PARTIZAN SLOMIO ŽALGIRIS U PAKLU ARENE: Crno-beli na KRILIMA Doužera, Ledeja i Kaminskog srušili žilavi Trinkijerijev tim

EVROLIGA

Košarkaši Partizana savladali su Žalgiris u utakmici 23. kola Evrolige rezultatom 81:72 (22:26, 23:17, 16:16, 20:13).

Partizan je ponovo loše ušao u meč i Žalgiris je brzo stekao dvocifrenu prednost.

Tada je na scenu stupio Doužer koji je nanizao čak 15 poena u prvoj četvrtini i vratio Partizan na -4.

U drugoj četvrtini razigrao se Zek Ledej koji je postigao 12 poena i crno-beli su u finišu poluvremenu prvi put poveli i na odmor otišli sa +2 45:43.

Partizan je uspeo da se odvoji na + 8 u trećoj četvrtini, ali se Žalgiris trojkama brzo vratio. Pred poslednju deonicu bilo je 61:59.

Crno-beli su uspeli u finišu da prelome Žalgiris, razigrao se Kaminski za + 10 u 35. minutu 71:61.

Žalgiris više nije imao snage da se vrati u meč.

Najbolji kod Partizana bili su Doužer 23 sa i Ledej sa 21 poenom.

Kod gostiju istakao se Evans sa 25 pogodaka.

Partizan trenutno ima skor 12-11, dok je Žalgiris na 16 mestu sa 8 pobeda i 15 poraza.

Partizan će naredne sedmice, u duplom kolu Evrolige, gostovati Monaku i Virtusu, dok će Žalgiris dočekati Efes i Panatinaikos.

1 / 9 Foto: Starsport

Četvrta četvrtina:

40. minut - Ledej sa penala overava pobedu Partizana 81:70

39. minut - Zakucava Naneli na sjajnu asistenciju Doužera 79:69. Ulanovas pogađa jedno bacanje 79:70.

38. minut - Sjajni Dožer 23 poen , Hejs vraća , a onda Ulanovas krade loptu i zakucava 77:69.

37. minut - Fantastični Kaminski sjajan u reketu 75:64. Butkevičijus polovičan sa penala 75:65.

36. minut - Ledej ne greši sa penala 73:61. Evans fauliran za tri , precizan 73:64.

Partizan

35. minut - Birutis promašuje oba penala. Kaminski ne greši sa penala 71:61.

34. minut - Neverovatni Doužer pogađa uz faul 69:61. Promašuje dodatno bacanje.

33. minut - Razigrao se Kaminski 67:61.

32. minut - Ponovo Kaminski , Evans koristi grešku Pantera 65:61.

31. minut - Kaminski pogađa iz trećeg napada Partizana 63:59.

Partizan

Treća četvrtina:

30. minut. Panter iz jako teške pozicije ne greši. 61:59, na kraju treće deonice.

29. minut - Panter fauliran u kontri, pogađa oba bacanja. Trojka Gedraitisa iz drugog napada 59:59.

28. minut- Menek pogađa za tri. Onda neverovatni Doužer sa poludistance, ali brza trojka Evansa 57:56.

26. minut - Pogađa i Panter 55:47. Evans trojkom prekida seriju Partizana 55:50.

25. minut - Važna trojka Zeka Ledeja za erupciju u Areni 51:47. Tajm-aut Trinkijeri. Nije mu pomogao, Ledej sa penala povećava prednost Partizana 53:47.

23. minut - Avramović pogađa oba bacanja, a onda sjajno zakucavanje Birutisa 48:47.

22. minut - Naneli polovičan sa penala 46:45.

21. minut - Birutis postiže prve poene u nastavku 45:45.

Partizan

U drugoj četvrtini razigrao se Zek Ledej koji je postigao 12 poena i crno-beli su u finišu poluvremenu porvi put poveli i naodmor otišli sa +2 45:43.

Andrea Trinkijeri, Željko Obradović

Druga četvrtina:

20. minut - Šmic pogađa nakon prodora. Potom Panter karakterističan šut sa distance za vođstvo Partizana na poluvremenu 45:43.

19. minut - Ledej pogađa iz teške pozicije. Evans siguran sa penala 39:41. Sjajni Dožer 17 poen 41:41.Ledej donosi prvo vođstvo Partizanu 43:41.

18. minut - Trojka Avramovića, Evans nakon skoka 37:39.

