PARTIZAN FURIOZNO UŠAO U 2024. GODINU: Crno-beli deklasirali Asvel i na najbolji način najavili večiti derbi

18. kolo

Beogradski Partizan zabeležio je desetu pobedu u Evroligi.

Crno-beli su u utakmici 18. kola na svom terenu savladali Asvel rezultatom 90:77 (23:17, 27:14, 19:14, 21:32).

Asvel je ostao na začelju sa samo dve pobede.

Bila je ovo prva utakmica crno-belih u kalendarskoj 2024. godini, i pobeda kojom su prekinuli niz od dva poraza.

Ujedno, tim Željka Obradovića je na najbolji način najavio predstojeći večiti derbi koji se igra u četvrtak, a u kome će Crvena zvezda biti domaćin.

Svi igrači Partizana su se upisali u strelce. Panter je postigao 22 poena, Anđušić 15, Jaramaz 11. kod gostiju Skot je postigao 24 poena, Džekson 11, a Lajti 10.

Partizan je od starta zaigrao snažnu u odbrani, dok je Kevin Panter u napadu rešavao situacije i vrlo brzo stigao do deset poena. Crno-beli su brzo stigli do dvocifrene prednosti i tokom meča išli i do 31 poena viška.

Crno-beli su stali u poslednjoj četvrtini, štedevši vodeće igrače za predstojeći večiti derbi. Asvel je početkom poslednje četvrtine uspeo da prepolovi prednost, ali ipak ne i da ozbiljnije ugrozi pobedu crno-belih.

PARTIZAN - ASVEL 90:77 (23:17, 27:14, 19:14, 19:29)

4. ČETVRTINA

40. minut - Jaramaz ubacuje trojku - 87:72. Lajti smanjuje na 87:74. Kaminski je precizan - 88:74. Lajti smanjuje na 88:77. Anđušić stavlja tačku na ovu utakmicu - 90:77.

39. minut - Skot se razigrao, pogodio je za dva pod faulom - 81:70. Dao je čak 16 poena u poslednjoj četvrtini. Ponjitka postiže dvojku - 83:70. Lajti je precizan za 83:72. Vukčević je nesportski fauliran. Pogodio je slobodno bacanje za 84:72.

38. minut - Skot dodatno smanjuje - 78:65. Anđušić postiže trojku, drugu u ovoj četvrtini - 81:65. Skot ponovo precizan - 81:67.

37. minut - Majk Skot postiže svoj 19. poen - 78:63.

36. minut - Koprivica se upisao u strelce, svih 12 košarkaša imaju poene - 78:58. Skot pogađa trojku, njegova treća u poslednjoj četvrtini - 78:61.

34. minut - Kaminski pogađa za dva pod faulom - 76:58. Promašio je dodatno bacanje.

33. minut - Anđušić pogađa za tri - 74:56. Li pogađa za dva - 74:58.

32. minut - Skot ubacuje trojku - 71:51. Skot još jednom ubacuje trojku, treća Asvela u poslednjoj četvrtini - 71:54. Džekson dodatno smanjuje, Asvel ima 11:2 u poslednjoj četvrtini - 71:56.

31. minut - Lajti pogađa trojku - 69:48. Serija Asvela 12:3. Anđušić pogađa za dva - 71:48.

Partizan, Asvel, Evroliga, Đanmarko Poceko, Željko Obradović

3. ČETVRTINA

30. minut - Džekson u kontri smanjuje na 69:45.

28. minut - Prekid u Areni, umalo tuča na terenu. Naneli je faulirao Kaudija, a ovaj krenuo da se fizički obračuna sa njim. Naneliju je dosuđen nesportski faul, a Kaudi je bio polovičan sa penala - 69:43.

28. minut - Džekson je precizan - 69:42.

27. minut - Panter probija odbranu za 19. poen - 66:36. Skot smanjuje - 66:38. Panter pogađa novu trojku - 69:38. Skot smanjuje na 69:40.

26. minut - Razigrao se i Anđušić, njegov novi poen - 64:33. Kaudi smanjuje trojkom na 64:36.

24. minut - Lovernj posle ofanzivnog skoka pogađa - 62:33.

23. minut - Kaboklo je precizan za tri - 57:33. I Anđušić se upisuje u strelce, i to pod faulom - 59:33. Pogodio je za 60:33.

22. minut - Panter pogađa dvojku - 52:33. Vukčević u kontri zakucava - 54:33.

21. minut - Lovernj dvojkom otvara treću četvrtinu - 50:33.

Partizan je sjajno odigrao u odbrani, imao je pet osvojenih lopti, uz samo tri izgubljene. Gosti su izgubili šest lopti, samo jednu osvojili.

Crno-beli su za nijansu bolji u skoku, imaju sjajan šut za dva od 72 odsto (13/17), a pogodili su i sedam od 17 šuteva za tri (41 odsto). Francuzi imaju skromnih 38 odsto za dva (8/21), kao i 27 odsto za tri (3/11).

Panter je ubacio 15 poena u prvom poluvremenu, Jaramaz osam.

