PARTIZAN SE VOLŠEBNO IZVUKAO U ČAČKU: Crno-beli bili na pragu epskog poraza, pa furioznim finišom stigli do pobede

22. kolo ABA

Košarkaši Partizana savladali su Borac u Čačku u 22. kolu ABA lige rezultatom 84:77 (26:26, 23:15, 12:16, 23:20).

Partizan je upisao 16. pobedu i nastavio poteru za ekipom Budućnosti za drugo mesto na tabeli. Borac je doživeo 14. poraz i sa osam pobeda zauzima 11. mesto.

Ledej je postigao 18 poena, Avramović 16, Trifunović 14, a Anđušić 12 u timu Partizana.

Kod domaćina Tasić je postigao 17 poena, Birc 15, a Čarapić 13.

U narednom kolu Borac gostuje Budućnosti, a Partizan dočekuje FMP.

Partizan je vodio veći deo utakmice, ali je Borac nalazio načine da se vrati u meč.

U finišu utakmice domaćin je napravio veliki preokret i preko Čarapića u 37. minutu poveo sa 73:69. Tada je Partizan posle tajm-auta Obradovića ušao u seriju 13:0 i tako prelomio utakmicu.

BORAC - PARTIZAN 77:84 (26:26, 15:23, 16:12, 20:23)

4. ČETVRTINA

40. minut - Još jedna trojka Smailagića - 73:80. Serija Partizana 11:0. nastavak serije, Avramović pogaša za 73:82. Tasić smanjuje na 74:82. Ledej pogađa - 74:84.

39. minut - Ledej pogađa trojku - 73:77. Serija 8:0 Partizana.

38. minut - Smailagić pogađa trojku, njegov peti poen - 73:72. Avramović je fauliran u prodoru. Pogodio je prvo bacanje, pogodio i drugo - 73:74.

37. minut - Čarapić za vođstvo Borca - 71:69. Njegov 11. poen. Čarapić prerasta u meč vinera - 73:69. Borac ima 16:8 u ovoj četvrtini. Tajm-aut za Partizan.

36. minut - Segu je fauliran. Promašio je prvo bacanje, promašio i drugo.

35. minut - Tasić na ziceru - 69:69. Njegovih 16 poena.

34. minut - Čarapić trojkom donosi izjednačenje Borcu - 67:67. Trifunović posle ofanzivnog skoka pogađa za dva - 67:69.

33. minut - Frenklin za nastavak niza domaćeg tima - 62:65. Tajm-aut za Obradovića. Panter pogađa za dva poena, njegov četvrti poen - 62:67. Manojlović na ziceru pogađa - 64:67.

32. minut - Čarapić pogađa trojku - 60:65.

31. minut - Avramović je pogodio dva bacanja - 57:63. Auh kakvo zakucavanje Zeka Ledeja - 57:65.

3. ČETVRTINA

30. minut - Birc sa linije penala smanjuje na 55:59. Ledej sa penala postiže svoj 11. poen - 55:61. Uskoković pogađa za 57:61.

29. minut - Trifunović gađa iz ugla trojku - 53:59.

28. minut - Tasić posle ofanzivnog skoka poentira - 53:54. Trifunović iz teške pozicije postiže svoj deveti poen - 53:56. Ovo je tek sedmi poen crno-belih u ovoj četvrtini i prvi koji nije dao Smit.

27. minut - Tasić je polovičan sa penala - 51:54.

26. minut - Čarapić trojkom smanjuje rezultat - 50:54.

24. minut - Birc sa penala smanjuje na 47:51. Smit postiže trojku - 47:54.

23. minut - Smit postiže prve poene za Partizan u nastavku - 45:51.

22. minut - Frenkin smanjuje na 45:49.

21. minut - Tomašević dvojkom otvara drugo poluvreme - 43:49.

Anđušić sa 12 i Avranović sa 10 poena predvode Partizan. Ledej ima devet, a Trifunović sedam poena.

Crno-beli imaju čak 10 ofanzivnih skokova, uz šest postignutih trojki iz 14 pokušaja.

U ekipi Borca najbolji akter je Danilo Tasić sa 11 poena, uz čal pet asistencija. Domaćin ima tri od šest za tri poena.

2. ČETVRTINA

20. minut - Anđušić cepa mrežicu za tri poena, njegovih 12 poena - 41:49.

19. minut - Smailagić pogađa pod faulom - 41:43. Promašio je bacanje. Smit u kontri pogađa trojku - 41:46. Tajm-aut za Mijatovića.

18. minut - Anđušić pogodio za dva - 40:39. Talić je polovičan sa penala - 41:39. Anđušić ponovo precizan - 41:41.

17. minut - Tomašević u kontri poentira - 40:37. Tajm-aut za Obradovića, trener Partizana grmi na svoje igrače zbog grešaka koje prave.

15. minut - Anđušić pogađa trojku - 34:37. Tasić smanjuje na 36:37. Talić vraća prednost domaćoj ekipi - 38:37.

14. minut - Trifunović ponovo precizan - 32:34. Birc vraća izjednačenje - 34:34.

13. minut - Ledej poentira za 30:30 posle ofanzivnog skoka. Uskoković posle sjajne akcije poentira - 32:30. Trifunović iz ofanzivnog skoka poentira - 32:32.

12. minut - Birc za novo vođstvo Borca - 30:28.

11. minut - Tasić za vođstvo Borca - 28:26. Anđušić se upisao u strelce - 28:28.

1. ČETVRTINA

10. minut - Tasić pogađa pored Kabokla, uz prekršaj centra Partizana - 19:22. Precizan je za 20:22. Tomašević pogađa trojku za vođstvu Borca - 23:22. Avramović pogađa trojku pod faulom - 23:25. Četiri poena za Partizan i Avramovića u ovom napadu - 23:26. Njegovih 10 ukupno. Uskoković pogađa od tablu trojku uz zvuk sirene - 26:26. Neverovatna trojka, jednom rukom preko Trifunovića.

