A SAD TEK IDE ONO PRAVO! Partizan zakazao SPEKTAKL sa Crvenom zvezdom - žilave Lale nisu izdržale, ali se nisu ni obrukale!

polufinale

Košarkaši Partizana plasirali su se u finale Kupa Radivoja Koraća pošto su večeras u Nišu pobedili Vojvodinu rezultatom 80:67.

Vojvodina je do polufinala Kupa došla nakon senzacionalne pobede nad Megom, dok su izabranici Željka Obradovića u četvrtfinalu pobedili Hercegovac.

Nema sumnje da je Parni valjak danas kao apsolutni favorit ušao u meč, mnogi su Lale otpisali u startu, ali ovakav otpor Vojvodine niko nije očekivao.

Veliku borbu smo videli u prvom poluvremenu, crno-beli su dosta grešili, dopuštali su rivalu da dolazi do lakih poena u tranziciji što je iznerviralo Željka Obradovića, koji je više puta tokom meča od svojih igrača tražio reakciju.

Do sredine treće deonice bio je egal, crno-beli su do tada uglavnom imali blagu prednost, nakon čega su se odlepili, ali samo na kratko.

1 / 17 Foto: Petar Aleksić

Uspeli su Novosađani da se vrate u život, i unesu neizvesnost u prvim minutima poslednje deonice ali snage za veće čudo od toga nisu imali.

Ledej je "eksplodirao" u finišu meča i pomogao svom timu da rutinski privede meč kraju!

U finalu Kupa Radivoja Koraća, košarkaši Partizana će odmeriti snage sa Crvenom zvezdom, a taj meč je na programu sutra od 21 sat.

Najefikasniji u timu Partizana bili su Kaminski i Naneli sa po 15 poena, dok je Ledej dodao 13 poena. U poraženom sastavu istako se Kaningem sa 17 poena, a Nikolić i Ašćerić su meč završili sa po 10 poena na svom kontu.

Uživo,

Partizan - Vojvodina: 80:67

Tok utakmice:

Četvrta četvrtina:

Završena je utakmica!

38. minut - Crno-beli koračaju ka pobedi 78:66

37. minut - Ledej krade loptu i lagano poentira u kontri, crno-beli ponovo imaju dvocifrenu prednost

Partizan

36. minut - Kaningem pogađa oba slobodna bacanja, ponovo je +5 za Parni valjak

35. minut - Stižu Lale posle ofanzivnog skoka do novih poena 66:63 Kaminski je rutinski rešio situaciju ispod koša za +5

34. minut - Ašćerić sada postiže trojku, crno-beli imaju +5 Doužer precizan sa linije za slobodna bacanja 66:59

Partizan

33. minut - Sjajan napad Vojvodine i novi poeni za Kaningema 62:56

32. minut - Košarkaši Vojvodine ne žele tek tako da se predaju

31. minut - Kaningem stiže do novih poena 60:52

Treća četvrtina:

Završena je treća četvrtina!

- Partizan sa +10 ulazi u poslednju deonicu!

28. minut - Kaminski je pogodio pod faulom, potom je iskoristio dodatno slobodno bacanje za +12

27. minut - Ašćerić pogađa trojku, crno-beli ponovo imaju jednocifrenu prednost 55:47

26. minut - Lale su izgubile loptu u napadu, dok na drugoj strani Kaminski to kažnjava trojkom

Partizan

25. minut - Sjajan pas Doužera za Kaminskog kom nije bilo teško da prosledi loptu kroz obruč

24. minut - Loš ritam na početku drugog poluvremena, mnogo grešaka i na jednoj i na drugoj strani

23. minut - Ispala je odbrana crno-belih nakon čega Vučetić stiže do novih poena 46:40

22. minut - Naneli precizan sa linije za slobodna bacanja 45:36

Završeno je prvo poluvreme!

Crno-beli na pauzu odlaze sa +7!