U gostujućem timu Luvalu je postigao devet, a Li šest poena.

2. ČETVRTINA

20. minut - Lovernj je precizan - 47:29. Panter sa velike udaljenosti, ima 15 poena - 50:29. Džekson smanjuje sa linije penala - 50:31.

19. minut - Panter nastavlja svoju seriju, njegov 12. poen - 47:27.

18. minut - Kaminski posle solo-prodora polaže za 43:27. Smit prolazi za 45:27.

17. minut - Smailagić postiže trojku, šesta Partizana - 41:24. Crno-beli su u seriji 10:1. Partizan ima pet osvojenih lopti, a to su pet jedinih izgubljenih lopti gostiju. Luvavu postiže trojku - 41:27.

16. minut - Kaminski postiže dvojku - 38:23. Tehnička greška Kaminskog jer je ušao u verbalni rat sa Falom. Li pogađa slobodno bacanje - 38:24.

15. minut - Jaramaz pogađa osmi poen - 36:23.

14. minut - Luvavu je još jednom precizan - 31:23. Kaminski se upisuje u strelce, osmi košarkaš Partizana sa poenima - 32:23. Smit na sjajnu asistenciju Jaramaza postiže svoje prve poene - 34:23.

13. minut - Naneli pogađa za tri - 31:19. Luvalu smanjuje na 31:21.

12. minut - Skot poentira iz ofanzivnog skoka - 28:19.

11. minut - Jaramaz trojkom otvara drugu četvrtinu - 26:17. Jaramaz ponovo precizan - 28:17. Njegov šesti poen i tajm-aut za Poceka.

1. ČETVRTINA

10. minut - Vukčević je pogodio trojku pod faulom - 21:17. Pogodio je i dodatno bacanje - 22:17. Jaramaz krade loptu, a onda je fauliran u kontri za dva bacanja. Pogodio je samo prvo - 23:17.

9. minut - Džekson je precizan za tri - 18:17. Serija Asvela 7:0 i tajm-aut za Obradovića.

8. minut - Panter postiže svoju drugu trojku, već je dvocifren - 18:10. Fal je precizan - 18:12. Li smanjuje sa linije slobodnih bacanja - 18:14.

7. minut - Kaboklo pogađa za 13:8. Ponovo Kaboklo - 15:8. Lovernj zakucava - 15:10.

6. minut - Kaudi beleži poene - 11:8.

5. minut - Panter ponovo za dva - 9:6. Sedam poena kapitena crno-belih. Doužer precizan za dva - 11:6.

4. minut - Ponjitka u kontri pogađa na asistenciju Pantera - 7:3. Li postiže trojku - 7:6.

3. minut - Luvavu pogađa prve poene za Asvel iz igre - 5:3.

2. minut - Panter pogađa za tri - 5:1.

1. minut - Fal je polovičan sa penala - 0:1. Panter upisuje prve poene za Partizan - 2:1.

Doužer, Panter, Ponjitka, Vukčević i Kaboklo su počeli meč.

Li, Kaudi, Luvavu-Kabaro, Lovernj i Fal za Asvel na startu.

Boris Dalo, Žofri Lovernj, Kevin Panter, Dragan Todorić, Partizan, Asvel

Željko Obradović ne može da računa na ovom meču na Zeka Ledeja koji je zadobio povredu protiv Virtusa.

Sa druge strane, Džejlin Smit će debitovati u Evroligi i pred grobarima.

U timu je i Alen Smailagić, koji se oporavio od povrede zadobijene u Zadru

Ni gosti nisu kompletni. U timu nema Nanda De Koloa.

Navijači su pozdravili bivše igrače Partizana Žofria Lovernja i Borisa Daloa. Lovernj je prvi stranac koji je bio kapiten u istoriji Partizana. Dobio je na poklon od sadašnjeg kapitena Kevina Pantera dres sa brojem sedam i natpis "Kapiten".

PARTIZAN - ASVEL

Hala: Arena

Sudije: Migel Anhel Perez, Joanis Fufis, Gitis Vilijus

PARTIZAN: Smit, Vukčević, Koprivica, Smailagić, Panter, Jaramaz, Naneli, Anđušić, Doužer, Ponjitka, Kaminski, Kaboklo. Trener: Željko Obradović

ASVEL: Skot, Li, Kaudi, Lovernj, Luvavu-Kabaro, Dalo, Džekson, Egbunu, Fal, Lajti, Ndiaje, Jakov. Trener: Đanmarko Poceko

Beogradski Partizan u utakmici 18. kola Evrolige dočekuje francuski Asvel.

Tim Željka Obradovića vezao je dva poraza i tako pogoršao sebi situaciju u borbi za plej-of. Crno-beli su trenutno deveti sa 9-8. Na svom terenu imaju šest pobeda u osam utakmica.

Asvel je na poslednjem mestu sa samo dve pobede, interesantno je da je obe ostvario u gostima.

U međusobnim duelima rezultat je 7-7.

Crno-beli su u prvoj utakmici ove sezone slavili u Francuskoj sa 88:62.