ZVEZDA PROKOCKALA +18 I NASTAVILA AGONIJU U EVROLIGI: Desetkovani crveno-beli izgubili od Makabija nakon velikog PREOKRETA!

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Makabija u utakmici 29. kola Evrolige rezultatom 80:84.

Zvezda je ostala na 10 pobeda i upisala 19 poraz, dok je Makabi je zabeležio 16 trijumf u 13 poraza.

Zvezda je u ovaj meč ušla bez petorice igrača, Teodosiića, Topića, Tompkinsa, Nedovića i Lazića.

Zvezda je kontrolisala prvo poluvreme i pružila odličnu igru.

Nakon izjednačenog početka utakmice crveno-beli su polako sticali prednosti koja je kontstano rasla i krajem druge četvrtine došla do maksimalnih +16, koliko je i bilo na poluvremenu 47:31.

Makabi je mnogo bolje zaigrao u trećoj četvrtini prvenstveno u odbrani i uspeo da se potpuno vrati u meč.

Neke sudijske odluke protiv Zvezde iznerviralke su publiku u Areni.

Nakon treće deonice rezultat je bio 61:53.

Međutim u četvrtoj četrtini potpuni raspad crveno-belih.

Makabi je serijom 17:2.potpuno preokrenuo meč.

Da stvar budu još crnja u finišu utakmice povredio se i Brazilac Jago i dodatno pogoršao situaciju i u ovako destkovanom timu Zvezde.

Najbolji kod Zvezde bio je Jago Dos Santos sa 20 poena i sedam asistencija, a pratili su ga Adam Hanga sa 13, Džavonte Smart sa 12 i Džoel Bolomboj sa 11 poena.

Makabi su do pobede predvodili Bonzi Kolson sa 23 i Džoš Nibo sa 18 poena.

U narednom kolu, Zvezda će dočekati Panatinaikos, dok će Makabi ugostiti Asvel.

1 / 13 Foto: Starsport

Četvrta četvtrtina:

40. minut - Bertolomeu trojkom rešava pitanje pobednika 77:83. Gedraitis smanjuje 80:83.

39. minut - Hanga pogađa za tri. Braun se odlično snalazi u Areni. Potom Hanga na liniji penala polovičan 75:78. Gilespi pravi faul, bacanja za Kolsona koji ne greši 75:80. Pogađa Gedraitis iz reketa 77:80.

- Gedraitis koristi jedno bacanje 71:75. Pošto je sviran uzajaman faul i Kolson na liniji penala, takođe polovičan 71:76.

- Na sve malere Zvezde povredio se i Jago koji je dobio udarac laktom u glavu i nezgodno udario u parket. Mora da napusti igru, sa klupe Zvezde traže nameran faul.

38. minut - Trojka Davidovca, ali vraća Kolson istom merom 70:75

37. minut - Hanga, trojkom vraća nadu crveno-belima 67:70. Nibo zakucava nakon ofanzivnog skoka 67:72

36. minut - Ponovo Nibo, zakucava, uz novi faul 63:68. Nakon promašaja i ofanzivnog skoka ponovo Nibo 63:70. Jago smanjuje sa penala 64:70.

35. minut - Lorenco Braun donosi izjednačenje Makabiju 63:63. Promašaj Gedraitisa, pogađa Nibo uz faul 63:66.

Zvezda

34. minut - Boldvin pogađa iz naskoka 63:61.

33. minut - Bolomboj konačno prekida lošu seriju Zvezde zakucavanjem 63:59.

32. minut - Pogađa Lorenco Braun 61:59.

31. minut - Makabi se potpuno vratio u meč 61:57. Zvezda u seriji grešaka. Sferopulos traži tajm - aut.

Zvezda

Treća četvrtina:

30. minut - Mitrović koristi oba bacanja 61:53, na kraju treće deonice.

29. minut - Klivlend novi poeni nakon ukradene lopte 59:53.

28. minut- Pogađa Hanga nakon floutera. Makabi smanjuje sa penala, Klivlend siguran 59:51.

27. minut - Jago prekida nalet gostiju 57:47. Nibo sa penala siguran 57:49.

26. minut - Nibo zakucava nakon dobre akcije. Potom nesportski faul Gilespija.Makabi to maksimalno koristi i prilazi na -8,

Zvezda

25. minut - Boldvin siguran sa linije penala. Jago nakon kontre poentira 55:41.

23. minut - Lorenco Braun pogađa za tri, apotom Klivlend iz kontre 51:39. Tajm-aut Sferopulos. Pogađa Bolomboj na aistenciju Jaga 53:39.

22. minut - Kolson pogađa iz kontre. Jago pogađa sa penala 51:34.

