SUROVA ZVEZDA ISKALILA SAV BES! Crveno-beli rafalom trojki DEMOLIRALI Zadar i vratili se na pobednički kolosek!

ABA LIGA

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Zadar u utakmici 20. kola ABA lige rezultatom 93:55

Pitanje pobednika nije postavljalo nijednog momenta.

Zvezda je od starta dala gas i pravi rafalom trojki stekla veliku prednost.

Nakon prve četvrtine bilo je 31:12.

Prednost je rasla u drugoj četvrtini za čak +31 na poluvremenu 53:22.

U trećoj deonici prednost je narasla na maksimalnih +40 66:26.

Zadar je uspeo da smanji krajem treće i početkom poslednje deonice, ali je Zvezda ponovo dodala gas i zabeležila bviše nego ubedljivu pobedu.

Zvezda je prva na tabeli sa učinkom od 17 pobeda i tri poraza.

Zadar je trenutno peti sa skorom 11-9.

Najefikasniji u ekipi domaćina bio je Džavonte Smart sa 15 poena. Pratili su ga Jago Dos Santos koji je postigao 13 poena uz sedam asistencija i Džoel Bolomboj sa 11 poena i tri skoka.

U ekipi Zadra se istakao Luka Božić sa 16 poena, sedam skokova i četiri asistencije. Jedini dvocifren uz njega je bio Lovro Mazalin sa 11 poena.

Zvezda je tako prekinula loš niz od tri uazstopna poraza u ABA i Evroligi.

U toku sledeće nedelje će se odigrati Kup Radivoja Koraća, a Zvezdu očekuje duel sa ekipom FMP u sredu.

Zvezda će u sledećem kolu Aba lige gostovati Mornaru, a Zadar dočekuje Split.

1 / 50 Foto: Petar Aleksić

Četvrta četvrtina:

38. minut - Zvezda je ponovo dodala gas u finišu 90:48.

36. minut - Smart nastavlja seriju trojki 83:48.

35. minut - Mitrović pogađa u svom karakteričnom stilu 77:45.

33. Minut - Ilić prekida crne minute Zvezde 75:44.

KK Crvena zvezda, Crvena zvezda - Zadar

Treća četvrtina:

30. minut - Zadar je uspeo mini serijom da barem smanji ogroman zaostatak 73: 40.

29. minut - Luka Božić pogađa uz faul 73:37.

27. minut - I Tobi se razigrao 73:32.

25. minut - Lepi poeni Bolomboja 66:26.

24. minut - Gosti potpuno razbijeni + 40 za Zvezdu 64: 24.

22. minut - Zvezda nastavlja gde je stala, Davidovac pogađa za 59:24.

Druga četvrtina:

20. minut - Jago nova trojka 53:22 na poluvremenu!

18. minut - Lazarević novi poeni nakon ofanzivnog skoka 49:20.

17. minut - Sjajna akcija Zvezde i faul na Lazareviću. Siguran sa penala 44:16.

15. minut - Pogađa i Gilespi iz reketa 40:16.

13. minut - Pogađa Mitrović posle ofanzivnog skoka 36:16.

11. minut - Zvezda nastavlja gde je stala. Sedma trojka, Smart pogađa 34:12.

Zvezda

Prva četvrtina:

10. minut - Trojka Hange za kraj prve četvrtine, 31:12.

8. minut - Raste prednost Zvezde, Bolomboj siguran sa penala 27:10.

6. minut - Nedović trojkom prekida mini seriju Zadra 20:10.

5. minut - Nova trojka Jaga, ubedljiv start Zvezde 17:5

4. minut - Nedović lako poentira posle prodora 12:3.

3. minut - Zvezda pogađa dve vezane trojke, najpre Gedraitis pa Jago, 10:3

2. minut - Bolomboj ser odlično snašao u reketu 4:2.

1. minut - Utakmica je počela

- Zvezda i dalje bez povređenih Teodosića, Lazića i Topića.

Zvezda

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju Zadar u utakmici 20. kola ABA lige.

Zvezda je prva na tabeli sa učinkom od 16 pobeda i tri poraza.

Zadar je trenutno peti sa skorom 11-8.

Janis Sferopulos

Trener crveno-belih Janis Sferopulos očekuje težak meč.

"U nedelju igramo izuzetno važnu utakmicu za plasman u ABA ligi i to na našem terenu. Zadar je izuzetno opasan tim, u seriji dobrih rezultata i zaista moramo da budemo spremni da odigramo dobru utakmicu", rekao je trener Zvezde Janis Sferopulos.

Danijel Jusup

Danijel Jusup, trener Zadra svestan je težine zadatka.

"Crvena zvezda uz Partizan je najteži mogući protivnik i to u gostima, dolazi nam dva dana nakon utakmice s Dinamom. Imamo minimalno vremena za pripremu utakmice, što znači da se spremamo kao i za svaku abaligašku ekipu. Idemo tamo u jednom dobrom raspoloženju, nadamo se da možemo odigrati dobru utakmicu, da vidimo gde smo u odnosu na jednu takvu kvalitetnu ekipu. Popunjeni su na svim pozicijama kvalitetnim igračima i na nama je da damo svoj maksimum", rekao je Danijel Jusup, trener Zadra.