ZVEZDA KONAČNO SKINULA PROKLETSTVO ALBE: Raspoloženi crveno-beli na krilima Gedraitisa i Nedovića UNIŠTILI Nemce u Areni!

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Albu u utakmici 14. kola Evrolige rezultatom 85:71

Zvezda je stigla do pete pobede u Evroligi uz devet poraza, dok je Alba ostala na 2-12.

Najefikasniji kod crveno-belih bili su Nedović sa 20 i Gedraitis 19 poena.

Crveno-beli su od starta kontrolisali meč i bili u blagom vođstvu koji je dostizala do maksimalnih +10 za 51:42 na poluvremenu.

Crveno-beli su u nastavku uvećali prednost koji je dostigla do maksimalnih +19 poena na kraju treće četvrtine.

Poslednja deonica bila je puko odrađivanje posla.

U narednom kolu 19. decembra Zvezda dočekuje Real Madrid.

1 / 10 Foto: Starsport

Četvrta četvrtina:

39. minut - Alba smanjuje prednost u završnici 85:69

37. minut - Nova trojka Nedovića 85:65, njegovih 17 poena.

36. minut - Sjajni Davidovac postiže treću vezanu trojku 82:62.

35. minut - Trojka Davidovca 76:59, crveno-beli blizu pobede.

34. minut - Teodosić postiže konačno poene za Zvezdu sa penala 73:57.

33. minut - Tomas postiže prve poene u poslednjoj četvrtini 71:55.

32. minut - Serija promašaja na obe strane, bez poena u poslednjoj deonici.

Zvezda

Treća četvrtina:

30. minut - Teodosić nova sjajna asistencija za Jaga, 70:53

28. minut - Proćida pofgađa za trim iz teške situacije 66:53.

27. minut - Nova trojka sjajnog Gedraitisa 66:50.

26. minut - Teodosić efektno poentira 63:48, Zvezda održava ubedljivu prednost.

25. minu - Ponovo raspoloženi Nedović pogađa od table 61:46.

23. minut - Serija Zvezde na početku drugog poluvremena za maksimalnih +15, 57:42.

21. minut - Meč je nastavljen, pogađa Nedović 53:42.

Zvezda

Crveno-beli su od starta kontrolisali meč i bili u blagom vođstvu koji je dostizala do maskimalnih +10.

Zvezda je odlično igrala u napadu pravu timsku košarku, dok je u odbrani čini se moglo i bolje

Kod Zvezde su se najviše istakli Gedraitis i Nedović sa 12 odnosno 11 poena i Miloš Teodosić sa sjajnim asistencijama.

Sa druge strane najefikasniji je bio Tilemans sa 10 poena

Druga četvrtina:

20. minut - Bolomboj pogađa nakon ofanzivnog skoka 51:42. Tim rezultatom odlazi se na poluvreme.

19. minut - Nedović raspoložen njegov 9 poen 49:39.

18. minut - Gedraitis siguran sa penala 44:38, a onda trojka Nedovića 47:38.

Zvezda

16. minut - Nova trojka Gedraitisa 41:36.

14. minut - Opet Nejpir prekida mini seriju Albe 38:34.

13. minut - Brzo se Alba vratila mini serijom, a onda prvi poeni Nejpira 35:29.

12. minut - Opet Teodosić sjajna asistencija za Tobija koji zakucava 33:24.

11. minut - Druga trojka Miloša Teodosića, a onda i Gedraitis 31:22.

Zvezda

Prva četvrtina:

10. minut - Sjajna asistencija Teodosića za Gedraitisa, onda i krade loptu Zvezdin plej 25:22, na kraju prve četvrtine.

9. minut - Teodosić pogađa iz naskoka 21:18.

8. minut - Tilman pogađa iz poluhoroga 16:15.

7. minut -Lep potez Jaga i njegovi prvi poeni na meču 16:13

Zvezda

5. minut - Mitrović i Nedović raspoloženi, druga trojka Nedovića 14:11.

4. minut - Tilman pogađa za tri, potom Mitrović sjajan roling 9:7.

3. minut - Alba vezuje četiri poena, onda pogađa Mitrović, pa trojka Nedovića 7:4.

1. minut - Bolomboj postiže prve poene na meču 2:0

1. minut - Utakmica je počela

Zvezda

- Odlična poseta u Areni, za sada ima oko 15 hiljada ljudi, a navijači još pristižu u Arenu.

- Iako se oporavio od povrede i počeo da trenira Adam Hanga neće nastupiti ni na ovom meču.

- Zvezda kreće u petorci, Jago, Nedović, Lazić, Mitrović i Bolomboj.

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju Albu u utakmici 14. kola Evrolige.

Zvezda u ovaj meč ulazi sa skorom 4-9 i pred imperativom je pobede ukoliko želi da ostane u igri za plej of.

Sa druge strane Alba je na poslednjem mestu sa svega dve pobede, ali je rival koji tradionacilno ne leži Zvezdi.

Zvezda je u Evroligi protiv Albe slavila svega dva puta u 10 mečeva. Crveno-beli su poslednji put na domaćem terenu savladali ekipu iz Berlina početkom davne 2015. godine.

Janis Sferopulos trener crveno-belih svestan je važnosti meča.

"Alba je tim koji ima dužinu, velika tela, igrače koji igraju dugo u Evroligi, mlade nade, Amerikance koji su došli da podignu kvalitet. Igraće sa punim rosterom i bićemo fokusirani da od početka igramo dobro, da do kraja bude tako i da pobedimo", rekao je Sferopulos, prenosi klub.

"Mi smo veliki klub, zato svaki dan moramo da pobeđujemo. To i mi želimo, ali nažalost u Evroligi, pogotovo na strani, propustili smo neke šanse na kraju zbog malih detalja. Želimo da se podignemo, da igramo bolje, kako bismo popravili rezultate", dodao je on.

Utakmica se igra u " Beogradskoj Areni" sa početkom u 19 časova.