SRBIJA NA KORAK OD OLIMPIJSKIH IGARA! Marinine Lavice posle VELIKE DRAME poražene od Australije - sada čekamo ishod OVOG meča!

kvalifikacije za oi

Srbija je na kvalifikacionom turniru u Brazilu poražena od Australije rezultatom 73:75 ali je i pored toga vrlo blizu vize za Pariz.

Australija je prva u grupi sa sve tri pobede.

Srbija ima jednu pobedu i dva poraza i čeka rasplet meča Brazil - Nemačka.

Domaćin je bez pobede trenutno, dok Nemačka ima skor 1-1.

U slučaju pobede Brazila sve tri rkipe imaće po jednu pobedu i dva poraza, a Srbija će skoro sigurno u tom krugu biti među prve dve ekipe.

Naš nacionalni tim plasiraće se na Olimpijske igre u Parizu ukoliko u poslednjem meču Brazil ne pobedi Nemačku sa tačno sedam poena razlike, a uz to i postigne više od 73 poena.

Srbija je vrlo blizu od Olimpijskih igara,a zanimljivo da se košarkaška dešavanja neće odigravati u Parizu već Lilu.

Četvrta četvrtina:

40. minut - Australija blizu pobede Alan polovična sa penala 67:72. Rogić sa penala smanjuje 68:72. Australija sigurna sa penala Stanković pogađa 70:74. Trojka Dugalić 73:74

39. minut - Nakon tajm-auta Marine Maljković pogađa Stanković 67:70.

39. minut- Alan pogađa važnu trojku 65:68.

38. minut - Australija sa penala dolazi u vođstvo ponovo 64:65.

37. minut - Australija ponovo vezuje četiri pogotka 64:63.

36. minut - Stanković krade loptu i pogađa 64:59.

35. minut - Kejla Džordž drži Australiju, nova trojka 62:59.

35. minut - Stanković pogađa nakon asistencije Dugalić 60:56.

33. minut - Srbija ponovo vodi 56:53. Trojka Dugalić pa Anderson iz kontre.

32. minut - Dragana Stanković pogaqđa uz faul, izjednačenje 51:51. Odmah vraća Kejla Džordž 51:53

Srbija

Treća četvrtina:

30. minut - Krajišnik pogađa iz reketa 46:49. Nina Đorđević pogađa oba bacanja. Završena je treća četvrtina 48:51.

28. minut - Australija trojkom odlazi na +5, smanjuje Anderson sa penala 42:46

26. minut - Srbija je proigrala posle tajm-auta besne Marine Maljković i vezala četiri poena 41:43.

25. minut - Srbija nikako da postigne od trojke Čađo, Australija u seriji 37:43

23. minut - Australija vezuje četiri poena 37:39.

21. minut - Srbija trojkom otvara drugo poluvreme, Čađo pogađa 37:35.

Druga četvrtina:

20. minut - Anderson je iznudila slobodna bacanja, pogađa jedno 34:35. Završeno je prvo poluvreme.

18. minut - Australija u seriji , prešle su u vođstvo 31:34.

16. minut - Prva trojka na meču za Australiju 31:28.

15. minut- Anderson nastavlja da dominira, uzvraća Vikomb sa 27:23.

14. minut - Nova trojka za Australiju 25:21.

13. minut - Stanković pogađa sa poludistance 25:18.

12. minut - Naše košarkašice izgubile su loptu i dopustile protivnicima lake poene 22:16

Prva četvrtina:

10. minut - Mekgregor pogađa uz faul 18:11. Rosić pogađa sa penala za kraj prve četvrtine 22:12.

9. minut - Katanić postiže prve poene na meču 18:8.

8. minut - Pogađa Kejla Džordž sa poludistance 16:8.

7. minut - Novi poeni Tine Krajišnik 16:6.

6. minut - Pogađa Rosić 14:4. Australija prinuđena da zatraži tajm - aut.

5. minut - Srbija održava prednost 12:4.

3. minut - Sjajan start Srbije deset vezanih poena. Pogađa ponovo Anderson 10:2

2. minut - Krajišnik i Anderson donose prednost Srbiji od 4:2.

1. minut - Utakmica je počela

Košarkašice Srbije igraju protiv Australije odlučujući meč za plasman na Olimpijske igre u Parizu.

Srbija nakon dva kola ima po pobedu i poraz, dok je Australija zabeležila oba trijumfa i već je obezbedila plasman u Pariz.

Imale su naše devojke sjajnu priliku da već nakon druge runde overe vizu za najveću svetsku smotru sportista, pošto im je bila potrebna pobeda nad Brazilom od osam poena prednosti kako bi završile posao, ali nisu imale dovoljno sreće u samom finišu meča. Ivana Raca imala je dva slobodna bacanja na dve sekunde pre kraja, nažalost, ubacila je samo jedno za nedovoljnih +7, pa će odluka o plasmanu u Pariz pasti u nedelju nakon utakmica poslednjeg kola kvalifikacija.

Marina Maljković

Naša reprezentacija ima skor 1-1 i ukoliko savlada Australiju u poslednjoj rundi obezbediće plasman na Olimpijske igre.

Srpkinje mogu u Pariz i u slučaju poraza. Naime, ukoliko Nemačka savlada Brazil, naša reprezentacija će sigurno obezbediti plasman na Olimpijske igre. Ako Nemačka izgubi sa manje od sedam poena razlike, Srbija ide na OI, kao i u slučaju da Brazil pobedi sa osam ili više poena razlike, jer u tom slučaju Nemačka ostaje bez plasmana na OI. Dakle, našoj reprezentaciji jedino ne odgovara pobeda Brazila od sedam poena razlike.

Ukoliko Brazil savlada Nemačku sa sedam razlike, onda će sve tri ekipe u krugu imati istu koš razliku, pa će odlučivati ukupna koš razlika u koju ulaze i utakmice protiv Australije.

Trenutno Srbija ima 0, Brazil -12, a Nemačka -26.