PARTIZAN NAPRAVIO NOVI ČUDESAN PREOKRET: Crno-beli se vratili sa -15 i u sjajnom finišu RAZNELI Milano u PAKLU Arene!

EVROLIGA

Košarkaši Partizana savladali su Milano u utakmici 13. kola Evrolige rezultatom 82:69

Gledali smo potpuno lud meč.

Gosti su većinom prvih 20 minuta bili u blagom vođstvu.

Partizan je uspeo da povede trojkom Pantera 29:27, ali su ponovo nastupili žuti minuti i gosti su se odvojili na +9.

Partizan je uspeo da smanji prednost i na odmor otišao sa -5 39:44.

U trećoj četvrtini Milano je igrao mnogo bolje i došao do čak +15 45:60

A onda neverovatan povratak Partizana i serija 16:2 do kraja ove deonice.

U četvrtoj četvrtini postojao je samo jedan tim.

Partizan je prosto razneo goste iz Milana koji su za 10 minuta postigli samo 4 minuta a crno-beli serijom 31:4 potpuno okrenuli maltene izgubljen meč.

Do kraja meča pitanje pobednika se više nije postavljalo.

Najefikasniji kod Partizana bili su Kevin Panter sa 19, Bruno Kaboklo sa 16, Zek Ledej sa 15 i Džejms Naneli sa 10 poena.

Kod Milana bolji od ostalih bili su Ševon Šilds sa 19 i Maodo Lo sa 12 poena.

Partizan je sedmi na tabeli sa sedam pobeda i šest poraza, a Milano je na 16. poziciji sa četiri pobede i devet poraza.

Košarkaši Partizana će u narednom kolu gostovati Žalgirisu u Kaunasu, dok će Milano u goste Barseloni.

1 / 47 Foto: Nenad Kostić

Četvrta četvrtina:

39. minut - Panter čini se stavlja tačku na ovaj meč 79:68

38. minut - Gosti su došli sebi 76:68

- Partizan je napravio neverovatnu seriju 27:4

37. minut - Gosti su se potpuno izgubili, Partizan ih uništava 76:64

36. minut - Naneli za +8 , 72 :64

35. minut - Naneli pogađa za tri 70:64, Arena je proključala tajm -aut Mesina

34. minut - Ledej pogađa nakon prodora 67:64

32. minut - Doužer za vođstvo Partizana 65:64

31. minut - Plakadori prekida seriju Partizana 61:64, ali onda Panter 63:64

Partizan, Milano

Treća četvrtina:

30. minut - Serija Partizana 12:0, 59:62. Sjajan povratak crno-belih. Trojka Ledeja , Dožer iz reketa, Panter i Ledej sa penala 61:62

28. minut - Ledej i Hofman sigurni sa penala 49:62. Panter pogađa jako tešku trojku 52:62

27. minut - Doužer konačno prekida loše minute Partizana 47:60

26. minut - Crno-beli u velikom problemu, serija Milana 45:60

25. minut - Trojka Melija, maksimalnih +11 za Milano 45:56

24. minut - Hol poentira nakon ofanzivnog skoka 45:51. Hajns sa poludistance 45:53

23. minutu- Trojka Loa, pa Smailagić sa penala polovičan 43:49 Ledej pogađa iz reketa 45:49

22. minut - Šilds sa penala postiže prve poene u nastavku 39:46. A onda Naneli za tri 42:46

21. minut - Meč je nastavljen

1 / 33 Foto: Nenad Kostić

Druga četvrtina:

Gledali smo zanimljivo prvom poluvreme.

Gosti su većinom prvih 20 minuta bili u blagomm vođstvu.

Istakli su trojkama Šilds koji ima 15 poena i Maodo Lo sa 7.

Partizan je uspeo da smanji prednost i na odmor otišao sa -5 39:44

Kod crno-belih istakli su Kaboklo 16 i Smailagić sa 8 poena.

20. minut - Zakucavanje Kabokla 39:44. Onda odlična odbrana Jaramaza, , ali Partizan nije pooentirao iz poslednjeg napada.

19. minut - Dosta slobodnih bacanja u finišu poluvremena, pogađa Ledej oba puta 37:44

18. minut - Šilds nova trojka 33:40. A onda Meli polovičan sa penala 33:41. Ponovo Partizan u lošoj fazi.

17. minut - Kaboklo pogađa sa penala 33:37

16. minut - Meli pogađa nakon kontre 31:37. Obradović traži tajm-aut.

