ZVEZDA KASNO UPALILA MOTORE: Fenjeraš Alba držao ČAS KOŠARKE, crveno-beli u finišu ZAKUVALI meč i izbegli POTPUNU BRUKU!

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Albe u Berlinu u utakmici 23. kola Evrolige rezultatom 89:80

Gledali smo tvrdu prvu četvrtinu.

Zvezda je vodila na početku, a potom domaćin prelazi u blago vođstvo do kraja prve četvrtine, koja je završena rezultatom 18:16.

Početak druge četvrtine obeležila je tehnička greška Janisu Sferopulosu zbog nedosuđenog očiglednog prekršaja na Gilespiju.

Alba to koristi i stiže prednost, domaćin je nametnuo svoj brzi ritam, Zvezda se mučila u organizaciji napada i prednost domaćina je narasla do +14.

Na poluvreme se otišlo rezultatom 51:36

U trećoj četvrtini potpuni kolaps Zvezde, koja maltene ništa nija mogla da pogodi. Prednost domaćina je rasla do maksimalnih +21. Nakon ove deonice bilo je 52:34.

Zvezda je odigrala bolje u poslednjoj deonici, uspela da prepolovi prednost domaćina.

Trojkom Jaga stigla je i na -5 dva minuta pre kraja,ali više nije mogla.

Najefikasniji kod Zvezde bili su Jago Dos Santos sa 20, Rokas Giedraitis sa 15, Džavonte Smart sa 14 i Adam Hanga sa 10 poena.

Albu su do pobede predvodili Met Tomas sa 19 i Gabrijele Proćida sa 17 poena.

Nakon ovog kola Zvezda ima skor 9 -14, a Alba je zabeležila tek petu pobedu uz 18 poraza.

1 / 6 Foto: Profimedia

Četvrta četvrtina:

- Kraj utakmice, zaslužena pobeda Albe!

40. minut - Smart promašuje otvorenu trojku, za potpunu dramu. Sa penala siguran Braun 87:80

39. minut - Jago pogađa trojku, svega 5 razlike za Albu, 83:78, ali Hermanson sa penala siguran 85:78. Jago pogađa sa penala 85:80.

38. minut - Bin sa distance pogađa važne poene za Albu 83:72. Potom Jago uz faul 83:75.

37. minut - Pogađa Bolomboj uz faul 81:72, crveno-beli posle dužeg vremena na jednocifrenom minusu.

35. minut - Tomas pogađa za tri 81:67, njegova peta trojka.

34. minut - Smart vezuje četiri poena 78:65.

33. minut -Hanga pokušava da vrati crveno-bele 74:61, ali Proćida nakon prodora vraća na +15 76:61.

32. minut - Ponovo raste prednost domaćina 74:58.

31. minut- Hanga poenima otvara poslednju četvrtinu 72:56.

Alba, Crvena zvezda, Evroliga, navijači, delije

Treća četvrtina:

30. minut - Proćida za +20, Smart nakon prodora za 72:54 na kraju treće četvrtine.

29. minut - Sjajni Proćida nova trojka. Gedraitis za dva uz faul 70:51.

27. minut - Konačno se mrdnula Zvezda pogađaju Hanga i Gedraitis 65:48.

26. minut - Zvezda ne zna gde nalazi +21 za Albu 65:44.

- Sferopulos traži tajm - aut pokušava da promeni nešto i trgne svoje igrače.

25. minut - Vecel pogađa sa distance, Nedović promašuje oba bacanja 61:44.

24. minut - Vecel pogađa nakon prodora 59:44.

23. minut - Nezaustavljivi Tomas nova trojka, vraća Gedraitis 57:44.

22. minut - Nedović novi poeni 54:41.

21. minut - Nedović pogađa za tri, međutim Tomas vraća 54:39.

Na poluvreme se otišlo rezultatom 51:36.

Zvezda

Druga četvrtina:

20. minut - Jago poentira iz naskoka. Proćida sa oenala ne greši, a potom krade loptui poentira. Trojka Tobija za kraj prvog poluvremena 51:36.

