ZVEZDA I BEZ TEODOSIĆA PREJAKA ZA SPLIT: Crveno-beli ubedljivo slavili u Železniku, Tobi DOMINIRAO, Gilespi debitovao!

ABA LIGA

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Split u utakmici 13. kola ABA lige rezultatom 89:67.

Zvezda je tako zadržala lidersku poziciju na tasbeli sa 12 pobeda i samo jednim porazom.

Split je pri dnu tabele sa učinkom 4-9.

Crveno-beli su na ovoj utakmici igrali bez Miloša Teodosića i Džoela Bolomboja koji su dobili odmor pred meč sa Panatinaikosom u Evroligi.

Na ovoj utakmici debitovao je Fredi Gilespi novo pojačanje crveno-belih.

Split se dobro držao do finiša prvpg pouvremena , a onda je Zvezda serijom 11:0, došlo do +13 na poluvremenu 47:34.

U trećoj deonici prednost je samo uvećana na +20 71:51.

U četvrtom kvartalu Zvezda je rutinksi privela meč kraju.

Zvezdu je predvodio Majk Tobi sa 24 poena uz šest skokova. Luka Mitrović postigao je 14 poena uz šest skokova i četiri asistencije, Nemanja Nedović 11 poena uz šest asistencija, a Marko Simonović 10 poena.

U ekipi iz Splita Šenon Šorter bio je najefikasniji sa 17 poena. Toni Perković imao je 11 poena i četiri asistencija, a Tonko Vuko 10 poena.

Utakmica je zbog zauzetosti Beogradske Arene i hale "Aleksanadar Nikolić" igrana u Železniku.

U sledećem kolu Zvezda će u subotu dočekati Igokeu, a Split će dan ranije u Podgorici igrati protiv Studentskog centra.

1 / 7 Foto: Stasrport

Četvrta četvrtina:

40. minut - Kraj utakmice, lagana i ubedljiva pobeda Zvezde, 89:67.

38. minut - Fantastična partija Majka Tobija, nova trojka, njegovih 20 poena, 82:63.

37. minut - Lazarević pogađa trojku na asistenciju Hange 79:63.

34. minut - Jago pogađa nakon prodora 76:58.

32. minut- I Simonović pogađa za tri 74:53. A onda mini serija Splita 74:58.

Zvezda

Treća četvrtina:

30. minut - Završena je treća četvrtina 71:51.

28. minut - Hanga pogađa dalekometnu trojku uz dosta sreće 69:46.

26. minut - Zvezda u seriji 63:41, čini se da je pitanje pobednika već rešeno.

24. minut - Nedović posle driblinga pogađa za tri 58:40.

23. minut - Hanga siguran sa penala 55:38.

21. minut - Mitrović pogađa uz faul , promašuje bacanje 49:36.

Zvezda

Druga četvrtina:

20. minut - Dve trojke Rokasa Gedraitisa za kraj prvog poluvremena 47:34 na poluvremenu.

19. minut - Nova trojka Tobija 39:34.

18.minut - Opet lepa akcija i poeni Mitrovića 36:32.

17. minut - Lepa asistencija Gedraitisa za Mitrovića 32:27. Sjajni Šorter nova trojka 32:30

16. minut - Trojka Perkovića, pa pogađa i posle prodora. Sferopulos traži tajm-aut 30:27.

15. minut - Jago postiže prve poene na meču, Simonović efektno zakucava 30:22.

14. minut - Simonović pogađa za tri 26:18, kod gostiju Šorter raspoložen 26:20.

12. minut - Saliven postiže prve poene u drugoj četvrtini 21:18. Potom Nedović nakon prodora 23:18.

Zvezda

Prva četvrtina:

10. minut - Završena je prva četvrtina 21:16.

8. minut - Split se odlično drži za sada, pogađa Saliven 17:15.

7. minut - Sjajna akcija asistencija Jaga i zakucavanje Tobija 17:11.

6. minut - Nova trojka Tobija, njegovih već 10 poena 15:11.

5. minut - Tobi trojkom prekida mini seriju Splita 12:8. Ali onda Šorter pogađa za tri 12:11.

3. minut - Tobi postiže večć četvrti poen 9:2

2. minut - Hanga pogađa za tri, nakon prvih poena Splita, Mitrović se upisuje u listu strelaca 5:2.

1. minut - Utakmica je počela.

- Zvezda bez Miloša Teodosića i Džoela Bolomboja na ovom meču.

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju Split u utakmici 13. kola ABA lige.

Zvezda je prva na tabeli sa devet pobeda i tri poraza, dok Split ima polovičan skor 4-8.

Ipak trener crveno-belih Janis Sferopulos oprezan je pred ovaj meč.

"Igramo protiv tima koji je izuzetno opasan jer može da vas napadne sa više igrača u različitim postavkama na terenu. Zato treba da budemo spremni da odigramo dobru odbranu ali i da budemo dobri u napadačkom delu utakmice... Želimo da nastavimo sa dobrim rezultatima u ABA ligi. Zbog toga naša spremnost i koncentracija moraju biti na najvišem nivou", rekao je Sferopulos, prenosi klub

Meč se igra u dvorani u Železniku i počinje u 19 časova.