21. minut - Jago postiže prve poene u nastavku 49:31. Lorenco Braun polovičan sa penala 49:32

Zvezda

Sjajno poluvreme Zvezde! Iako bez petorice igrača, crveno-beli igraju fantastično. Razlika od 16 poena u korist srpskog kluba najbolje govori ko se pitao u prvom poluvremenu.

Istakli su Smart sa 12 i Jago sa 11 poena.

Zvezda

Druga četvrtina:

20. minut - Nibo pogađa uz prekršaj. Mitrović nakon sjajnog rolinga za +16 na poluvremenu 47:31

19. minut - Sjajna asistencija Jaga za Mitrovića. Onda kontra i zakucavanje Hange 45:28.

18. minut - Jago pogađa novu trojku. Kolson vraća goste 41:28.

17. minut - Jago pogađa nakon prodora. Smart nova trojka 38:24. Ponovo tajm-aut za Makabi.

15. minut - Smart pogađa nakon kontre, Zvezda ima dvocifrenu prednost 33:22.

Zvezda

14. minut - Smart odličan večeras. Pogađa za tri njegovih već sedam poena 31:22.

13. minut - Smart siguran sa penala. Rivero takođe ne greši sa linije slobodnih bacanja 28:22.

12. minut - Hanga pogađa sa distance. Potom Davidovac poentira nakon sjajnog prodora 26:20. Tajm- aut Makabi.

11. minut - Gilespi polovičan sa penala. Blat postiže trojku sa druge strane 22:20.

Zvezda

Prva četvrtina:

10. minut - Namerna lična greška za goste nakon prekršaja na Davidovcu. Davidovac pogađa oba bacanja 21:17. Jago je pogrešio u narednoim napadu. Potom promašuju Boldvin i Hanga. Kraj prve četvrtine.

9. minut. Boldvin postiže svoju prvu trojku. Vraća Jago trojkom u visokom luku 19:17

8. minut - Kolson polovičan sa penala za novo izjednačenje. Jago pogađa nakon prodora 16:14.

7. minut - Neverovatno. Makabi je poentirao iz četvrtog napada, nakon ofanzivnih skokova gostiju. Kolson je poentirao 12:11 . Potom Bolomboj pogađa sa penala 14:11

- Vladan Milojević trener fudbalera Zvezde prisustvuje utakmici u Areni.

Zvezda

6. minut - Jago polovičan sa penala 12:9.

5. minut - Gedraitis prekida mini seriju Makabija 11:9.

3. minut - Bolomboj pogađa sa vrha reketa jednom rukom. Vraća Nibo 9:5.

2. minut - Mitrović nakon sjajne akcije poentira. U narednom napadu Bolomboj pogađa uz faul 7:3.

1. minut - Smart nakon kontre postiže prve poene na meču. Koen postiže troojku za goste 2:3.

1. minut - Utakmica je počela

Zvezda

- Zvezda kreće u petorci Jago, Smart, Gedraitis, Mitrović, Bolomboj.

17.55 - Lazić i Nedović nisu u timu Crvene zvezde za ovaj meč. Već od ranije u timu nisu Teodosić, Topić i nedovoljno spremni Tompkins. Dakle, bez petorice bitnih igrača su domaći.

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju Makabi u utakmici 29. kola Evrolige.

Zvezda je zabeležila četiri uzastopna poraza u elitnom tamičenju i sa skorom 10-18 praktičnom je otpisana iz borbe za narednu fazu takmičenja.

Ovaj meč praktično više znači Partizanu koji se "trka" sa Makabijem za mesto u top 10 timova na kraju regularnog dela sezone.

Trener crveno-belih Janis Sferopulos smatra da je svaka pobeda u Evroligi važna.

- Igramo protiv snažnog tima, koji može da igra u sjajnom ofanzivnom ritmu. Znamo da moramo da budemo dobri u defanzivi. Imaju dosta igrača koji mogu da nam naprave problem i zato moramo da budemo generalno dobri na svakoj poziciji, individualno i kao tim, da zaustavimo njihovu napadačku igru. Moramo da budemo pametni u napadu, da budemo spremni da uradimo šta treba u odbrani. Moramo sve vreme da budemo koncentrisani, da čitamo njihovu igru i igramo na pravi način. Očekujem pomoć navijača Znamo da nismo u dobroj poziciji na tabeli, ali svaka utakmica u Evroligi je važna. Želimo da nas navijači podrže za sledeći meč- rekao je Sferopulos.

Janis Sferopulos

Zvezda će ponovo igrati oslabljena bez prva dva plejmejkera Miloša Teodosića i Nikole Topića, dok novajlija Trej Tompkins još uvek nije spreman za svoj debi u crveno-belom dresu.

Makabi je trenutno na poziciji osam, sa 15 trijumfa i 13 poraza i ima dve pobede više od Partizana koji je jedanaesti.

Utakmica se igra u Beogradskoj Areni" sa početkom u 19 časova.