15. minut - Pogađa i Tonut 29:35, a onda Smailagićč zakucavanjem prekida loše minute Partizana 31:35

14. minut - Mini serija Milana, Šilbs trojka, a onda Hofman uz faul 29:33

13. minut - Serija Partizana i preokret, Smailagić iz reketa, pa Panter za tri 29:27. Mesina traži tajm-aut.

12. minut - Smailagić se odlično snašao u reketu, a onda i Panter iz teške pozicije 24:25

Prva četvrtina:

10. minut - Doužer poentira, pa Tonut, a onda Naneli za kraj prve četvrtine 20:25

9. minut - Nova trojka Šilbsa, gosti u seriji 16:23

7. minut - Šilbs pogađa za tri, goste služi šut, a onda Kaboklo zakucava 15:18

6. minut - Nova trojka Kabokla, potom Maodo Lo za dva 13:15

5. minut - Prekida se igra zbog povrede Alekse Avramovića. Izgleda je u pitanju skočni zglob. Morao je da napusti igru.

4. minut - Sjajni Kaboklo, njegova druga trojka 8:8, ali onda ponovo Maodo Lo vraća istom merom 8:11.

3. minut - Sjajna finta i poeni Smailagića 5:8

2. minut - I Šilbs pogađa za tri, a onda i Hol 3:8

1. minut - Maodo Lo postiže prve poene na meču,vraća Kaboklo trojkom 3:2

1. minut - Utakmica je počela

Partizan

- Nikola Mirotić zbog povrede nije doputovao sa ekipom, ali je bez obzira na to zbog poznatih dešavanja od letos izvređan od navijača Partizana.

Partizan

Košarkaši Partizana dočekuju Milano u u utakmici 13. kola Evrolige.

Partizan u ovaj meč ulazi sa sa dve uzastopne pobede nad Panatinaikosom i Monakom obe posle produžetka i trenutno ima skor 6-6.

Partizan, Monako, Željko Obradović

Trener crno-belih Željko Obradović očekuje težak meč.

- Kvalitetna su ekipa, bez obzira što im nedostaju neki igrači. Osim Hajnsa, svi mogu da šutiraju za tri poena i to je nešto što je mnogo važno kada pričamo o našoj odbrani. Kako ćemo da reagujemo na pik end pop situacije. Igrač koji dominira u ovom trenutku u njihovom timu je Šilds, koji ima izvanredne procente za dva i tri poena, Maodo Lo je pokazao tokom sezone da može da odigra na fantastičnom nivou. Fojtman, Meli i Pojtres koji se smenjuju na poziciji četiri i pet, agresivnost koju dobijaju od drugih igrača u odbrani... Sve su to stvari o kojima smo pričali sa igračima večeras gledajući video.

Obradović je otkrio zdravstveni bilans ekipe.

- Odradili smo trening, neki nisu bili tu ni za pet na pet što smo postavljali. Nadam se da će sutra ujutru biti jasnija slika i da će biti otprilike ista ekipa koja je igrala protiv Monaka. Kaminski sigurno neće biti u timu, kao ni Trifunović. Jasno je da će energija biti nešto veoma važno, da ćemo tražiti svežinu od igrača koji nisu igrali protiv Monaka mnogo i naravno da ćemo tražiti pomoć od naših fenomenalnih navijača i zamoliti ih još jednom da nas bodre i da bude sve fer i sportski - poručio je Obradović.

Sa druge strane Milano nije u formi, zabeležio je dva uzastopna poraza i pri dnu tabele je sa svega četiri pobede i osam poraza.

Etore Mesina

Etore Mesina strateg ekipe iz Milana nedavno je dobio novi ugovor, uprkos lošim rezultatima svog tima.

"To je nešto što nije samo za mene već i za igrače takođe. U godini u kojoj mnogo patimo zbog povreda, zbog nekih loših odluka što može da se desi u životu naravno, gubimo utakmice koje smo mogli da dobijemo. Mislim da postoji osećaj perspektive, da žele da se svi osetimo, ne samo ja već klub, igrači… Možda imate lošu seriju ali na duge staze ne zaboravljaju šta se uradilo u poslednjih pet godina i poverenje će biti dobro i u budćnosti. Mislim da je to nešto ne samo što ima veze sa mnom već ima veze sa celom grupom. Naravno, veoma sam zahvalan i srećan jer se ovo ne dešava obično u sportu"

Utakmica se igra u "Beogradskoj Areni sa početkom u 20.30 časova.