CRNO-BELI SE MUČILI, A ONDA DODALI GAS I PLASIRALI SE U POLUFINALE KUPA RADIVOJA KORAĆA! Hercegovac nije uspeo da napravi ČUDO!

krk

Košarkaši Partizana plasirali su se u polufinale Kupa Radivoja Koraća, pošto su danas pobedili ekipu Hercegovca rezultatom 92:67.

Crno-beli su kao apsolutni favoriti ušli u ovaj meč, što je potpuno razumljivo, tu ulogu su na kraju i opravdali ali ne na način na koji su mnogi očekivali.

Tokom prve, pa i do kraja druge četvrtine gledali smo prilično izjednačen susret, Hercegovac je snažan otpor pružao Parnom valjku koji nije u uspeo u ranoj fazi meča da stekne veliku prednost.

Tim iz Gajdobre nije došao u Niš sa "belom zastavom", momci u plavim dresovima znali su ko stoji preko puta njih, ali to ih nije uplašilo već dalo dodatni motiv da pokažu šta znaju i koliko mogu.

1 / 8 Foto: Starsport

Nakon ravnopravnog prvog poluvremena, tim Željka Obradovića uhvatio je zalet na startu treće deonice i do samog kraja meča neizvesnosti nije bilo.

Razigrao se Kaminski, pratili su ga Panter i Avramović, prednost Partizana je rasla pa je tim iz prestonice Srbije mirno priveo meč kraju i zakazao polufinalni okršaj sa ekipom Vojvodine.

Vukčević je sa 15 poena bio najefikasniji u timu Partizana, Ledej ga je pratio sa 12 poena dok su 11 postigli Kaminski, Avramović i Koprivica.

U poraženom sastavu, Marić i Dimić bili su najefikasniji sa po 14 poena.

Uživo,

Partizan - Hercegovac: 92:67

Tok utakmice:

Četvrta četvrtina:

Završena je utakmica!

40. minut - Novo zakucavanje Balše Koprivice za +22

39. minut - Sjajna blokada Pantera, zatim Avramović lako poentira u kontri 87:67

38. minut - Marić stiže do novih poena 85:67

37. minut - Nastavlja se rafalna paljba Parnog valjka, novu trojku pogodio je Avramović 81:61

Partizan

36. minut - Uhvatili su crno-beli ritam i ne zaustavljaju se! Panter je sjajno proigrao Vukčevića koji je pogodio trojku za +17

35. minut - Avramović postiže trojku uz zvuk sirene 75:56

34. minut - Marić je uspeo da poentira uz faul, ali je potom promašio dodatno slobodno bacanje 72:56

33. minut - Dimić stiže do novih poena, potom Vukčević postiže trojku 70:54

31. minut - Tristan Vukčević poentira , crno-beli nastavljaju u istom ritmu

Treća četvrtina:

Završena je treća četvrtina!

29. minut - Raste prednost Parnog valjka, sada je Panter pogodio za 62:42

28. minut - Avramović je ostao sam na trojci i pogodio za +15

27. minut - Todorić trojkom prekida seriju Parnog valjka 51:41 Vukčević potom odgovara na isti način 54:41

26. minut - Novi poeni za Kaminskog, uz njegovu pomoć crno-beli imaju +13

25. minut - Brekić poentira posle sjajne ekipe Hercegovca, ovo je njegov 10. poen

Partizan, Hercegovac

24. minut - Uporan je Kaminski! Promašio je prvi put, ali je stigao do lopte pa je drugi put bio uspešan 43:34

23. minut - Jaramaz se prošetao do protivničkog koša i lako stigao do novih poena 41:32

22. minut - Naneli je lepo probio i položio za prvu dvocifrenu prednost Parnog valjka 39:29 Brekić na drugoj strani odgovara trojkom 39:32

Druga četvrtina:

Završeno je prvo poluvreme!

20. minut - Kaminski pogađa samo jedno slobodno bacanje 34:27 Doužer pogađa trojku u poslednjoj sekundi prvog poluvremena za +8

19. minut - Dimić poenima sa slobodna bacanja prekida seriju Parnog valjka 31:24 Sjajan prodor i brutalno zakucavanje Doužera za +9

18. minut - Ledej je pogodio uz faul, potom je uspešno realizovao dodatno slobodno bacanje 31:23

16. minut - Novi poeni za Ledeja, crno-beli imaju +3

15. minut - Ponovo sjajno zakucavanje Koprivice, ovog puta u ulozi asistenta bio je Danilo Anđušić 22:20

14. minut - Lepa saradnja Doužera i Koprivice za 20:20

13. minut - Još jedan pametan napad Hercegovca i novi poeni za Gaćešu 17:20

12. minut - Ledej pogađa trojku iz kornera 17:18

11. minut - Grušanović poentira za +1 Gaćeša postiže trojku što je nateralo Željka Obradovića da zatraži tajm-aut 14:18

Prva četvrtina:

Završena je prva četvrtina!

10. minut - Marić postiže trojku, ekipa iz Gajdobre pruža snažan otpor za sada 14:13

9. minut - Todorić precizan za poludisrance, na drugoj strani novu trojku postiže Uroš Trifunović 12:10

7. minut - Radovanović je poentirao pod faulom, potom je pogodio dodatno slobodno bacanje 9:8

6. minut - Mali poena za sada, mnogo grešaka i na jednoj i na drugoj strani

5. minut - Trifunović postiže trojku u tranziciji za 6:5

3. minut - Hercegovac pravi seriju 5-0, Brekić sada postiže trojku 2:5 Jaramaz precizan sa poludistance 4:5

2. minut - Koprivica zakucava posle ofanzivnog skoka 2:0

Trener košarkaša Partizana Željko Obradović ozjavio je da njegova ekipa ima "najveće moguće ambicije" na Kupu Radivoja Koraća ove godine.

"Najvažnije je da poštujemo i sebe i protivnika. U ovom slučaju to je Hercegovac. Kup je specifičan i ne malo puta su se događala iznenađenja. Želimo da igramo ozbiljno i imamo najveće moguće ambicije na Kupu ove godine", izjavio je Obradović, a preneo klub.

Košarkaš Partizana Aleksa Avramović izjavio je da očekuje veliku podršku navijača na Kupu u Nišu.

"Očekujem veliku podršku navijača, uvek smo u Nišu dočekani na sjajan način. Prethodne dve godine nismo uspeli da donesemo taj trofej, ove godine ćemo se potruditi da donesemo Žućkovu levicu", rekao je Avramović.