu i do drugog trijumfa. Znali su košarkaši Parnog valjka da će morati pošteno da se namuče kako bi ostvarili pobedu, imajući u vidu kakav tim stoji preko puta.

Nažalost, u tome nisu uspeli.

Vredi napomenuti da je Barselona jedini poraz u novoj sezoni doživela od Reala u Superkupu, dok su u elitnom takičenju bez većih problema ostvarili dve pobede.

Utisak je kao da su košarkaši Partiza pomalo uplašeno ušli u večerašnji susret. Nedostajala je koncentracija u redovima Parnog valjka, što su gosti iskoristili i brzo stekli prednost.

Na početku meča, briljirao je Balša Koprivica, koji je pošteno namučio košarkaše Barselone, i jedini je bio raspoložen u taboru Partizana, pa zahvaljujući njemu prednost katalonskog kluba nije rasla.

A onda, početkom druge deonice stvari u svoje ruke preuzeo je sjajni Aleksa Avramović, koji je uspeo da vrati rezultatski egal. Neizvesnost je trajala sve do samog kraja prvog poluvremena, kada je ponovo opala koncentracija košarkaša Partizana, pa je viđeno mnogo jeftinih propusta u odbrani, što jednostavno nije dopustivo u ovakvim utakmicama. Iskoristili su to gosti, i na pauzu otišli sa +10, a srpski košarkaš Nikola Kalinić pogodio je trojku u poslednjoj sekundi prvog poluvremena.

1 / 26 Foto: Stefan Stojanović/ Mondo

Crno-beli su sjajno ušli u drugo poluvreme, i zahvaljujući trojkama Doužera i Nanelija vratila se rezultatska neizvesnost.

Uspela je Barsa da amortizuje nalet Parnog valjka, ali domaćini nisu odustajali. Jurili su prednost protivnika, pokušavali svim silama da se vrate u meč ali problem sa skokovima im to nije dozvolio.

Manjak koncentracije u određenim trenucima je definitvno prelomio meč. Koristili su gosti svaki "poklon" domaćina, Obradović je sugerisao sa klube, vikao, ali uzalud.

Iako se "nudila" Barsa u nekim momentima, košarkaši Partizana nisu uspevali da zagrade reket, i prilično lako su dopuštali protivničkim košarkašima da iznova i iznova kreiraju napade...

Vreme je odmicalo, a gosti su uspevali da održavaju rano stečenu prednost, i na kraju, reklo bi se potpuno zasluženo dođu do pobede.

Naneli je sa 14 poena bio najefikasniji u timu Partizana, Doužer je dodao 13, Ledej 12, a Avramović i Panter su imali po 11.

U pobedničkom timu, istakao se Laprovitola sa 20 poena, Vili Ernangomez je dodao 15, a Da Silva 13 poena.

Uživo,

Partizan - Barselona: 83:92

Tok utakmice:

Četvrta četvrtina:

Završena je utakmica!

40. minut - Laki poeni za Kevina Pantera 83:90

39. minut - Kalinić pogađa trojku u prelomnim trenucima, na drugoj strani Doužer stiže do novih poena 91:88

38. minut - Smailagić pogađa dva slobodna bacanja 79:85

37. minut - Posle trojke Ernangomeza, Smailagić poentira na drugoj strani 75:82

36. minut - Sada Smailagić stiže do novih poena, i to posle odlične saradnje sa Nanelijem 73:79

KK Partizan, Partizan Barselona

34. minut - Doužer poentira posle fenomenalne asistencije Pantera 67:75

33. minut - Ledej siguran sa linije za slobodna bacanja 65:71

32. minut - Avramović sjajno probija i uspeva da smanji zaostatak svog tima 63:71

KK Partizan, Partizan Barselona, Zek Ledej

31. minut - Parker pogađa dva slobodna bacanja, katalonski klub ponovo na +11

Treća četvrtina:

Završena je treća četvrtina!

30. minut - Parker pogađa trojku, ovo su njegovi prvi poeni večeras 60:69

29. minut - Naneli pogađa dva slobodna bacanja 58:64

28. minut - Probudio se Panter u veoma važnom trenutku! Kapiten Parnog valjka je pogodio sa poludistance uz faul, potom je bio precizan sa linije za slobodna bacanja 54:58

27. minut - I ponovo je Laprovitola ostao sam na trojci i pogodio za +10 Naneli na drugoj strani uzvraća istom merom 51:58

KK Partizan, Partizan Barselona, Željko Obradović

- Večerašnju utakmicu u beogradskoj Štark Areni gledaju i fudbaleri Partizana!

26. minut - Nikola Kalinić promašuje prvo, a pogađa drugo slobodno bacanje 48:55

24. minut - Ledej pogađa sa poludistance u poslednjim sekundama napada, ovo je njegov osmi poen na večeršanjem susretu 48:54

23. minut - Sjajna kombinacija Doužera i Koprivice! Centar Partizana zakucava za 46:50

KK Partizan, Partizan Barselona, Frenk Kaminski

22. minut - Sada i Naneli pogađa trojku 44:48

21. minut - Doužer je sjajno probio, i pogodio uz faul. Potom je promašio dodatno slobodno bacanje 36:44 Doužer je potom trojkom "zapalio" beogradsku Arenu 39:44

Druga četvrtina:

Završeno je prvo poluvreme!

