ZVEZDA PALA U KNEŽEVINI U ISTORIJSKOJ NOĆI: Crveno-beli pretili, pa se raspali protiv Obradovićevog Monaka VIDEO

28. kolo

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u 28. kolu od Monaka u gostima sa 98:80 (25:17, 21:21, 23:22, 29:20).

Monako je upisao 18. pobedu, i uz 10 poraza, nalazi se na deobi trećeg mesta.

Crvena zvezda je doživela 18. poraz, a sa 10 pobeda se nalazi na 16. mestu.

Ostalo je još šest kola do kraja takmičenja, a Zvezdine šanse da se domognu desetog mesta i plej-ina su praktično svedene na minimum.

Utakmica u Kneževini je dobila epilog istorijske, pošto je Majk Džejms oborio rekord Evrolige po broju postignutih poena.

Amerikancu je bilo potrebno 12 poena da prestigne Vasilisa Spanulisa koji je imao 4.455 poena. To je i učinio u 16. minutu pa je nastao višeminutni prekid kako bi mu se odala čast.

U timu Zvezde Luka Mitrović je postigao 18 poena, Jago Dos Santos 16, Rokas Giedraitis 13, a Džoel Bolomboj 12 poena.

Kod domaćina Majk Džejms je postigao 20 poena, Eli Okobo i Donatas Motiejunas po 14, a Žaron Blosomgejm 12.

Zvezda je posle dobrog uvoda pala u drugom delu prve četvrtine, pa je Monako vodio sve do sredine treće četvrtine.

Crveno-beli su dobro otvorili treću četvrtinu i u 26. minutu stigli do izjednačenja 55:55. Imali su gosti šansu i za vođstvo, ali je nisu iskoristili.

To kao da je psihološki "ubilo" goste. Od tog trenutka Monako je povećavao razliku i na kraju zabeležio ubedljiv trijumf.

Crvena zvezda u narednom kolu dočekuje Makabi, a Monako gotuje Albi.

MONAKO - CRVENA ZVEZDA 98:80 (25:17, 21:21, 23:22, 29:20)

4. ČETVRTINA

39. minut - Džejms pogađa za dva - 98:76. Lazarević smanjuje na 98:78.

38. minut - Motiejunas povećava na 96:76.

37. minut - Motijunas poentira - 91:75. Strazel je pogodio bacanja za 94:75. Bolomboj je smanjio na 94:76.

36. minut - Giedraitis poentira - 86:73. Džejms pogađa za tri poena - 89:73. Lazić smanjuje sa linije bacanja - 89:75.

35. minut - Jago pogađa uz prekršaj - 82:69. Pogađa i svoj 15. poen - 82:70. Džejm povećava na 84:70. Jago je polovičan sa penala - 84:71. Braun poentira - 86:71.

34. minut - Hol zakucava - 82:66. Bolomboj je polovičan sa penala - 82:67.

33. minut - Mitrović je upisao 18. poen - 77:64. Raspucao se Blosomgejm - 80:64. Hanga smanjuje na 80:66.

32. minut - Razigrao se Okobo, pogodio je još jednu trojku - 75:60. Njegovih 14 poena. Bolomboj smanjuje na 75:62. Blosomgejm pogađa - 77:62.

31. minut - Okobo trojkom otvara poslednju četvrtinu - 72:60. Neverovatan pad crveno-belih od rezultata 55:55.

3. ČETVRTINA

30. minut - Hol pogađa za 67:58. Lazarević pogađa za dva - 67:60. Hol u poslednjem sekundu četvrtine pogađa za dva - 69:60.

29. minut - Dijalo je pogodio - 63:58. Okobo je ponovo na liniji bacanja, ovog puta pogađa oba - 65:58.

28. minut - Okobo je polovičan sa penala - 60:57. Mitrović je zaradio četvrtu ličnu grešku. Okobo je ponovo polovičan sa penala - 61:57. Gilespi pogađa jedno od dva bacanja - 61:58.

