ZVEZDA KASNO UPALILA MOTORE: Virtus naneo NOVI PORAZ crveno-belima, presudila KATASTROFALNA prva četvrtina Ivanovićevog tima!

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Virtusa u Bolonji rezultatom 85:79 u utakmici 4. kola Evrolige

Zvezda je zabeležila i treći uztastopni poraz i ima skor 1-3 , dok je Virtus zabeležio treću uzastopnu pobedu i trenutno je na 3-1.

Virtus je od starta stekao prednost, koja je u nekoliko navrata bila ii dvocifrena. Ključni faktor za ovakav rezultat je katastrofalan šut Zvezde za tri 1-14 u prvom poluvremenu. Virtus je u istom intervalu pogodio 7 od 14 trojki.

Zvezda je u finišu treće četvrtine prišla na -7, ali je Virtus je brzo vratio dvocifrenu prednost.

U finišu neočekivana drama, Zvezda je prišla na -4 ali za više nije imala ni snage ni koncentracije.

Najefikasniji kod domaćina bili su Šengelija sa 19 i Belineli sa 16 poena

Kod Zvezde istakao se Nejpir sa 23 poena kao najefikasniji igrač meča.

U narednom kolu Zvezdu očekuje evroligaški večiti derbi i gostovanje Partizanu u četvrtak.

Četvrta četvrtina:

40. minut - Šengelija pogađa iz reketa 78:72, a onda pravi nesportski faul na Nejpiru. Pogađa oba bacanja 78:74. Međutim Zvezda gubi loptu. Kordinije pogađa oba 80:74. Nejpir pogađa za tri 80:77. Pajola siguran sa penala 82:77. Potom Nejpir iz prodora 82:79. Kordinije rešava sve dileme 85:79

39. minut - Heket polovičan sa penala 76:69, pa trojka Teodosića 76:72

38. minut - Mitrović pogađa uz faul 75:68, siguran sa penala 75:69

37. minut - Važni poeni Džordana Mikija nakon ofanzivnog skoka 75:64, a potom Nejpir 75:66

36. minut - Pogađa Bolomboj iz reketa 73:61. Pogađa i Hanga, mini serija Zvezde 73:64

35. minut - Pogađa i Ognjen Dobrić 71:59

33. minut - Nejpir odgovara na trojku Lundberga 69:58

32. minut - Domaćin sa penala ponovo ide na +11, 66:55

Treća četvrtina:

30. minut - Nejpir je ukrao loptu i pogodio uz zvuk sirene 62:55

29. minut - Rokas Gedraitis konačno pogađa za tri 62:50, pa još jednom 62:53

28. minut - I Heket pogađa za tri 62:47

27. minut - Ali uzalud, Virtus se ponovo odlepio 57:44, trojka Belinelija, Nejpir trojkom vraća nadu 57:47

26. minut - Nejpir sjajan poen, Zvezda konačno u jednocifrenom minusu, 52:44

25. minut - Belineli siguran sa distance 52:38, potom Mitrović sjajan potez 52:40

23. minut - Kordinije trojkom vrača dvocifrenu prednost domaćinu 49:38

22. minut - Trojka Branka Lazića 46:38. Tek druga Zvezdina na ovom meču

Druga četvrtina:

20. minut - 44:33 - Završeno je prvo poluvreme. Virtus je od starta stekao prednost, koja je u nekoliko navrata bila ii dvocifrena. Ključni faktor za ovakav rezultat je katastrofalan šut Zvezde za tri 1-14. Virtus je pogodio 7 od 14. Dominirali su Šengelija i Belineli. Kod Zvezde najefikasniji Hanga sa 7 poena.

18. minut - Dobra kontra Zvezde, poentira Davidovac 40:29. Nejpir siguran sa distance 40:31

17. minut - Šengelija je nezaustavljiv 40:26

16. minut - Kordinije zakucava 36:22. Bolomboj prekida seriju Virtusa od 12:0, 38:24

15. minut - Sada Virtus pravi mini seriju od 8:0, ponovo dvocifrena prednost 34:22. Tajm -aut Ivanović

14.minut - Hanga pogađa flouter, crvemno-beli u seriji 26:22. Šengelija trojkom prekida ovu seriju od 11:0, 29:22

12. minut - Prva trojka Zvezde konačno iz desetog pokušaja, Hanga 26:20. Tajm-aut za Virtus.

11. minut - Sjajna asistencija Teodosića za Mitrovića 26:17

Tornike Šengelija

Prva četvrtina:

10. minut - Katastrofalna prva četvrtina Zvezde. Šut za tri 0/ 6. Šengelija i Belineli dominiraju 26:15

9. minut - Pajola pogađa za tri Virtus ima dvocifrenu prednost 21:11

8. minut - Mitrović prekida lošu seriju Zvezde 13:9

7. minut - Sjajni Šengelija 13:7

7. minut - U igri Miloš Teodosić doskorašnji ljubimac domaćihn navijača

5. minut - Mini serija Zvezde pogađa Nedović iz kontre, a potom Davidovac promašuje oba bacanja nakon namerne greške. A onda Nedović polovičan sa penala 8:7

4. minut - Bolomboj se dobro snašao u teškoj poziciji 8:4

3. minut - Pogađa Šengelija iz reketa 5:2, a potom i nova trojka Belinelija 8:2

2. minut - Belineli postiže prve poene na meču, trojka 3:0

1. minut - Utakmica je počela

Ovo je Zvezdinih 12 za meč u Bolonji:

Teodosić, Nedović, Nejpir, Jago, Hanga, Lazić, Gedraitis, Simonović, Davidovac, Mitrović, Bolomboj, Kuzmić.

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Virtusu u utakmici 4. kola Evrolige.

Zvezda je nakon pobede protiv Asvela, doživela dva poraza i od Žalgirisa i Monaka i ima skor 1-2.

Sa druge strane Virtus je nakon poraza od Žalgirisa, savladao Monako i Albu i trenutno je na 2-1.

Duško Ivanović

Trener crveno-belih Duško Ivanović izjavio je da da nema vremena za plakanje jer sledi meč u Bolonji

"Nema vremena za plakanje, ni da se gleda unazad i kad se dobije i kad se izgubi. Igramo protiv ekipe koja igra izuzetno agresivno, odlično u tranziciji, ima izvanredne pojedince, Šengeliju koji može da igra i na niskom postu, šutira, kreira… ", rekao je Ivanović i dodao:

"Imaju izvanredne šutere, Dobrića koji igra odlično. Vrlo kompletna ekipa. Gledao sam sve njihove utakmice. Izgubili su od Žalgirisa kod kuće, ali su jedno vreme vodili 20 razlike", dodao je on.

Otkrio je recept kako bi crveno-beli trebalo da igraju.

"To je ekipa koja igra na mahove, na ukradene lopte, lagane poene. Moramo da imamo strpljenje, da nema izgubljenih lopti, da igramo duge napade i tražimo naše šanse” rekao je Ivanović.