PARTIZAN PROTUTNJAO KROZ SPLIT: Crno-beli iskalili bes u Hrvatskoj VIDEO

6. kolo ABA

Kao retko kada, košarkaši Partizana ostvarili su laku i ubedljivu pobedu u Splitu.

Crno-beli su u utakmici 6. kola ABA lige savladali Split u hali "Gripe" rezultatom 76:53 (22:13, 22:16, 20:11, 12:13). Tim Željka Obradovića je upisao petu pobedu, dok je hrvatski tim doživeo peti poraz.

Partizan je u Split stigao direktno iz Španije, gde je igrao utakmicu Evrolige protiv Baskonije. Poraz u poslednjoj sekundi tog meča očigledno nije ostavio velikog traga jer su crno-beli od starta bili dominantni. Stekli su desetak poena prednosti i nisu dozvolili Splićanima da ih ugroze.

Senku na pobedu baca povreda Alena Smailagića koji je u poluvremenu ostao u svlačionici.

Trifunović je postigao 13 poena, a Vukčević 12 u ekipi Partizana. Koprivica je postigao osam, poena ,a Jaramaz i Anđušić po sedam. Kod domaćina Fanderburk je postigao 12 poena, dok je Vuko upisao 11 poena.

U narednom kolu Partizan dočekuje Igokeu, a Split gostuje ekipi Budućnosti. Crno-beli će prethodno, u četvrtak u Evroligi igrati protiv Fenerbahčea u "Areni".

SPLIT - PARTIZAN 53:76 (13:22, 16:22, 11:20, 11:9)

4. ČETVRTINA

40. minut - Tišma smanjuje na 53:74. Vukčević precizan za dva, uz faul. Precizan je za konačnih 53:76.

37. minut - Koprivica je upisao nova dva poena - 49:73. Fanderburk smanjuje na 51:73.

35. minut - Koprivica zakucava - 49:71.

34. minut - Fanderburk smanjuje na 49:67. Vukčević postiće poene - 49:69.

33. minut - Perković smanjuje na 47:67.

32. minut - Avramović pogađa trojku - 42:67. Tišma vraća trojku - 45:67.

31. minut - Stivenson je smanjio na 42:64.

3. ČETVRTINA

30. minut - Šorter pogađa za 40:62. Trifunović precizan na drugoj strani - 40:64.

29. minut - Kalajdžić je polovičan sa penala - 38:62.

28. minut - Sjajna igra Partizana, Koprivica zakucava na pas Avramovića - 37:62.

27. minut - Doužer postiže trojku - 35:57. Anđušić u tranziciji precizan za tri - 35:60. Tajm-aut za Rimca.

26. minut - Vukčević poentira - 33:53. Avramović je polovičan sa penala - 33:54. Vuko sa linije bacanja smanjuje na 35:54.

25. minut - Trifunović u kontri precizan - 29:51. Fanderburk sa penala prekida post Splita od pet minuta bez poena - 31:51. Fanderburk postiže nove poene u kontri - 33:51.

23. minut - Doužer pogađa trojku - 29:49.

22. minut - Kaminski zakucava, prvi poeni u drugom poluvremenu - 29:46.

Problem za crno-bele je što je Alen Smailagić ostao u svlačionici. U pitanju je povreda, ali za sada nema detalja.

2. ČETVRTINA

20. minut - Perković je fauliran pri šutu za tri. Pogodio je sva tri bacanja - 29:41. Split nema promašaj sa bacanja - 11/11. Trifunović posle tajm-auta pogađa novu trojku - 29:44.

19. minut - Jaramaz trojkom diže prednost - 26:39. Kaminski pogađa bacanja - 26:41.

18. minut - Trifunović pogađa trojku - 24:36. Runjić smanjuje na 26:36.

16. minut - Naneli je pogodio bacanje posle tehničke greške dosuđene domaćem timu - 24:32. Ledej je prethodno fauliran. Polovičan je - 24:33.

15. minut - Vuko postiže svoju treću trojku - 21:29. Nova trojka Splita, Tišma je precizan - 24:29. Ledej je precizan sa linije bacanja - 24:31.

14. minut - Naneli pogađa za tri pod faulom - 15:27. Vuko ubacuje svoju drugu trojku - 18:27. Trifunović povećava na 18:29.

13. minut - Šorter je precizan - 15:24.

12. minut - Koš Vukčevića na pas Avramovića - 13:24. Prva dvocifrena prednost crno-belih.

1. ČETVRTINA

10. minut - Stivenson sa penala smanjuje - 13:17. Smailagić zakucava - 13:19. Vukčević sa zvukom sirene pogađa za tri - 13:22.

8. minut - Ledej je precizan za penala - 11:15. Avramović pogađa za dva, Partizan u seriji - 11:17.

7. minut - Koprivica upisuje prve poene - 11:11. Jaramaz hvata ritam na početku meča - 11:13.

6. minut - Jaramaz za izjednačenje - 9:9. Fanderburk sa penala donosi novu prednost Splitu - 11:9.

5. minut - Vuko postiže prvu trojku na meču - 9:5. Anđušić smanjuje na 9:7.

4. minut - Perković je precizan za dva - 6:5. Prvo vođstvo Splita.

3. minut - Kalajdžić donosi izjednačenje Splitu - 4:4. Trifunović je polovičan sa penala - 4:5.

2. minut - Anđušić je precizan - 0:4. Funderburk smanjuje na 2:4. Kaminski pravi svoju drugu ličnu grešku.

1. minut - Kaminski je otvorio utakmicu sa dva poena - 0:2.

Košarkaši Partizana od 17 časova gostuju Splitu u utakmici 6. kola ABA lige.

Crno-beli su u Dalmaciju stigli direktno iz Španije, gde su igrali protiv Baskonije u minulom kolu Evrolige. Poraz u poslednjoj sekundi utakmice u Vitoriji mora što pre da se zaboravi, kako bi tim Željka Obradovića na neugodnom terenu zabeležio pobedu.

Crno-beli su u subotu imali trening kao pripremu pred utakmicu povodom koje je trener Partizana Željko Obradović izjavio:

"Imali smo jedan trening i sastanak, na kojima smo učinili sve da pripremimo utakmicu protiv Splita na najbolji mogući način. U subotu ujutru rano smo iz Španije stigli u Split gde smo se odmah okrenuli odmoru i pripremi za utakmicu protiv tima koji poštujemo, sećajući se utakmice iz prošle sezone koju smo dobili u neverovatnoj završnici. Samo maksimalna koncentracija tokom čitave utakmice i igra na visokom nivou kada je u pitanju energija će nam doneti željeni rezultat", istakao je Obradović.

Centar crno-belih Alen Smailagić pred današnji duel poručuje:

"Svesni smo koliko Split može da bude nezgodan na svom terenu. Prošla sezona se praktično okrenula u našu korist u tom kolu kada smo trojkom Nanelija u poslednjoj sekundi došli do pobede protiv njih. Imaju kvalitet, svesni su da će biti svežiji od nas, ali je na nama da tu svežinu nadoknadimo tako što ćemo igrati sa većim motivom. Posle poraza od Mege, nama svaka utakmica u ABA ligi praktično određuje sudbinu i tako moramo da pristupamo tim mečevima", naglaslio je Smailagić.

Bonus video:

00:47

ARENA JE SPREMNA ZA ŽOCA: Pogledajte atmosferu u dvorani pred prvu utakmicu Partizana na domaćem parketu! VIDEO