SRAM VAS, BRE, BILO! Skandal kakav se ne pamti: Tortura američkih sudija se nastavlja - Nikola Jokić ponovo ISKLJUČEN!

kakvo nepoštovanje

Još jednom se pokazalo da Nikola Jokić ima sraman tretman kod američkih sudija.

Košarkaši Denvera savladali su Čikago Bulse u "Junajted centru" 114:106, ali zahvaljujući sudijama publika nije mogla da uživa u majstorijama najboljeg igrača na planeti.

Naime u finišu prvog poluvremena Nikola Jokić isključen je zbog prigovora, pa je meč završio sa samo četiri poena, devet skokova i šest asistencija.

Jokić je najveća enigma za odbrane protivnika i njegovi čuvari neretko koriste prekomernu silu kako bi ga zaustavili, međutim, često se dešava da sudije ostaju neme i nakon brutalno oštrih faulova nad Srbinom. Tako je, nažalost, bilo i na ovom susretu..

Za 16 minuta igre Nikola nije izveo nijedno slobodno bacanje, što je prosto neverovatno. U samom finišu prvog poluvremena bio je fauliran ispod koša u duelu sa Nikolom Vučevićem, što se jasno videlo i na usporenom snimku, ali nakon njegovog šuta sudije su ponovo ostale neme. Iznervirani Jokić krenuo je po objašnjenje i zbog prigovora dobio tehničku grešku i isključenje!

Svi su bili u potpunoj neverici zbog skandalozne odluke sudija!

Nepravda koja je učinjena Jokiću probudila je timski duh u njegovoj ekipi, koja je u nastavku odigrala sjajno i ostvarila trijumf.

Najefikasniji bio je Redži Džekson sa 25 poena, Porter je dodao 17, a Džulijan Storter 16 poena.

Kod Bulsa najefikasniji bio je Kobi Vajt sa 27 poena, dok je Nikola Vučević zabeležio 26 poena i 16 skokova.

Denver je trenutno četvrti na Zapadu sa skorom 16-9.