ZVEZDA SA POLA GASA SRUŠILA BORAC: Crveno-beli u laganom ritmu savladali Čačane, Jagov RAFAL trojki!

ABA LIGA

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Borac iz Čačka u utakmici 16. kola ABA lige rezultatom 90:74.

Zvezda je prva na tabeli sa skorom 14-2, dok se Borac nalazi na desetom mestu sa sedam pobeda i devet poraza.

Zvezda je odlično ušla u meč i već u prvoj četvrtini stekla ubedljivu prednost 35:18. Međutim Borac je iskoristio pad u igri Zvezde i potpuno se vratio u meč, na poluvremenu je bilo 51:44

U trećoj četvrtini vodila se velika borba, Zvezda je uspela da stekne dvocifrenu prednost. Na kraju treće deonice bilo je 73:62

U poslednjoj deonici Zvezda je prelomila Borac preko Jaga i Mitrovića i na kraju zabeležila ubedljivu pobedu

Najefisniji akter utakmice bio je Brazilac Jago, koji je postigao 24 poena od toga čak šest trojki..

1 / 14 Foto: Petar Aleksić

Četvrta četvrtina:

38. minut - Razigrao se Mitrović u finišu meča 87:68.

36. minut - Mitrović ispravlja promašaj Tobija 80:66.

34. minut - Lazarević postiže prve poena na meču 78:64.

33. minut - Jago postiže svoju petu trojku na meču 76:64 njegov već 21 poen na utakmici.

32. minut - Serija promašaja i grešaka na obe strane 73:64.

Crvena Zvezda-Borac Čačak

Treća četvrtina:

29. minut - Gedraitis pogađa uz faul 71:57.

27. minut - Mitrović poentira nakon prodora 66:55.

26. minut - Rebrača pogađa za tri poena, Borac na -6, 61:55. Ali potom Jago vraća istom merom 64:55.

24. minut - Sjajna akcija i trojka Gedraitisa 58:51.

23. minut - Gedraitis pogađa sa penala 55:48.

21. minut -Sjajni Uskoković poenima otvara drugo poluvreme 51:46.

Druga četvrtina:

20. minut - Borac se opasno približio, Jago trojkom prekida lošu seriju crveno-belih 51:44.

17. minut - Borac posle dužeg vremena u jednocifrenom minusu 44:35.

15. minut - Uskoković siguran sa penala 44:31.

13. minut - Pogađa i Tobi njegov deveti poen 37:23.

12. minut - Borac je dobro ušao u nastavak meča 35:23.

Prva četvrtina:

10. minut - Kraj prve četvrtine crveno-belih 35:18.

9. minut - Branko Lazić pogađa za za već ubedljivo vođstvo 28:14.

8. minut - Nova trojka Jaga, njegov već 10 poen 22:13.

6. minut - Ponovo Gilespi sjajno poentira 17:12.

4. minut - Zvezda uzvraća serijom 13:8, Gilespi je raspoložen.

3. minut - Mini serija Borca 6:7.

2. minut - Dve trojke na startu za crveno-bele Gedraitis i Jago 6:2.

1. minut - Utakmica je počela.

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju Borac iz Čačka u utakmici 16. kola ABA lige

Zvezda je trenutno prva na tabeli regionalnog takmičenja sa 13 pobeda i dva poraza, dok je Borac trenutno deseti sa skorom 7/8.

Trener crvenno-belih Janis Sferopulos oprezan je pred ovaj meč.

"Očekuje nas utakmica protiv ekipe koja igra jako brzo, puno trči, sa dobrom hemijom u timu, i koja zna kako da igra zajedno kao tim. Zato na prvom mestu moramo da budemo fokusirani i koncentrisani da igramo dobru odbranu kako bismo zaustavili njihovu igru, a napadački ćemo morati da 'čitamo' njihovu odbranu i da ih napadamo na pravi način", rekao je Sferopulos, prenosi klub.

Utakmica se igra Beogradskoj areni sa početkom u 19. 30 časova.