9. minut - Manojlović koristi kontru za 15:19. Domaćin je u naletu, a Željko Obradović uzima tajm-aut. Birc za produžetak serije Borca - 17:19. Trifunović trojkom prekida nalet domaćeg tima - 17:22.

8. minut - Manojlović je polovičan sa penala - 11:19. Tasić smanjuje na 13:19.

7. minut - Danilo Tasić sa linije penala smanjuje na 10:17. Ledej postiže nova dva poena - 10:19.

6. minut - Avramović postiže prvu trojku na meču - 5:13. Koprivica u kontri zakucava - 5:15. Manojlović postiže prvu trojku za Borac - 8:15. Avramović ponovo za dva - 8:17. Njegov šesti poen, trenutno je najefikasniji u meču.

5. minut - Segu je fauliran za dva bacanja. Pogodio je samo prvo - 5:10.

4. minut - Segu smajuje na 4:8. Koprivica zakucava - 4:10.

3. minut - Ledej je precizan sa linije bacanja - 2:8.

2. minut - Panter postiže poene za 0:6. Frenklin postiže prve poene za Borac - 2:6. Utakmica je bila u prekidu nekoliko minuta zbog nameštanja mrežice na jednom košu.

1. minut - Avramović je polovičan sa penala za prvi poen na meču - 0:1. Ledej pogađa pod faulom - 0:3. Pogodio je i dodatno bacanje - 0:4.

Startne petorke

Borac: Rebrača, Frenklin, Segu, Manojlović i Čarapić.

Partizan: Avramović, Panter, Ponitka, Ledej, Koprivica.

Partizan je bez Doužera i Kaminskog u ovoj utakmici, a dobra vest za navijače crno-bele boje je da se Džejms Naneli vratio u tim.

BORAC - PARTIZAN

Hala: Borac, Čačak

Sudije: Tomislav Hordov, Luka Kardum, Krunoslav Peić

BORAC: Rebrača, Segu, Birc, Nikolić, Tasić, Tomašević, Talić, Frenklin, Uskoković, Todorović, Čarapić, Manojlović. Trener: Dejan Mijatović

PARTIZAN: Smit, Vukčević, Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Naneli, Trifunović, Anđušić, Ponitka, Kaboklo. Trener: Željko Obradović

Aktuelno 22. kolo ABA lige donosi srpski derbi između Borca i Partizana.

Utakmica se igra od 19 časova u dvorani Borca u Čačku.

Uoči ovog kola Čačani su sa učinkom 8-13 na deobi desetog mesta, sa dve pobede manje u odnosu na Split i SC Derbi, ekipe koje dele osmo mesto, a koje vodi u plej-of.

"Smatram da je suvišno govoriti o Partizanu, jer njegova dela svedoče kakav je to tim. Uz Crvenu zvezdu, predstavlja glavnog favorita za osvajanje ABA lige. Posle jednog kriznog perioda, trenutno se nalazi u usponu forme. Igra na pravi način, što i rezultati pokazuju. Nema mesta sumnji, sigurno je da će igrati na maksimalnom nivou protiv nas. Imamo motiv da odigramo dobru utakmicu. Kada igramo protiv silnih rivala, želimo da se pokažemo što bolje. Naspram sebe ćemo imati izuzetno snažnu ekipu, sa sjajnim šuterima na gotovo svim pozicijama. Moraćemo da odgovorimo na veliki pritisak. Takođe, biće potrebno da budemo odgovorni svih 40 minuta", rekao je trener domaće ekipe Dejan Mijatović.

Borac je posle dužeg vremena kompletan, što ističe Uroš Čarapić.

"Pred čačanskom publikom je zaista lepa košarkaška predstava. Naši sugrađani će imati priliku da gledaju učesnika Evrolige u svom gradu. Što se nas tiče, mi ćemo dati sve od sebe, a u nameri da što bolje pružimo otpor. Nadam se da će kod svih igrača postojati motiv više kada budu videli punu halu i da će ostaviti srce na terenu. Takođe, dobra je stvar što ćemo posle dužeg perioda biti kompletni. Mislim da nema potrebe trošiti previše reči o Partizanu, o njegovom rosteru, a posebno o stručnom štabu. Nema sumnje, uz Crvenu zvezdu, to je najkvalitetnija ekipa u regionalnoj ligi, a sigurno je jedan od boljih učesnika Evrolige".

Pet kola pre kraja ligaškog dela sezone, Partizan se nalazi na trećem mestu sa učinkom 15-6. Posle pobede Budućnosti na gostovanju Cedevita Olimpiji, jasno je da će crno-beli imati težak zadatak da zauzmu drugu poziciju pred plej-of. Tim Željka Obradovića zato nema više prava na kiks.

"Treba da promenimo čip, da se vratimo ABA ligi u ovom ritmu utakmica. Borac je pokazao mnogo puta da igra dobro, pre svega u Čačku. Moramo sa apsolutno najvećom koncentracijom da igramo utakmicu, ukoliko želimo pozitivan rezultat."

Alen Smailagić, igrač Partizana, kaže da njegov tim mora da zaboravi neprijatan poraz iz Milana.

"Borac je dobra ekipa. Imaju dobre igrače, a naročito dobro igraju kod kuće. Mi izlazimo iz teškog poraza. Moramo da suzbijemo redove, odigramo najkoncentrisanije i najjače moguće. Probaćemo da zaboravimo poraz iz Milana, da nastavimo dalje, najbolje što možemo do kraja sezone."