NEVIĐENI RASPAD PARTIZANA U ISTANBULU: Crno-beli prokockali 17 razlike i ubedljivo izgubili od Fenerbahčea

20. kolo

Košarkaši Partizana poraženi su u utakmici 20. kola Evrolige od Fenerbahčea u Istanbulu rezultatom 91:76 (19:31, 24:17, 25:16, 23:12).

Crno-beli su sada na učinku 10-10, dok je Fenerbahče zabeležio 12. trijumf.

Panter je postigao 18 poena, Naneli 14 poena, Kaboklo 13, a Smit 11 poena.

Kod domaćina Dorsi je postigao 24 poena, Gudurić 15, Sestina 14, a Hejs-Dejvis 12.

Bila je ovo utakmica sa dva lica Partizana. Sjajna prva četvrtina, možda i najbolja ove sezone, i 31 ubačeni poen. Početkom druge četvrtine Partizan je stekao i velikih 17 poena viška (36:19), ali je tada i stao.

Fenerbahče je do poluvremena, na krilima Dorsija, uspeo da se približi na četiri poena minusa. U trećoj četvrti turski tim je poveo sa četiri poena, a onda utakmicu rešio početkom poslednje četvrtine.

Domaćin je napravio seriju 14:0, ukupno 24:2 i prelomio utakmicu. Partizan je više od osam minuta bio bez poena.

Već u petak Partizan dočekuje Makabi, sada već sa imperativom pobede. Fenerbahče će ugostiti Bajern.

FENERBAHČE - PARTIZAN 91:76 (19:31, 24:17, 25:16, 23:12)

4. ČETVRTINA

40. minut - Madar pogađa za tri - 91:74. Kaboklo je sada precizan sa linije penala - 91:76.

38. minut - Kaboklo je fauliran. Promašio je prvo, potom i drugo bacanje.

37. minut - Naneli pogađa za tri - 85:72. Gudurić sa linije penala povećava n 87:72. Doužer smanjuje na 87:74. Hejs-Dejvis je polovičan sa penala za 88:74.

36. minut - Razigrani Dorsi pogađa novu trojku - 85:66. Njegov 13. poen u poslednjoj četvrtini. Panter vraća trojku - 85:69.

35. minut - Dorsi pogađa za dva - 82:64. naneli prekida seriju domaćina 24:2 - 82:66.

34. minut - Gudurić pogađa svoju drugu trojku - 80:64. Serija domaćina 12:0 u poslednjoj četvrtini i 22:2 ukupno. Partizan je više od osam minuta bez poena.

32. minut - Treća vezana trojka Fenerbahčea, Dorsijeva četvrta - 77:64. Serija Fenerbahčea 19:2.

31. minut - Dorsi trojkom otvara poslednju četvrtinu. Njegova treća trojka - 71:64. Gudurić vezuje trojku na trojku, Fener ide na dvocifrenu prednost - 74:64. Tajm-aut za Obradovića, njegov drugi u drugom poluvremenu.

1 / 11 Foto: AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia

3. ČETVRTINA

30. minut - Hejs-Dejvis za najveće vođstvo Fenerbahčea - 66:62. Naneli je fauliran u prodoru. Pogodio je oba - 66:64. Motli je fauliran u šutu. Pogodio je oba - 68:64.

29. minut - Gudurić za vođstvo Fenerbahčea - 64:62.

28. minut - Hejs-Dejvis posle ofanzivnog skoka poentira - 60.62. Dorsi za izjednačenje - 62:62.

27. minut - Anđušić pogađa za tri - 55:58. Sestina vraća trojku, njegova četvrta - 58:58. Doužer je precizan - 58:60. Naneli povećava sa linije slobodnih bacanja - 58:62.

26. minut - Sestina postiže svoju treću trojku za izjednačenje - 55:55. Tajm-aut za Obradovića.

25. minut - Ledej je polovičan sa linije penala - 50:55. Kalates smanjuje na 52:55.

24. minut - Kaminski je pogodio za dva pod faulom Motlija - 50:53. Pogodio je i dodatno - 50:54.

23. minut - Sestina pogađa za tri - 50:51.

22. minut - Pjer dodatno smanjuje na 47:48. Smit je pogodio za dva pod faulom - 47:50. Njegov 10. poen. Precizan je - 47:51.

21. minut - Motli pogađa za dva pod faulom - 45:48. Promašio je bacanje.

Panter je upisao 15 poena u prvom poluvremenu, Kaboklo 11. Ali je Brazilac već u 12. minutu zaradio tri lične greške. Smit ima osam poena.

Crno-beli su šutirali 6/11 za tri, 10/20 za dva, imaju 12 skokova, osam asistencija, šest osvojenih i sedam izgubljenih lopti.

Dorsi je pravio najviše problema crno-belima, svih 11 poena je postigao u drugoj četvrtini. Fenerbahče je pogodio 5/12 za tri i 11/16 za dva. Ima 13 skokova, osam asistencija, dve osvojene i devet izgubljenih lopti.

2. ČETVRTINA

20. minut - Kalates postiže svoj sedmi poen - 43:47. Tehnička greška za Jasikevičijusa, ušao je do pola terena.

Tehnička za Hejsa-Dejvisa posle faula u napadu.

Velika nervoza na tribinama. Partizan je odavno izašao iz bonusa, dok domaćin ima tek tri lične greške za 10 minuta.

Panter je pogodio slobodno bacanje - 43:48.

19. minut - Hejs-Dejvis je polovičan sa penala - 41:47.

18. minut - Razigrani Dorsi postiže svoj 11. poen u drugoj četvrtini - 40:45. kaminski pogađa za dva, njegov četvrti poen - 40.47.

