PARTIZAN TOTALNO DEKLASIRAO FMP U ŽELEZNIKU: Crno-beli RAZBUCALI Pantere u paramparčad!

ABA LIGA

Košarkaši Partizana ubedljivo su slavili nad FMP sa 105:61 u okviru 10. kola ABA lige.

Od prvog do poslednjeg minuta na parketu u Železniku postojala je samo jedna ekipa - Partizan. Iako su mnogi pre ovog duela očekivali da će Panteri na svom terenu bar malo namučiti crno-bele, domaćin je od samog starta bio u potpunoj šuterskoj agoniji.

Ni jednog trenutka nisu uspeli da pariraju timu Željka Obradovića koji je u jednom trenutku imao +52 (45:97).

Najbolji kod Partizana bili su Balša Koprivica sa 16 poena i 10 skokova, Tristan Vukčević sa 16 poena i sedam skokova i Kevin Panter sa 16 poena. Po 11 poena postigli su Bruno Kaboklo uz 10 skokova, Džejms Naneli i Aleksa Avramović.

Kod FMP-a najefikasniji su bili Balša Živanović sa 12 i Nejt Votson i Ugo Beson sa po 10 poena.

Partizan je zabeležio sedam pobeda i tri poraza, a FMP je upisao tri pobede i sedam poraza.

U narednom kolu, Partizan će dočekati Studentski centar, dok će FMP gostovati Budućnosti.

Partizan, FMP

FMP - PARTIZAN

Četvrta četvrtina:

40. minut - Vukčević upisuje 16-ti poen - 58:103, Pavićević isto pogađa 61:103, a onda Tristan stavlja i tačku na ovaj meč 61:103

39. minut - Pitanje pobednika je rešeno još u prvoj deonici, sada ostaje da se vidi kojim će rezultatom biti završen meč! Partizan je stigao do stotke - 54:100

38. minut - Luk pogađa trojku 48:97, pa Pavićević zakucava 50:97

37. minut - Koprivica opet na liniji za slobodna bacanja 45:94, a onda pogađa i Avramović uz faul 45:97

36. minut - Partizan na +45! 43:88

35. minut - Votson se razigrao, došao do svog osmog poena 43:86

34. minut - Balša Koprivica 39:84, lična za Matović i Balša je na liniji za slobodna bacanja koje ne koristi, a do lopte dolazi Naneli 41:86

33.minut - Popravljaju se Panteri, pala je još jedna trojka - Stepanović 39:82

32. minut - Votson postiže nove poene 35:82

Treća četvrtina:

30. minut - Ponitka 33:79

29. minut - FMP konačno postiže poene 33:77

28. minut - Avramović ne pogađa za tri, ali Pavićev pravi faul - pogađa oba slobodna bacanja 28:74

27. minut - Gosti nastavljaju da pogađaju, FMP kao da ne postoji na terenu 28:71

26. minut - Partizan ima +43! 68:25

25. minut - Smajlagić promašuje za tri, ali Panter dolazi do lopte i pogađa 25:66

24. minut - Partizan je u svim segmentima igre nadmoćiji protivnik - sa linije za slobodna bacanja precizan je Panter 24:62

23. minut - Nastavlja se domcinacija crno-belih 24:60

22. minut - Votson izblokirao Kabokla, crno-beli lako postižu poene 21:55

21. minut - Prve poene u drugom delu igre postiže FMP - Votson 21:53

Druga četvrtina:

20. minut - Tim iz Železnika u totalnom nokdaunu 16:51 - ali, pala je i prva trojka FMP, Simović! 19:51

18. minut - Partizan je na +31, Naneli zakucava 16:49 i uvećava razliku

17. minut - Beson prekida "post" Pantera 14:42, Avramović postiže prve poene 16:45

16. minut - Koprivica opet pogađa sa linije penala 12:42

15. minut - Balša Koprivica pogađa oba slobodna bacanja, sa druge strane FMP ne može ništa da pogodi 12:40

14. minut - Vukčević u sjajnoj seriji uz pogođenu trojku 12:36

12. minut . Potpuna dominacija Partizana 10:32

11. minut - Sjajna asistencija Avramovića i zakucavanje Vukčevića 10:25

Partizan

Prva četvrtina:

10. minut - Naneli pogađa trojku za kraj prve četvrtine 10:23

9. minut - Beson konačno prekida lošu seriju domaćina. Siguran sa penala 6:18

8. minut - Zakucavanje Kabokla, 4:16. Partizan u seriji 16:0

7. minut - Panter posle prodora lako poentira 4:12

6. minut - Ponjitka polovičan sa penala 4:10

5. minut - Partizan u seriji nakon lošeg starta 4:7

2. minut - Pavićević sjajno zakucava, dobar start domaćina. Panter postiže prve poene za Partizan 4:2

1. minut - Utakmica je počela

Partizan na ovom meču nastupa bez Kaminskog Doužera, Anđušića i povređenog Trifunovića.

Košarkaši Partizana gostuju FMP- u u utakmici 10. kola ABA lige.

FMP dočekuje šampiona Jadrana sa skorom 3-6 i kako je najavio trener Nenad Stefanović, potpuno rasterećeno.

"Lično kao trener uživam u ovakvim utakmicama i voleo bih da i moji igrači to urade. Igramo protiv aktuelnog šampiona ABA lige koji je povratkom povredjenih igrača podigao formu u poslednjim utakmicama. Jasno je da su oni apsolutni favoriti. Želimo da izmerimo snage sa evroligaškom ekipom i da prosto vidimo na čemu treba da radimo u narednom periodu. Želimo da iskoristimo utakmicu da bismo na mečevima koji su bitniji i realniji za nas da pobedimo bili na odgovarajućem nivou", istakao je Stefanović.

Sa druge strane trener Partizana Željko Obradović oprezan je pred ovaj meč.

"Ni jedna utakmica u ABA ligi nije laka, pa neće biti ni ta u subotu. Maksimalno poštovanje prema protivniku. Videćemo na treningu ko kakve probleme ima. Kaminski ima, ne znam da li ima još neko. Videćemo da se pripremimo sa jednim treningom i sutra još jednom sa pričom i da probamo da odigramo dobru utakmicu. U programu koji znate, a to je da sledeće sedmice imamo dupli program Evrolige, Monako pa Milano", rekao je Željko Obradović, trener košarkaša Partizana.

Partizan trenutno ima skor 6- 3 i nema više prava na kiks u refgionalnom takmičenju.