PARTIZAN NAKON DERBIJA ISKALIO SAV BES NA NESREĆNOJ KRKI: Crno-beli EGZIBICIJOM ulepšali Badnje veče svojim vernim navijačima !

ABA LIGA

Košarkaši Partizana savladali su Krku u utakmici 15. kola ABA lige rezultatom 96:76.

Pitanje pobednika se nijednog momenta nije postavljalo.

Crno-beli su od starta dali gas očigledno željni da se iskupe za loše izdanje u derbiju.

Partizan je bio vrlo šuterski raspoložen, prosto je sevalo sa vih strana.

Nakon prve deonice bilo je +16, 30:14, ana poluvremenu čak +30 59:29.

Drugo poluvreme je bilo pujko otaljavanje posla, a trener crno-belih Željko Obradović iskoristio je priliku da razigra sve igrače.

Tristan Vukčević je sa 16 poena i 5 skokova večeras bio najefikasniji u Partizanu, Frenk Kaminski je upisao 11, Kaboklo je ostao na 10 iz prvog poluvremena, a isti poenterski učinak imali su i Smit i Koprivica.

Kod gostiju Jan Špan najbolji sa 15 poena, Cerkvenik, Hamilton i Stergar po 10 poena.

Partizan je nakon ovog kola na deobi drugog mesta sa Cedevita Olimpijom sa skorom 11-4.

Krka je pretposlednja sa tri pobede i 12 poraza.

U narednom kolu Partizan gostuje Ciboni dok Krka dočekuje Budućnost.

1 / 6 Foto: Starsport

Četvrta četvrtina:

40. minut - Kraj utakmice - 96:74.

39. minut - Gosti koriste opuštanje crno-belih i prilaze na podnošljivih 94:74.

38. minut - Stergar pogađa za tri 94:70.

35. minut - Džejlen Smit nakon prodora postiže svoj 10 poen, 91:60.

33. minut - I Ponjitka pogađa za tri 87:55.

32. minut - Razigrao se Balša Koprivica 84:55.

Partizan

Treća četvrtina:

30. minut - Kraj trećeg kvartala, sve je odavno jasno - 80:52.

28. minut - Radovanović se sjajno snašao u reketu, potom sjajno zakucava Balša Koprivica nakon ofanzivnog skoka 76:44.

26. minut - Lep pogodak Doužera nakon okreta 72:39.

23. minut - Kaminski raspoložen u trećoj četvrtini 65:37.

21. minut- Utakmica je nastavljena

Partizan

Druga četvrtina:

20. minut - Završeno je prvo poluvreme, čini se da su crno-beli već rešili pitanje pobednika, ubedljiva prednost, ČAK +30 na poluvremenu, 59:29.

19. minut - Pogađa i Džejlen Smit za tri 54:29.

17. minut - Pogađa i Jaramaz 50:29.

16. minut - Lep poen Anđušića nakon naskoka, a onda se Hamilton odlično snalazi 46:29.

15. minut - Lep poen Cepenika nakon floutera, a onda trojka Tristana Vukčevića 44:26.

13. minut - Jaramaz prodorom prekida loše minute Partizana, a potom nakon kontre asistira Koprivici, a onda Koprivica još jednom iz reketa 36:19.

12. minut - Krka pravi seriju 5:0 početkom druge četvrtine 30:19.

Partizan

Prva četvrtina:

10. minut - Kaboklo zakucava, nakon promašene trojke Anđušića +16, na kraju prve četvrtine 30:14.

9. minut - Trojku pogađa i Smit 28:14.

7. minut - I Panter je raspoložen pogađa dugu dvojku 25:11.

6. minut - Trojku pogađa Kevin Panter,a onda lepo zakucavanje Macure sa druge strane 21:9.

5. minut - Nova trojka Kabokla , njegov već 8 poen, 18:7. Prvi tajm aut na meču.

4. minut - Sjajni Naneli krade loptu, a Kaboklo pogađa za tri 15:4.

3. minut - Dobra start Partizana Naneli i Kaboklo šuterski raspoloženi 12:4.

2. minut - Naneli postiže prvu trojku na meču 7:2.

1. minut - Tristan Vukčević postiže prve poene na meču 2:0.

1. minut - Utakmica je počela.

Partizan

Košarkaši Partizana dočekuju Krku u utakmici 15. kola ABA lige.

Partizan je trenutno drugi na tabeli sa skorom 10-4, dok je Krka pretposlednja sa svega tri pobede i 11 poraza.

Partizan nakon debakla u večito derbiju želi povratak na pobednički kolosek pred novo duplo kolo u Evroligi.

Željko Obradović, Partizan, Zadar

Trener crno-belih Željko Obradović oprezan je pred ovaj meč.

"U ritmu smo igranja utakmica non-stop, praktično nemamo vremena za trening. Imamo i dosta igrača koji imaju određene probleme. Ali to nema nikakve veze, moramo imati najbolji mogući pristup", rekao je Obradović, prenosi klub.

"Posle loše odigrane utakmice protiv Zvezde u Evroligi, potrebno je da probamo da nađemo način kako bismo pokazali pre svega ogromnu želju koja mora biti prisutna u svakoj utakmici", dodao je on.

Utakmica se igra u "Beogradskoj Areni" sa početkom u 19 časova.