17. minut - Ledej donosi izjednačenje, pa trojka Šmica 34:37.

16. minut - Prvi poeni Nanelija. Evans pogađa sa penala. Ledej pogađa nakon ofanzivnog skoka 32:34.

Partizan, Žalgiris

15. minut - Pogađa Kaminski iz reketa 28:32

14. minut - Trifunović pogađa nakon ofanzivnog skoka 26:30. Tajm-aut Trinkijeri. Evans pogađa preko Kaminskog 26:32.

13. minut- Ledej prekida loše minute Partizana 24:30.

12. minut - Hejs pogađa iz reketa 22:30.

11. minut - Evans krade loptu i lako poentira 22:28.

Prva četvrtina:

10. minut - Avramović siguran sa penala. Lekavičijus je realizovao oba bacanja. Ledej pogađa u poslednjoj sekundi napada sa distance, 22:26 na kraju prve četvrtine.

9. minut - Pogađa Hejs 18:24.

8. minut - Neverovatna trojka Butkevičijusa, pa ponovo fantastični Doužer 15:22 . Nova trojka Doužera 18:22, njegovih 15 poena.

7. minut - Sjajni Doužer već dvocifren. Lekavičijus sa druge strane 13:19.

6. minut - Ponovo Doužer pogađa 11:17

5. minut - Prva trojka za Partizan, Doužer. Birutis iz reketa poentira 9:17.

4. minut - Pogađa Ulanovas sa distance, vraća Doužer istom merom 6:15.

3. minut - Gedraitis krade loptu, potom loš napad Partizana, pogađa uz faul Birutis 3:13. Tajm - aut Obradović.

2. minut - Kaboklo polovičan sa penala. Nova trojka Evansa . Ledej lepo iz okreta 3:8.

1. minut - Bolji start gostiju, Gedraitis za dva, pa trojka Evansa 0:5

1. minut - Utakmica je počela

- Andrea Trinkijeri trener Žalgirisa dobio je velike ovacije u Areni.

- Žalgiris će u Areni imati podršku svojih navijača.

- Partizan će na ovom meču nastupiti bez Danila Anđušića, Džejlena Smita i Tristana Vukčevića koji su prekobrojni za ovaj meč odlukom Željka Obradovića.

Košarkaši Partizana dočekuju Žalgiris u utakmici 23. kola Evrolige.

Partizan trenutno ima polovičan skor 11-11, dok je Žalgiris na 16 mestu sa 8 pobeda i 14 poraza.

Željko Obradović

Trener crno-beli Željko Obradović očekuje težak meč.

"U odnosu na utakmicu u Kanuasu, Žalgiris će imati trojicu igrača koji dosta znače. U pitanju su Lukas Lekavičijus, Arnas Butkevičijus, koji dosta pomaže odbrani, kao i Brejdi Manek, na poziciji četvorke, a Trinkijeri ga dosta koristi. Njegovi procenti su izvanredni, igra kvalitetno", rekao je Obradović, prenosi klub.

"Dolaskom Trinkijerija, neki igrači su dobili drugačije uloge. Promenio se Žalgiris, dobio na agresivnosti, u poslednjih pet kola ima prosečno po tri osvojene lopte više nego ranije. Uz to, krasi ga procenat šuta za tri, najbolji u Evroligi. Bitno je istaći da se protiv nas i njih svira najviše faulova tokom cele sezone", dodao je on

Andrea Trinkijeri

Žalgiris je nedavno preuzeo Andrea Trinkijeri bivši trener Partizan koji je značajno podigao litvanskog velikana.

"Partizan je sjajan tim, a Željko je najbolji trener. Biće puna Arena navijača. Volim da igram tamo i taj osećaj niko ne može da mi oduzme. Uvek je zadovoljstvo videti mnoge ljude koje poznajem. Za one koji rade moj posao ili igrače, utakmica u atmosferi kada je Partizan domaćin je kao utakmica u Žalgirio areni. Nešto što nikada nećete zaboraviti. Znamo da će biti teško, Partizan je jako dobar tim. Znamo i da će oni doći na utakmicu veoma fokusirani i da će igrati svoju igru. Moramo da budemo sposobni da patimo. To je utakmica u kojoj nećemo imati šanse ako ne možemo da izdržimo patnju. Težak posao, ali i velika nagrada", rekao je Trinkijeri pred put u Beograd.

Utakmica u " Beogradskoj Areni" počinje u 20. 30 časova.