NAJTUŽNIJI MEČ U ISTORIJI ABA LIGE PRED 23 HILJADE SVEDOKA: Partizan i Mega igrali za SVOG MILOJA! Crno-beli STOTKOM slavili!

oproštaj od miloja

Košarkaši Partizana savladali su Megu u utakmici 17. kola Aba lige rezultatom 112:80.

Utakmica je odigrana u velikoj senci oproštaja od nedavno preminulog legendarnog srpskog košarkaša i trenera Dejana Milojevića.

Videli smo potresne scene iz prepune Arene, a svi su bili obučeni u crno, emocije su bile prisutne na svako koraku.

Najemotivniji momenat dogodio se pre početka meča, kada je puna hala skoro pet minuta aplaudirala i skandirala ime Dejana Milojevića.

Milojević je u karijeri nosio dres Partizana, a čak osam godina kao trener sedeo na klupi Mege.

Što se same utakmice tiče gledali smo vrlo izjednačenu prvu četvrtinu.

Mega je većim delom bila u blagom vođstvu, a prva deonica završena je vođstvom gostiju rezultatom 25:26.

Ali onda je na stenu stupio sjajni Džejms Naneli koji je sa pet trojki doneo dvocifrenu prednost Partizanu za svega par minuta 41:31

Do kraja utakmice pogodio je čak 8 trojki iz 14 pokušaja

Prednost je samop rasla za čak +20 na poluvremenu 59:39.

Drugo poluvreme nije donelo velika uzbuđenja.

Partizan je rutinski čuvao prednost u trećoj deonici i snagu za predstojeće izazove.

U posleddnjoj deonici egzibicija crno-belih za više nego ubedljivu pobedu.

Partizan je do pobede predvodio Džejms Naneli sa 24 poena, a dvocifreni su bili i Frenk Kaminski sa 14 i Uroš Trifunović sa 10 poena. Po devet poena postigli su Zek Ledej, Aleksa Avramović, Alen Smailagić, Pi Džej Doužer i Mateuš Ponjitka.

Kod Mege bolji od ostalih bio je Uroš Plavšić sa 26 poena, a pratili su ga Andrija Jelavić i Omerčan Iljasoglu sa po 16 i Nikola Đurišić sa 13 poena.

Crno-beli su zadržali drugo mesto na tabeli sa skorom 13-4, dok je Mega na deobi šestog i sedmog mesta sa Zadrom sa devet pobeda i osam poraza.

Već u narednom kolu u nedelju Partizan gostuje Crvenoj zvezdi u večitom derbiju.

Mega na svom terenu dočekuje Budućnost.

1 / 17 Foto: Petar Aleksić

Četvrta četvrtina:

38. minut - I Ponitka raspoložen na ovom meču 105:74.

37. minut - Đurišić pogađa uz faul 101:74.

36. minut - Partizan na maksimalnih +27, Ledej siguran sa penala, a potom i poentira iz kontre 97:70

34. minut - Razigrao se Partizan, Doužer pogađa za tri 90:69.

33. minut - Igra se u opuštenom ritmu pogađaju Miljenović sa jedne i Kaboklo sa druge strane 87:69.

1 / 22 Foto: Stefan Stojanović MONDO

Treća četvrtina:

30. minut - Aleksa Avramović koji se posle pauze zbog povrede vratio na teren, postiže trojku na isteku treće deonice 85:52.

28. minut - Raspoloženi Kaminski, njegov već sedmi poen 76:58.

26. minut - Kaminski postiže trojku na oduševljenje navijača Partizana 70:53.

25. minut - Mega koristi opuštanje u igri Partizana, Plavšić postiže trojku 65:51.

23. minut - Jelavić siguran sa penala 63:46. Kaminski je ušao u igru prvi put večeras.

21. minut - Mega postiže prve poene u nastavku Obradović reaguje tajm-autom nakon loše akcije njegovog tima 59:42.

Druga četvrtina:

20. minut - Egzibicija Partizana u finišu prvog poluvremena 59:39.

19. minut - Sjajno zakucavanje Smailagića na asistenciju Nanelija 54:39.

18. minut - Nestvarni Naneli, šesta njegova trojka 50:36.

Utakmici prisustvuje 23.021 gledalac što je novi rekord ABA lige.

17. minut - Megu je potpuno stao šut u drugoj četvrtini, Jelavić polovičan sa penala 46:34.

15. minut - I peta trojka Nanelija, Mega traži tajm-aut 41:31.

14. minut - Neverovatni Naneli 4/4 za tri. Partizan se odlepio 38:29.

13. minut- Sjajna akcija, asistencija Trifunovića i zakucavanje Kabokla 35:27.

12. minut - Nova trojka Nanelija 33:27.

11. minut - Naneli postiže svoju drugu trojku 28:26.

1 / 29 Foto: Petar Aleksić

Prva četvrtina:

10. minut - Kraj prve četvrtine, gosti vode 25:26.

