BOGDAN PREKINUO ČUDESAN NIZ! Kapiten Srbije ubacio 16 poena u novom porazu Atlante! (VIDEO)

nba

Reprezentativac Srbije Bogdan Bogdanović prekinuo je fantastičan niz od sedam utakmica na kojima je ubacio 20+ poena.

Košarkaši Atlante Hoks doživeli su poraz na svom terenu od ekipe Memfisa 125:119, a srpski as utakmicu je završio sa 16 postignutih poena, četiri skoka i tri asistencije.

Nije ga služio šut za tri poena na ovoj utakmici (2/8), ali je ipak 22. put zaredom uspeo da ubaci minimum dve trojke i tako produži klupski rekord.

Hoksi su dobro otvorili meč, imali su na poluvremenu 10 poena prednosti (60:50), ali Memfis je u nastavku dodao gas, istopio prednost domaćina i početkom poslednjeg perioda igre preuzeo vođstvo koje je rutinski sačuvao do samog kraja utakmice.

Najzaslužniji za trijumf gostiju bili su Dezmond Bejn sa 37 poena i Dža Morant sa 30 poena i 11 asistencija.

U poraženoj ekipi najefikasniji je bio Tre Jang sa 30 poena i 13 asistencija.

Atlanta je trenutno 10. na Istoku sa skorom 12-17.