27. minut - Gilespi donosi izjednačenje - 57:57. Hol zakucava - 59:57.

26. minut - Mitrović postiže poene posle ofanzivnog skoka - 54:53. Sa 16 poena je ubedljivo najefikasniji.Motijunas je precizan sa linije bacanja u jednom od dva - 55:53. Nedović je upisao svoje prve poene - 55:55. Motijunas vraća prednost Monaku - 57:55.

25. minut - Motijunas je precizan - 52:49. Bolomboj pogađa pod faulom - 52:51. Promašio je dodatno bacanje. Nesportska greška Jaga. Okobo je pogodio oba bacanja za 54:51.

24. minut - Braun pogađa posle ofanzivnog skoka - 50:47. Mitrović smanjuje na 50:49.

23. minut - Odličan početak Zvezde, Bolomboj zakucava - 48:47.

22. minut - Blosomgejm pogađa za dva - 48:43. Jago smanjuje na 48:45. Njegovih 12 poena.

21. minut - Giedraitis trojkom otvara drugo poluvreme - 46:41. Njegovih devet poena. Motiejunas je promašio dva bacanja. Mitrović smanjuje posle lepe akcije - 46:43. Njegovih 12 poena.

2. ČETVRTINA

20. minut - Giedraitis je polovičan sa linije slobodnih bacanja - 46:38.

19. minut - Kemba Voker pogađa za dva pod faulom - 42:35. Novi problem za Zvezdu, posle Nedovića i Mitrović ima tri faula. Pogodio je Voker dodatno bacanje - 43:35. Jago je na deset poena, svih deset u drugoj ubacio - 43:37. Voker pogađa za tri - 46:37.

18. minut - Bolomboj poentira - 40:35.

17. minut - Utakmica je nastavljena posle višeminutnog prekida kako bi se Džejmsu odalo priznanje. Jago postiže svoj osmi poen - 38:33. Hol povećava na 40:33.

16. minut - Utakmica u Kneževini je prekinuta! Majk Džejms je od ovog trenutka najbolji strelac u istoriji Evrolige! Postigao je dvojku i tako za poen preskočio Vasilisa Spanulisa na večitoj listi strelaca u Evroligi. Amerikanac je postigao 4.456 poena do sata - 38:31.

Majk Džejms, Saša Obradović, Monako

16. minut - Dijalo zakucava u kontri - 36:25. Najveće vođstvo domaće ekipe i tajm-aut za Sferopulosa. Jago pogađa pod faulom - 36:28. Lazarević pogađa trojku - 36:31.

15. minut - Blosomgejm pogađa trojku za najveće vođstvo Monaka - 34:25.

14. minut - Džejms je fauliran za dva bacanja. Pogodio je oba - 31:23. Izjednačio se sa Spanulisom na večitoj listi najboljih strelaca. Gilespi smanjuje na 31:25.

Majk Džejms

13. minut - Deveti poen Majka Džejmsa - 29:23.

12. minut - Jago je precizan za tri poena - 25:23. Serija Zvezde 6:0. Džejms prekida seriju Zvezde - 27:23. Njegov sedmi poen.

11. minut - Hanga trojkom otvara drugu četvrtinu - 25:20.

1. ČETVRTINA

10. minut - Dijalo je sa linije bacanja povećava na 23:17. Serija 10:0 Monaka. Okobo za 25:17 na kraju prve četvrtine. Serija Monaka 12:0.

9. minut - Monako u naletu 7:0, Motiejunas pogađa trojku - 20:17. Braun za nastavak serije - 21:17.

8. minut - Kuatara pogađa trojku - 16:17. Tehnička Nedovića. Okobo pogađa bacanje - 17:17.

7. minut - Džejms smanjuje sa linije bacanja - 13:15. Njegovih pet poena, nedostaje mu još sedam do rekorda. Mitrović je upisao svoj deseti poen - 13:17.

