JOKIĆ NIJE IGRAO, ALI ŠTA JE RADIO NIKOLA JOVIĆ! Mladi Srbin oduševio Amere, punio kolone i ODIGRAO NAJBOLJE u ključnim trenucima

NBA

Košarkaši Majamija pobedili su Hjuston rezultatom 120:113, uz odličnu partiju Nikole Jovića.

Srpski reprezentativac je bio jedan od najzaslužnijih za pobedu Hita, iako prvi pogled na statistiku to možda i ne pokazuje.

Dvadesetdvogodišnjak je utakmicu počeo kao starter, a za 21 minut na parketu postigao je odlično popunio statističke kolone.

Pogodio je samo dva od devet šuteva iz igre i samo jedno od četiri slobodna bacanja, pa je meč završio sa šest poena, a upisao je još i osam skokova, šest asistencija, kao i po dve ukradene lopte i blokade.

Bio je aktivan na obe strane terena pogotovo u trenucima kada se možda i lomio meč.

Majami je u trećoj deonici uspeo da se odlepi na dvocifrenu prednost, a Srbin je u tim trenucima igrao fantastično.

Majami je sada na učinku od 21 pobede i 15 poraza, dok je Hjuston zabeležio 17. poraz, a ostao na 18 trijumfa.

Jović je ove sezone igrao na devet utakmica i u proseku beleži 5,8 poena, 4,4 skoka i 1,8 asistencije za 14,8 minuta.