17. minut - Pjer smanjuje na 37:43. Trifunović postiže svoj peti poen - 37:45.

16. minut - Trifunović vraća trojku - 35:43.

15. minut - Panter diže prednost - 32:40. Kalates pogađa trojku - 35:40.

14. minut - Dorsi sa penala smanjuje na 29:38. Sestina pogađa za tri - 32:38.

13. minut - Dorsi pogađa trojku, serija domaćina 8:0 i tajm-aut za Obradovića - 27:36. Kaminski postiže svoje prve poene - 27:38.

12. minut - Dorsi je pogodio za dva pod faulom - 21:36. Pogodio je i bacanje - 22:36. Veliki problem za Partizan, Kaboklo je zaradio treću ličnu. Sestina iz druge šanse pogađa za dva - 24:36.

11. minut - Smit je fauliran pri šutu, Motli je zaradio drugu ličnu grešku. Smit pogađa oba - 19:33. Smit pogađa trojku - 19:36. Najvećih 17 poena viška za crno-bele.

1. ČETVRTINA

10. minut - Panter postiže svoj 12. poen - 19:31. Interesantno je da Panter nije ubacio nijednu trojku do sada. Kaboklo ima 11 poena i tri osvojene lopte.

9. minut - Gudurić je pogodio za dva pod faulom, poentirao je i sa linije penala - 19:29.

8. minut - Papajanis smanjuje na 16:23. Džejlin Smit u solo-prodoru pogađa za dva pod faulom Motlija - 16:25. Pogodio je i dodatno bacanje - 16:26. Panter je fauliran u šutu za tri poena. Pogodio je sva tri - 16:29.

7. minut - Kalates smanjuje na 14:20. Naneli pogađa za tri - 14:23.

6. minut - Panter je ponovo pogodio - 12:20.

5. minut - Gudurić upisuje svoje prve poene - 12:12. Neverovatni Kaboklo, pogađa svoju treću trojku, "zapalio je mrežicu" - 12:15. Panter je udario rampu Guduriću, pa u kontri pogodio za dva pod faulom - 12:17. Pogodio je dodatno bacanje - 12:18.

4. minut - Šanl za 10:10, Panter u kontri za 10:12.

3. minut - Hejs-Dejvis je polovičan sa penala - 8:5. Kaboklo pogađa drugu trojku, njegovih osam poena - 8:8. problem za Partizan, Doužer je zaradio drugu ličnu grešku. Naneli u kontri polaže za 8:10.

2. minut - Kaboklo je fauliran pri šutu, pa je na liniji slobodnih bacanja. Pogodio je oba - 4:5. Hejs-Dejvis postiže prvu trojku za domaći tim - 7:5.

1. minut - Šanl postiže prve poene na meču - 2:0. Kaboklo pogađa trojku - 2:3. Hejs-Dejvis pogađa za dva - 4:3.

Doužer, Panter, Naneli, Vukčević i Kaboklo kreću za Partizan.

Kalates, Vilbekin, Pjer, Hejs-Dejvis i Šanli su starteri za Fenerbahče.

FENERBAHČE - PARTIZAN

Sudije: Mehdi Difala, Milan Nedović, Žordi Alijaga

FENERBAHČE: Motli, Vilbekin, Šanl, Papajanis, Hejs-Dejvis, Biberović, Pjer, Gudurić, Dorsi, Kalates, Madar, Sestina. Trener: Šaras Jasikevičijus.

PARTIZAN: Smit, Vukčević, Ledej, Panter, Jaramaz, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer, Ponjitka, Kaminski, Kaboklo. Trener: Željko Obradović.

Druga nedelja u 2024. godini i drugo duplo kolo u Evroligi.

Nakon tri odigrana meča u nedelji za nama, pred ekipom beogradskog Partizana su dueli protiv Fenerbahčea u Istanbulu i Makabija u Beogradu.

Crno-beli su dan ranije stigli u Istanbul nakon tročasovnog odlaganja leta, gde su trenirati u "Ulker sports dvorani", u kojoj se od 18.30 časova igra utakmica 20. kola Evrolige.

Fenerbahče je na učinku 11-8, a Partizan na 10-9.

Uoči duela protiv svog bivšeg tima, trener crno-belih Željko Obradović je izjavio:

"Duplo kolo Evrolige je bilo prošle nedelje i videli smo Fenerbahče sa dve različite slike. Naravno da ćemo morati da se pripremimo za ovaj Fenerbahče koji je igrao fenomenalnu utakmicu protiv Makabija. Mnogo kvaliteta u tom timu ima. Šarunas se vratio, mnoge stvari promenio, to je evidentno. Igrači su ti koji su ostali i imaju individualne kvalitete, ali pretočene u timsku igru. To je veoma zahtevna utakmica za nas, veoma teška. I ovde u Beogradu je bila teška utakmica protiv Fenerbahčea. Pre dva dana smo imali prvi ozbiljniji trening posle dugo vremena gde smo probali da uradimo nešto pametno kako bi eventualno izgledali bolje nego što smo izgledali na poslednjoj utakmici u Evroligi", naglasio je Obradović.

U prošloj sezoni, crno-beli su savladali Fenerbahče u Istanbulu, dok je turski tim slavio u Beogradu. U tekućoj sezoni, Partizan je nakon preokreta uspeo da pobedi Fener u Areni, a sada uoči novog duela, kapiten Kevin Panter kaže:

"Pripremićemo se dobro, idemo da se borimo. Odbrana će biti ključna za uspeh. Biće teško. Treba da uđemo u utakmice sa samopouzdanjem", istakao je kapiten crno-belih.