PARTIZAN NA KRILIMA AVRAMOVIĆA SRUŠIO EFES U PAKLU ARENE: Nestvarni Aleksa NOSIO crno-bele do velike pobede u borbi za top 10!

EVROLIGA

Košarkaši Partizana savladali su Efes u utakmici 27. kola Evrolige rezultatom 100:90.

Partizan je upisao 13 pobedu, a Efes zabeležio 16 poraz u elitnom takmičenju.

Početak utakmice obeležile su trojke na obe strane.

Ekipe su smenjivale vođstvu a Efes je nakon prve četvrtine imao minimalnu prednost 17:20.

Slična priča i u drugoj četvrtini.

Nijedan tim nije uspeo da stekne značajniju prednost.

Aleksa Avramović

Partizan je uglavnom bio u vođstvu i na poluvreme otišao sa +3 43:40.

U trećoj četvrtini Partizan je zahvaljujući Panteru došao do dvocifrenu prednosti, ali se Efes brzo vratio na -4.

Pred poslednjih 10 minuta bilo je + 5 za Partizan 64:59.

Efes je uspeo da povede u poslednjoj deonici sa 72:73, ali je onda na scenu stupio fantastični Aleksa Avramović i neverovatnom serijom doneo prevagu Partizanu i veliku pobedu.

Najbolji akter utakmice bio je nestvarni Aleksa Avramović sa 30 poena.

1 / 23 Foto: Starsport©

Četvrta četvrtina:

- Kraj! Velika pobeda Partizana!

40. minut- Ledej sa penala siguran, nova trojka Brajanta 96:88.

39. minut- Avramović postiže čini se prelomnu trojku na meču 92:82. Pogađa Brajant za tri 92:85.

38. minut - Novi poeni sjajnog Avramovića 87:80. Tajm-aut Efes.

37. minut - Ledej sa jedne, Larkin sa druge strane 85:80.

36. minut - Panter pogađa uz faul.Trojka Avramovića. Plajs za dva 83:78.

Partizan, Efes

35. minut - Avramović se sjajno snašao. Trojka sjajnog Klajburna 77:76.

34. minut - Larkin pogađa nakon kontre. Potom i Vilis nakon skoka. Obradović traži tajm- aut 72:73. Ledej pogađa iz pada uz faul 75:73.

33. minut - Nova trojka Anđušića, a onda ponovo Klajburn sa distance 72:69

32. minut - Anđušić pravi nesportsku. Larkin siguran sa penala, potom i Bobua 67:65.

31. minut - Klajburn nakon skoka poentira. Nova trojka Anđušića 67:61.

Efes, Tomislav Mijatović

Treća četvrtina:

30. minut - Klajburn u svom stilu. Andušić pogađa važnu trojku. Bobua siguran sa penala. Kraj treće četvrtine 64:59 za Partizan.

29. minut - Avramović pogađa jedno bacanje. A onda i sjajan prodor reprezentativca Srbije 61:55. Tajm-aut Efes.

28. minut - Avramović nakn ofanzivnog skoka, a onda ponovo Plajs sa distance. Bodua nakon prodora pogađa 58:55.

27. minut - Plajs pogađa za dva, Obradović traži tajm - aut 55:51. Potom Ledej polovičan sa penala 56:51

26. minut - Trojka raspoloženog Pantera njegovih 13 poena, pa Plajs za dva. Klajburn pogađa uz faul 55:49.

25. minut - Avramović pogađa nakon kontre. Holac nakon brze akcije vraća 52:44.

24. minut - Ponitka pogađa uz faul. Promašuje bacanje 50:42.

23. minut - Panter trojkom prekida seriju promašaja, maksimalnih +8 za Partizan 48:40. Tajm-aut Efes. Plajs potom postiže poene za goste 48:42.

21. minut - Panter poenima sa distance otvara nastavak igre 45:40.

Kod Partizana istakli su Aleksa Avramović i Zek Ledej.

Druga četvrtina:

20. minut - Novi poeni Ledeja. Klajburn se nekako snašao i poentira 43:40 na kraju prvog poluvremena.

19. minut - Ledej krade loptu i zakucava, ludnica u Areni. Vilis vraća trojkom 41:38.

18. minut - Klajburn pogađa jedno bacanje. A onda Kaboklo za + 6. Oturu zakucava 39:35.