20. minut - Katastrofalna odbrana Parnog valjka u ovim momentima34:41 Kalinić pogađa trojku u poslednjoj sekundi prvog poluvremena za +10

19. minut - Ledej pogađa u karakterističnom stilu 34:38

18. minut - Još jednu trojku pogađa Laprovitola, Barselona ima +8

17. minut - Ponovo loša reakcija košarkaša Partizana u odbrani! Posle dugog napada, Laprovitola je ostao sam na trojci, i pogodio 30:35

16. minut - Smailagić pogađa uz faul, potom je pogodio slobodno bacanje 30:29 Abrines postiže trojku, on na svom kontu već ima pet poena

15. minut - Abrines sada prekida seriju Parnog valjka 25:27 Kaminski pogađa dva slobodna bacanja 27:27

Barselona, Partizan

14. minut - Au, šta radi Avramović. Ponovo je plejmejker Partizana preuzeo odgovornost na sebe... Krenuo je silovito na polaganje, i uspeo da poentira uz faul 25:25

13. minut - Trojkaaaa! Aleksa Avramović je pogodio za tri poena i zapalio atmosferu u Areni! 23:25

12. minut - Avramović je promašio polaganje, ali je Kaminski uspeo da dođe do ofanzivnog skoka i potom poentira 20:23

11. minut - Avramović poentira na otvaranju druge deonice 18:23

Prvo poluvreme:

Završena je prva četvrtina!

9. minut - Ledej sjajno probija i snažno zakucava 14:19 Veoma bitne poene za Partizan postiže Aleksa Avramović 16:21

8. minut - Ledej je pogodio dva slobodna bacanja 12:19

7. minut - Nova trojka Laprovitole naterala je Željka Obradovića da zatraži taj,-aut 10:19

6. minut - Još jedna izgubljena lopta za Partizan, Barsa ima +6

Partizan, Barselona

4. minut - Da Silva je ostao sam na trojci i poentirao, a onda i Laprovitola postiže trojku 8:10

3. minut - Balša Koprivica poentira posle ofanzivnog skoka 6:2

2. minut - Kevin Panter cepa mrežicu sa poludistance 4:2

1. minut - Jan Veseli precizan sa poludistance, on postiže prve poene na večerašnjoj utakmici 0:2 Balša Koprivica snažno zakucava na drugoj strani 2:2

Ne igra Ponitka!

Sastavi za večerašnju utakmicu:

Partizan: Vukčević, Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer, Kaminski

Barselona: Da Silva, Veseli, Brizuela, Kalinić, Satoranski, Ernangomez, Laprovitola, Abrines, Parker, Jokubaitis, Para, Ndžaji

- Navijači Partizana izglasali su Kevina Pantera za najboljeg košarkaša minule sezone!

- Navijači Partizana pokrenuli su fenomenalnu akciju, skuplja se novac za pomoć Srbima sa Kosova i Metohije!

- Košarkaši Partizana izašli na zagrevanje!

KK Partizan

- Košarkaši Barselone izašli na zagrevanje!

Barselona, KK Barselona

- Evo ko prenosi večerašnji meč Partizana i Barselone!

- Partizan na zanimljiv način pozvao navijače da dođu u Arenu!

- Evo šta trener Barse kaže pred večerašnji meč sa Partizanom!

- Željko Obradović pred večerašnju utakmicu...

Uoči meča:

Navijači Partizana sa velikim nestrpljenjem čekali su ovaj utorak, dan kada će ponovo bodriti svoje miljenike u beogradskoj Štark Areni, kada pričamo o novoj sezoni Evrolige.

Crno-beli su elitno takmičenje otvorili porazom od Makabija, da bi potom savladali Asvel, a večeras će na krilima navijača pokušati da dođu i do drugog trijumfa.

Moraće Parni valjka dobro da se pomuči kako bi ostvario pobedu, imajući u vidu kakav tim stoji preko puta.

Partizan

Strateg Partizana, Željko Obradović, smatra da je katalonski klub jedan od glavnih favorita za osvajanje ovog takmičenja.

"Igramo protiv tima koji je među glavnim favoritima. U seriji su dobrih rezultata i igraju veoma dobro. Raduje nas što prvi put igramo u Areni pred našim navijačima, od njih očekujem barem nivo koji je bio prošle godine. Barselona igra dobro, napravili su roster koji je popunjen na svakom mestu. Svi koji su došli dobro su se uklopili, treneru je sve poznato, igrao je u Barseloni i bio kapiten tima. Rade neke stvari slično kao prošle sezone. Mogu da igraju sa različitim postavama, ton igri daju spoljni igrači, posebno Laprovitola. Abrines je u strašnoj šuterskoj formi, Kalinić može da igra na poziciji tri ili četiri. Prošle godine smo izgubili od njih, sada ako želimo da budemo dobri, moramo da odigramo maksimalno dobro", istakao je Obradović.

Pi Džej Doužer, Željko Obradović

Centar Balša Koprivica ističe da je najvažnije da se Barseloni zaustavi šut za tri poena.

"Uzbuđeni smo, uhvatili smo dobar ritam, dolazi nam jako dobra ekipa i imamo priliku protiv njih da započnemo seriju evroligaških mečeva kod kuće. Moramo da zaustavimo njihov šut za tri poena i da onemogućimo ofanzivni skok, to je ključno. Uvek nam znače navijači, od velike su pomoći kod kuće. Daju nam vetar u leđa. Spreman sam da dam sve za tim, da li igrao pet ili 25 minuta. Radujem se svakom meču u Evroligi", poručio je Koprivica.

Pravdu na večerašnjoj utakmici deliće Fernando Roša iz Portugala, Pjotr Pastušijak iz Poljske i Arturas Sukis iz Litvanije.

Bonus video:

00:47

ARENA JE SPREMNA ZA ŽOCA: Pogledajte atmosferu u dvorani pred prvu utakmicu Partizana na domaćem parketu! VIDEO