19. minut - Vecel ne greši sa penala 47:31.

18. minut - Pogađa Jago uz faul, uz dosta sreće 40:31. Tilman siguran sa penala, a potom Hermanson za tri poena 45:31.

17. minut - Tomas pogađa novu trojku, Zvezda u dvocifrenom zaostatku,. Gedraitis pogađa iz naskoka 38:28.

16. minut - Sterling Braun, trojka iz ćoška. Sferopulos reaguje tajm autom 35:26.

15. minut - Nedović pogađa od tablu, Spanolo sa druge strane 31:26.

14. minut - Bin pogađa nakon odbitka pa i Vecel na isti način 29:24.

13. minut - Trojka Proćide, vraća Smart 25:21.Bolomboj pogađa na asistenciju Smarta 25:24.

12. minut - Sferopulos dobija tehničku grešku zbog protesta jer nije sviran očigledan faul na Gilespiju. To Alba koristi za +6 22:16. Smart sa penala smanjuje 22:18.

Zvezda

Prva četvrtina:

10. minut - Spanjolo pogađa nakon floutera. Potom Gilespi na asistenciju Smarta, 18:16 na kraju prve četvrtine.

9. minut - Jago poentira nakon prodora, a onda Bin iz brzog napada Albe 16:14.

8. minut - Tomas pogađa sa poludistance 14:12.

7. minut - Pogađa Bolomboj, zakucava nakon promašaja Smarta 12:12.

6. minut - Vecel pogađa iz reketa 12:10. Zvezda ponovo ima problema na skoku u odbrani.

5. minut - Već druga lična greška za Branka Lazića. Sferopulos reaguje, u igri je Smart.

4. minut - Braun pogađa za tri nakon ofanzivnog skoka domaćih. Vraća Jago na povratni pas Mitrovića, potom Braun iz kontre 10:10.

2. minut - Tomas pogađa za tri. Gedraitis fauliran, pogađa oba bacanja. Kumađe fauliran sa druge strane, takođe siguran. Nakon dobre akcije Zvezde, Gedraitis pogađa za tri 5:7.

1. minut - Bolomboj postiže prve poene na meču 0:2.

1. minut - Utakmica je počela

- Zvezda kreće u petorci Jago, Lazić, Gedraitis, Mitrović, Bolomboj.

- Reprezentativac Srbije i bivši košarkaš Zvezde Boriša Simanić bodri crveno bele u Berlinu.

- Dobra vest za crveno-bele je da se vratio Nemanja Nedović. On je propustio tri meča zbog povrede trbušnog zida, ali sada se nalazi među 12 igrača za ovaj meč.

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Albi u Berlinu u utakmici 23. kola Evrolige.

Zvezda je trenutno na deobi 12 mesta sa skorom 9-13, tj. na dve pobede ode pozicije koja vodi u dodatno razigravanje.

Alba je na deobi poslednjeg mesta sa sa samo četiri pobede i 18 poraza.

Crveno-bele i dalje muče kadrovski problemi, Miloš Teodosić i Nikola Topić su i dalje van stroja, dok je Nemanja Nedović otputovao sa ekipom, ali je veliko pitanje da li će moći da zaigra na ovom meču.

Trener Zvezde Janis Sferopulos svestan je važnosti meča i šta očekuje njegov tim.

"Moramo da kontorilišemo utakmicu, igramo našu igru u odbrani i napadu. Oni su veoma energičan tim sa mnogo entuzijazma. Moramo da se borimo za svaku loptu kako bi došli do pobede", rekao je Sferopulos.

Alba je Zvezdi tradicionalno neugodan rival.

Nemački klub je često umeo da iznenadi Zvezdu, pogotovo u Berlinu, gde crveno-beli imaju samo jednu pobedu u pet mečeva.

U prvom delu sezone Zvezda je na svom terenu slavila rezultatom 85:71.