MAGIČNI TEODOSIĆ I JAGO PODIGLI ZVEZDU IZ AMBISA: Crveno-beli posle SPEKTAKULARNOG PREOKRETA savladali Bajern u grotlu Arene!

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Bajern u u utakmici 6. kola Evrolige rezultatom 74:68.

Gledali smo pravu revija promašaja crveno-belih u prvom poluvremenu.

Prosto je neverovatno šta su sve promašili igrači Zvezde, uz katastrofalne procente šuta.

Crveno-beli su šutirali očajnih 2 od 13 za tri poena. Svega 15 posto.

Bajern koji ništa specijalno nije odigrao i imao čak 13 izgubljenih lopti je to iskoristio i sa otišao na odmor sa +2, 33:35.

Jedina svetla tačka je bio Miloš Teodosić koji je sa par spektakularnih asistencija podigao publiku na noge.

U trećoj četvrtini Bajern se trojkama odlepio na + 14 u jednom momentu 38:52

Zvezda je uspela da se vrati i priđe na -3 53:56, a Bajern trojkom sa +6 ulazi u poslednju deonicu.

U poslednjoj deonici Zvezda je serijom 12:1 prešla u vođstvo od 65:60 i uspela da najviše zahvaljujući Milošu Teodosiću i brazilcu Jagu zabeleži pobedu.

Teodosić je završio meč sa ''dabl-dabl'' učinkom od 16 poena i 11 asistencija, Luka Mitrović je upisao 11 poena i 6 skokova, Nejpir takođe 11 poena. Jago na kraju 8 poena, 3 skoka i 2 asistencije, ali je njegov doprinos večerašnjoj pobedi mnogo veći nego što ove brojke pokazuju.

Kod gostiju, Karsen Edvards 16 poena, Argentinac Bolmaro 12 poena i 6 skokova, baš kao i Bonga.

Zvezda sad ima skor 2-4, koliko i Bajern.

U narednom meču crveno-beli gostuju Barseloni.

1 / 51 Foto: Petar Aleksić

Četvrta četvrtina:

40. minut - Teodosić polovičan sa penala 69:68 Jago je pogodio možda i ključnu trojku 72:68

39. minut - Bolmaro pogađa za izjednačenje, potpuna drama 68:68

38. minut - Pogađa Bonga 68:66

37. minut - Teodosić pogađa jako važnu trojku 68:64

36. minut - Pogađa Bolmaro 65:62

Crvena zvezda, KK Crvena zvezda

35. minut - Jago pogađa sa penala 65:60

34. minut- Tobi pogađa nakon sjajne akcije 63:60

33. minut - Mitrović pogađa iz odbojke 61:60

31. minut - Pogađa Gidraitis uz faul, 56:59. Teodosić pogađa trojku za izjednačenje i ludnicu u dvorani 59:59

Crvena Zvezda

Treća četvrtina:

30. minut - Davidovac pogađa iz reketa 53:56, potom Ibaka za tri 53:59

29. minut - Jago postiže trojku za -5, 51:56

27. minut - Tobi pogađa nakon sjajne assitencijeTeodosića uz faul, pogađa bacanje 46:56

26. minut - Ibaka pogađa iz reketa, pa potom Teodosić 43:54

25. minut - Bajern je ušao u seriju trojki, pogodio je Bonga. Potom Nejpir za dva 38:49

24. minut - Teodosić pogađa od tablu 36:46

23. minut - Bolomboj sa penala postiže prvi poen za Zvezdu u nastavku, promašuje drugo bacanje 34:43. Potom nova trojka Bolmara 34:46

- Sferopulos traži tajm-aut, očajan start drugog poluvremena crveno-belih, Bajern ima +10, 33:43

22. minut - Bolmaro pogađa za tri, a potom i Edvards 33:41.

1 / 31 Foto: Petar Aleksić

Druga četvrtina:

20. minut - Bolomboj polovičan sa penala 30:35. A potom Hanga uz zvuk sirene pogađa trojku za 33:35 na poluvremenu

19. minut - Teodosić pogađa sva tri penala, 29:35

18. minut - Pogađa Veb trojku 26:32, a potom i Obst 26:35. Sferopulos zove tajm-aut.

17. minut - Nejpir promašuje oba bacanja, ali nakon ofanzivnog skoka Tobija, lopta ponovo dolazi do njega i ipak poentira posle prodora 26:29

17. minut - Teodosić je sa dve fantastične asistencije podigao dvoranu na na noge 24:27

16. minut - Neverovatne greške crveno-beli što gosti koriste za novu mini seriju 19:27

15. minut - Pogađa Mitrović nakon sjajne akcije 19:22

14. minut - Zvezda mnogo promašuje, čak i zicere. Bajern to koristi pogađa Buker 17:22

11. minut - Konačno trojka, Davidovac, prva iz čak devetog pokušaja 15:19. Potom sjajna asistencija Teodosića i zakucavanje Tobija 17:19.

Prva četvrtina:

10. minut - Nova trojka Edvardsa, a potom i Ibaka na isteku prve četvrtine 12:19

9. minut - Ponovo Teodosić nakon prodora 12:14

8. minut - Teodosić postiže svoje prve poene na meču 10:11

7. minut - Mini serija Bajerna 8:11, Sferopulos traži tajm- aut.

6. minut - Pogađa Nejpir sa poludistance 8:7

5. minut - Edvards je postigao svih 7 poena za Bajern, pogodio je za tri 6:7

4. minut- Edvards krade loptu Nejpiru 4:4. Mitrović siguran sa penala 6:4

3. minut - Nakon serije promašaja Mitrović postiže prve poene na meču 2:0. Poentira i Bolomboj 4:2

1. minut - Utakmica je počela

- Zvezda kreće u petorci Šabaz Nejpir, Hanga, Gidraitis, Mitrović, Bolomboj

- Igrači su izašli na zagrevanje

1 / 4 Foto: Petar Aleksić

- Zvezda će u ovom meču biti jača za oporavljenog Adama Hangu, ali i dalje bez Branka Lazića i Nemanje Nedovića.

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju Bajern u u utakmici 6. kola Evrolige.

Zvezda je posle četiri vezana poraza u Evroligi, plus od Partizana u ABA ligi u u vrlo lošem momentu i pobeda u ovom meču joj je imperativ.

Svega toga svestan je i Janis Sferopulos novi trener crveno-belih.

Moramo da imamo energiju od prvog do poslednjeg minuta. Moramo da se fokusiramo na sledećeg protivnika, na Bajern, ali sada je bitno da budemo konstantniji i da popravimo odbranu. Ne želim da dozvoljavamo toliko lakih poena, a što se tiče našeg napada, važno je da imamo timsku igru. Hvala i navijačima koji su uz nas iako nismo pobedili protiv najvećeg rivala”, rekao je Grk i pozvao svoje navijače na što bolju podršku.

Taktički gledano, moramo bolje da igramo odbranu i svi moraju da shvate svoju ulogu. Polako gradimo tim i moramo da budemo konstantniji”, naglasio je Sferopulos koji je prekinuo sve spekulacije oko dolazaka i odlazaka igrača dodavši da „veruje aktuelnom igračkom sastavu koji je nekompletan od kada je došao u Crvenu zvezdu“.

Bajern nakon pet utakmica ima skor 2-3

Utakmica se igra u u beogradskoj "Areni" sa početkom u 18. 30 časova.