6. minut - Bolomboj zakucava posle sjajne akcije crveno-belih - 11:13. Giedraitis je povećao sa penala - 11:15.

5. minut - Blosomgejm pogađa u kontri - 9:11. Braun za izjednačenje - 11:11.

4. minut - Sjajan početak Mitrovića, njegovih osam poena - 7:11.

3. minut - Mitrović još jednom precizan, njegova četiri poena - 4:7. Džejms je upisao prve poene - 6:7. Pogodio je i dodatno bacanje - 7:7. Mitrović pod faulom pogađa svoj šesti poen - 7:9. Promašio je bacanje.

2. minut - Giedraitis pogađa prvu trojku na meču - 2:5. Strazel smanjuje na 4:5.

1. minut - Motiejunas postiže prve poene na meču - 2:0. Mitrović postiže prve poene za Zvezdu - 2:2.

Crvena zvezda počinje u sastavu Jago, Lazić, Giedraitis, Mitrović i Bolomboj.

Monako startuje sa petorkom: Džejms, Braun, Strazel, Blosomgejm, Motiejunas

Veliko veče čeka Majka Džejmsa?

Američkom košarkašu je potrebno 12 poena da postane najbolji strelac u istoriji Evrolige.

Sastavi

MONAKO - CRVENA ZVEZDA

Hala: Gaston Medesin

Sudije: Karmelo Paterniko, Saulijus Rasis, Luka Kardum

MONAKO: Okobo, Blosomgejm, Braun, Dijalo, Korneli, Žaite, Voker, Motiejunas, Kuatara, Strazel, Hol, Džejms. Trener: Saša Obradović.

CRVENA ZVEZDA: Smart, Lazarević, Hanga, Mitrović, Lazić, Tobi, Bolomboj, Nedović, Giedraitis, Gilespi, Dos Santos. Trener: Janis Sferopulos.

Košarkaši Crvene zvezde od 19 časova gostuju Monaku u utakmici 28. kola Evrolige.

Crveno-beli su put Kneževine krenuli desetkovani pošto su van ekipe Miloš Teodosić, Nikola Topić, Trej Tompkins, Dejan Davidovac i Dalibor Ilić.

U prilog ekipi Janisa Sferopulosa ne ide ni činjenica da je ekipa koju sa klupe predvodi Saša Obradović u sjajnoj formi.

"Teško nam je da igramo bez dvojice plejmejkera, tu je samo Jago dos Santos i Adam Hanga pomaže na ovoj poziciji, nije mu primarna, ali radi odličan posao. Neki timovi igraju bez jednog plejmejkera, zamislite kako je bez dva. Nije lako. Borićemo se sa ekipom koju imamo. Očekujem da u naredne dve nedelje imamo jednog ili dvojicu igrača od trojice povređenih na raspolaganju. Dao sam dva dana slobodno Dejanu Davidovcu koji je postao otac po prvi put. Želeo sam da ostane sa svojom porodicom, jer smo ljudi na prvom mestu. Ilić je bolestan, zato nije igrao u Baru, iako je bio u 12. Nije bio spreman. Muči ga virus, kod kuće je i pod lekovima, neće putovati sa nama. Igramo protiv tima koji je atletski sjajan u odbrani i napadu i tome moramo da pariramo, kao i njihovoj energiji i intenzitetu. Taktički moramo da budemo čvrsti u odbrani, da probamo da im poremetimo napad. Što se tiče napada, moramo da čitamo njihovu odbranu, budemo strpljivi i nađemo najbolje opcije. Znamo da je Monako napravio ekipu za Fajnal for, ali borićemo se", rekao je Sferopulos.

Monako je u grupi timova koji sa 17-10 dele treće mesto, a tu su Panatinaikos i Virtus.

Crvena zvezda je na 16. mestu sa 10-17.

U domaćem timu neće biti Džordana Lojda.