19. minut - Naneli postiže treću trojku na večerašnjoj utakmici, on na svom kontu već ima devet poena

18. minut - Koprivica pogađa prvo, zatim promašuje drugo slobodno bacanje 36:34

Partizan

17. minut - Crno-beli gube loptu u napadu, potom Rakićević polaže u kontri 35:34 Željko Obradović je primoran da zatraži tajm-aut

16. minut - Jaramaz pogađa dva slobodna bacanja 35:32

15. minut - Nikolić sjajno zakucava posle asistencije Savića za vođstvo Vojvodine 30:31 Naneli je posle tajm-auta pogodio trojku, crno-beli ponovo imaju +2

Partizan

14. minut - Savić sada postiže trojku, opet je nerešeno 29:29

13. minut - Ispala je odbrana Vojvodine što koristi Naneli, koji trojkom donosi novu prednost Parnom valjku 29:26

12. minut - Sjajan napad Lala koji Rakićević kruniše pogođenom trojkom 26:25

11. minut - Sjajno se snašao Kaminski i stigao do lakih poena, crno-beli imaju +4

Druga četvrtina:

Prva četvrtina:

Završena je prva četvrtina!

10. minut - Kaningem pogađa pod faulom, imaće priliku za 2+1

9. minut - Ljubičić postiže trojku iz ćoška, zatim Doužer pogađa sa poludistance 22:18

8. minut - Zek Ledej precizan oba puta sa linije za slobodna bacanja 20:13

7. minut - Banjac upisuje prve poene a onda na drugoj strani Uroš Trifunović cepa mrežicu šutem van linije 6,75

6. minut - Jaramaz pogađa dva slobodna bacanja 15:9

Partizan

5. minut - Ledej je pogodio uz faul, potom je uspešno realizovao dodatno slobodno bacanje 10:7 Laki poeni za Vojvodinu, pa novu trojku za crno-bele postiže Panter 13:9

4. minut - Trifunović postiže trojku, zatim Džonson na drugoj strani uzvraća istom merom 5:5 Ledej na karakterističan način stiže do prvih poena 7:5

3. minut - Strpljiv napad Partizana koji poenima kruniše Ognjen Jaramaz 2:2

2. minut - Ašćerić postiže prve poene na večerašnjoj utakmici, crno-beli pre toga nisu iskoristili dva napada 0:2

- Željko Obradović večeras neće računati na Alena Smailagića, kog nema u protokolu!

Partizan

- Košarkaši obe ekipe su izašli na zagrevanje!

1 / 4 Foto: Petar Aleksić

Izabranici Željka Obradovića su u četvrtfinalu pobedili Hercegovac, protiv kog su slavili rezultatom 92:67.

Nakon te utakmice, trener Parnog valjka, Željko Obradović, istakao je da nije zadovoljan načinom na koji je igrao njegov tim.

- Nismo igrali dobro, nije bila dobra utakmica. Odradili smo posao. Čestitam ekipi Hercegovca na rezultatu i želim im puno sreće u nastavku njihove borbe. To bi bilo to odrađena utakmica. Pripremamo se za narednu utakmicu. Balša i Tristan su odigrali dobru utakmicu, pogotovo Balša. Izvanredno je odigrao i u ABA ligi protiv Igoeke. Postaje svestan kvaliteta i koliko je sposoban da pomogne timu. Tristan dobar napadački, popravio odbranu. Što se tiče utakmice, prva četvrtina nije bila na nivou.

Žoc

A što se tiče meča sa Vojvodinom?

- Uspeo sam da pogledam par utakmica. Gledao sam celo prvo poluvreme i drugi deo u dvorani. Igraju dobro, agresivno, menjaju odbranu. Čestitke svima na izvanrednoj utakmici i onome što rade.

Danas su plasman u finale Kupa Radivoja Koraća ostvarili košarkaši Crvene zvezde koji su bilo bolji od Čačka 94.