9. minut - Ledej se odlično snašao, a potom i Avramović sa penala ne greši 24:23.

8. minut- Trojka na trojku, Naneli, pa Đurišić 20:20.

7. minut - Iljasola pogađa prvu trojku za Megu 15:17. Panter sa penala poravnava rezultat 17:17.

6. minut - Miljenović pogađa nakon prodora, potom se Trifunović odlično snašao u reketu 13:11.

5. minut - Raspoloženi Plavšić pogađa uz faul 9:9.

4. minut - Jaramaz pogađa prvu trojku za Partizan, potom Plavšić poentira reketa 7:6.

3. minut - Pogodio je Koprivica iz teške situacije 4:4.

1. minut - Doužer poentira sa poludistance, ali vraća Jelavić 2:4.

1. minut - Utakmica je počela u dubokoj senci emotivnih scena iz Arene.

1 / 36 Foto: Petar Aleksić

BLOG: Partizan - Mega, oproštaj od Dejana Milojevića

19.06 - Minut ćutanja za Dejana Milojevića

19.00 - Nestvarne scene iz Beogradske Arene. Prepuna hala plače, aplaudira i skandira ime preminulog Dejana Milojevića!

18.45 - Fantastičan gest košarkaša Partizana i Mege u čast legende srpske košarke.

18.30 - Arena se puni, ali je atmosfera potpuno sablasna. Nema uobičajne muzike, izuzetno je tužno u ovim momentima u dvorani...

17.30 - Najtužnije mesto u Areni večeras je centralno u prvom redu...

117.00 - Redovi ispred Arene čak dva sata pred početak utakmice:

Partizan, Mega

Košarkaši Partizana dočekuju Megu u utakmici 17. kola ABA lige, ali ovaj meč ima mnogo veći značaj od obične košarkaške utakmice.

Dejan Milojević

Nažalost, ovaj duel biće u znaku nedavno preminulog legendarnog srpskog košarkaša i trenera Dejana Milojevića koji je bio član oba kluba u bogatoj igračkoj i trenerskoj karijeri.

Žoc, Željko Obradović

Uoči utakmice, o Dejanu Milojeviću je govorio trener Partizana Željko Obradović.

"Utakmica je posvećena Dejanu Milojeviću koji nas je veoma rano napustio. Ponavljati sve ono što se o Dejanu zna, kakav je bio čovek igrač i trener mislim da je sve poznato. Tragična vest, mnogo teška vest da se razume, ali nadam se da će svi ljudi kojima je Dejan bio u srcu prepoznati i doći na tu utakmicu između njegova dva kluba, Partizana i Mege", rekao je Obradović i potom se osvrnuo na sam meč:

"Naravno da ćemo probati da igramo. Mega je igrala izvanrednu utakmicu protiv nas u prvom delu prvenstva. Mladi igrači, uvek željni dokazivanja. Mislim da će tako biti i ovog puta. Ali verovatno je najbitnije da navijači prepoznaju i dođu u velikom broju na utakmicu koja je posvećena Dejanu Milojeviću", naglasio je Obradović.

Marko Barać, Mega, Uroš Plavšić

Šef struke Mege Marko Barać je u najavi utakmice istakao da je prerani Milojevićev odlazak duboko potresao sve u klubu.

Veruje da će predstojeći susret poslužiti da se na pravi način obeleži sećanje na proslavljenog reprezentativca Srbije, bivšeg košarkaša Partizana i trenera koji je tokom sjajnih osam godina za kormilom Mege osvojio Kup Radivoja Koraća, izvojevao brojne pobede i izveo na pravi put veliki broj igrača:

U nedelji za nama smo ostali bez Dejana Milojevića što je nenadoknadiv gubitak za Megu i za ceo košarkaški svet. Njegov prerani odlazak je izuzetno pogodio sve i u takvoj atmosferi je priprema utakmice bila jako otežana. Moji momci su uspeli i pored toga da ostanu fokusirani i maksimalno angažovani na treninzima i na tome sam im posebno zahvalan. O izuzetnom kvalitetu Partizana i trenera Željka Obradovića je i suvišno govoriti i sigurno je da će oni ovom meču prići sa visokom angažovanošću i da će želeti da izbegnu ulazak u bilo kakvu neizvesnu završnicu. Potrebno je da utakmici pristupimo sa puno energije i agresivnosti u odbrani i da ostanemo fokusirani tokom svih 40 minuta. Ne smemo da dozvolimo prazne minute u igri jer će Partizan to sigurno umeti da iskoristi. Verujem da će publika imati priliku da prisustvuje dobroj i uzbudljivoj utakmici i da ćemo svi zajedno na lep način obeležiti sećanje na Dejana, rekao je Barać.

Mega je u prvom delu sezone iznenadila crno-bele i slavila sa 88:86.

Partizan je trenutno drugi na tabeli sa skorom 12-4, dok Mega zauzima osmu poziciju sa devet pobeda i sedam poraza.

Utakmica u "Beogradskoj Areni" počinje u 19 časova.