17. minut - Lepa akcija i zakucavanje Kabokla. A potom i Ledej zakucava nakon kontre 37:32

16. minut - Vilis za novo vođstvo Efesa 31:32. Obradović traži tajm-aut. Raspoloženi Avramović poentira nakon prodora 33:32.

Žoc

15. minut - Silovito zakucavanje Džonsa 31:30.

14. minut - Trojka Trifunovića. Tompson nakon prodora siguran. A onda trojka Avramovića 31:28.

13. minut - Anđušić siguran sa penala. Avramović krade loptu 25:24. Tajm -aut Efes. Klajburn pogađa nakon ofanzivnog skoka 25:26.

12. minut - Džons sam u reketu lako zakucava 21:24.

11. minut - Sjajan prodor Avramovića. Klajburn poentira iz reketa. Kaboklo pivotira i pogađa 21:22.

Partizan, Efes, Kevin Panter

Prva četvrtina:

10. minut - Tompson pogađa čim je ušao u igru. Trifunović njegovi prvi poeni takođe. 17:20 na kraju prve četvrtine.

9. minut - Ledej pogađa u skoku sa jednom rukom. Potom Larkin u svom stilu 15:18.

8. minut - Doužer pogađa iz reketa, Plajs vraća. Bobua postiže prvu trojku 13:16.

7. minut - Osmani trojkom prekida seriju promašaja na obe strane 11:11.

5. minut - Panter u svom stilu sa distance. A onda i za tri kapiten Partizana 11:8.

4. minut - Holuc nakon prodora pogađa za dva 6:8.

3. minut - Festival trojki na početku. Larkin sa jedne, Ledej sa druge strane 6:6.

2. minut - Doužer prva trojka i za Partizan 3:3.

1. minut - Plajs trojkom otvara meč 0:3.

1. minut - Utakmica je počela

Partizan je krenuo u petorci Doužer, Panter, Ponitka, Ledej, Kaminski.

Grobari

- Veliki aplauz Željku Obradoviću.

- Izašli su i sastavi za ovaj meč.

- Partizan će u ovom meču nastupiti bez povređenog Dzejmsa Nanelija.

Košarkaši Partizana dočekuju Efes u utakmici 27. kola Evrolige.

Uzdrmani crno-beli nakon tri uzastopna poraza u Evroligi i poraza u finalu Kupa od Crvene zvezde nemaju pravo na grešku ukoliko žele plasman makar u plej- in.

Svestan toga je i trener Partizana Željko Obradović.

" Igraćemo protiv tima koji je sa novim trenerom. Imali su odlične rezultate u zadnjem periodu, osim tog finala Kupa koje su igrali protiv Fenerbahčea. Evidentno je da su neki igrači dobili nove uloge i da je čovek koji je sada prvi trener, pošto je dugo godina bio pomoćni trener u Efesu, da veruje igračima koji su tu godinama. U odnosu na prvu utakmicu roster je promenjen u smislu da su se neki igrači oporavili i oni zaista igraju veoma dobro i pričati o kvalitetu koji ima Efes, mislim da je svima veoma dobro poznat. Ono što je za nas važno to je da smo uspeli da okupimo jedan broj igrača u nedelju, da su se reprezentativci Srbije priključili danas, Aleksa, Ognjen i Balša"

Imao je Obradović vrlo jaku poruku za navijače Partizana.

" Navijači Partizana su poznati po tome da daju uvek ogromnu podršku, i igračima i svima nama koji smo ovde. Koristim priliku da ih zamolim, da ono što je najbitnije, budu podrška timu, podrška igračima i da probamo da iz te energije, koju daju timu, da dođemo do dobrog rezultata. To je najvažnije. Ovaj klub i postoji i takav je kakav je, zahvaljujući njima. Svi mi ostali smo prolazni, dolaziće i novi ljudi, neki će biti tu, ali ono što je snaga Partizana to su ti ljudi, navijači Partizana. Ako možda to nekom nije jasno, evo prilika da se kaže - Svi smo mi zamenljivi i ovaj će klub postojati i bez nas, ali su oni ta snaga i moć koju ima Partizan, jer su najbolji navijači na svetu", zaključio je Obradović.

Partizan trenutno ima skor od 12 pobeda i 14 poraza i nalazi se na 11 mestu na tabeli.

Efes je odmah ispod u grupi timova koji imaju 11 pobeda i 15 poraza.

Utakmica se igra u "Beogradskoj Areni" sa početkom u 20.30 časova.