ZVEZDA PREKINULA CRNI NIZ U EVROLIGI: Nedović i Teodosić RAZBILI Virtus, crveno-beli posle ŠEST poraza konačno upisali pobedu!

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Virtus rezultatom 94:79 u utakmici 31. kola Evrolige.

Zvezda je na 16. mestu sa 11 pobeda i 20 poraza, a Virtus je na osmom mestu sa 17 pobeda i 14 poraza.

Gledali smo izjednačeno prvo poluvreme, ekipe su smenjivale u vođstvu.

Kod Virtusa je dominirao Tornike Šengelija , za koga Zvezdini centri nisu imali rešenja.

Prevagu korist Zvezde napravio je Miloš Teodosić koji je sa par fantastičnih asistencija i trojkom za kraj prvog poluvremena doneo crveno-belima +6 48:42.

Zvezda je zahvaljujući Nedoviću došla do + 10 u trećoj deonici, ali su se gosti preko nezadrživog Šengelije ekspresno vratili.

Ipak dobrom odbranom Zvezda je vratila prednost i pred poslednjih 10 minuta stekla + 9 74:65.

Velika borba viđena je u poslednjoj deonici. Zvezda se mučila u napadu, ali je dobrom odbranom ipak sačuvala prednost i zabeležila pobedu posle šest uzastopnih poraza u elitnom takmičenju.

Najbolji u redovima crveno-belih bili su Nemanja Nedović sa 25 poena i Miloš Teodosić sa 11 poena i devet asistencija.

Kod Virtusa bolji od ostalih bio je Tornike Šengelija sa 25 poena.

U narednom kolu, Zvezda će gostovati Real Madridu, dok će Virtus dočekati Panatinaikos.

1 / 11 Foto: Starsport

Četvrta četvrtina:

40. minut - Kraj utakmice! Na kraju ubedljiva pobeda Zvezde 94:79

38. minut - Penal završnica. Teodosić polovičan sa penala 85:78. Teodosić fantastična asistencija za Bolomboja 87:78.

37. minut - Ko bi drugi nego Šengelija. 82:75. Gedraitis siguran sa penala 84:75. Belineli pogađa trojku iz teške pozicije 84:78.

36. minut - Pogađa Bolmboj uz faul 82:73, jako važnim poeni na asistenciju Teodosića.

Zvezda

34. minut - Miki postiže poene, nakon novih ofanzivnih skokova Virtusa 79:73.

33. minut - Pogađa Davidovac nakon prodora 79:69. Miki siguran sa penala 79:71.

32.minut - Mitrović pogađa uz faul 77:69.

31. minut - Pogađa Belineli nakon prodora 74:67.

Zvezda

Treća četvrtina:

30. minut - Nedović trojka za euforiju u Areni 72:61. Šengelija fauliran, ne greši 72:63. Nedović novi poeni, iz reketa, pa ponovo Šengelija 74:65 na kraju treće deonice.

29. minut. Teodosić fauliran, pogađa sa penala 68:61. Dobra odbrana Zvezde, Mitrović fauliran u kontri. Polovičan sa penala 69:61.

28. minut - Nedović pogađa sa linije penala 66:61. Zvezda potom u kontri propušta priliku da se ponovo odlepi.

27. minut - Teodosić pogađa za tri 64:61.

26. minut - Lundberg ne greši sa penala 61:60.

25. minut - Nedović u seriji 61:55. Međutim Šengelija nova trojka, Sferopulos traži tajm - aut 61:58.

Zvezda

24. minut- Lundberg vezuje dve trojke, Virtus se brzo vratio 59:55.

23. minut - Nedović siguran sa penala. Šengelija ponovo poentira nakon ofanzivnog skoka Virtusa, nova trojka. Nedović vraća trojku 59:49.

22. minut - Sjajna akcija Zvezde i zakucavanje Bolomboja 52:44. Pogađa Nedović za prvu dvocifrenu prednost Zvezde 54:44.

21. minut - Davidovac otvara poenima drugo poluvreme 50:42. Belineli lako poentira ispod koša 50:44.

Zvezda

Druga četvrtina:

20. minut - Pajola siguran sa penala. Fantastični Teodosić najpre asistira Tobiju za trojku. Potom krade loptu i pogađa novu trojku za kraj prvog poluvremena 48:42.

19. minut - Gedraitis pogađa oba penala.Sjajana asistencija Hange i zakucavanje Bolomboja 42:40.

18. minut - Gedraitis pogađa za tri. Ponovo Šengelija vezuje četiri poena 38:40. Postigao je već 13 poena. Sferopulos traži tajm -aut.

17. minut - Zvezda igra odličnu odbranu u ovim momentima, ali skok ne funkcioniše. Šebgelija siguran sa penala. Davidovac sa distance u poslednjoj sekundi napada. Ponovo Šengelija nakon ofanzivnog skoka. 35:36.

16. minut - Lepa kontra Zvezde i poeni Gedraitisa 33:32.

15. minut - Tobi nekako iz naskoka poentira 31:32.

14. minut - Abas pogađa preko Tobija, Mitrović fauliran nakon prodora, pogađa sa penala 29:32.

Zvezda

13. minut - Teodosić prekida sa penala mini seriju Virtusa 27:30.

12. minut - Nedović iz teške pozicije pogađa uz faul, promašuje bacanje 25:25. Lamas pogađa za tri 25:28.

11. minut - Teodosić deli asistencije, Mitrović pogađa. Sa druge strane Miki nakon lepe akcije 23:25.

Zvezda

Prva četvrtina :

10. minut - Abas, nova trojka Virtusa. Bolomboj iz reketa za kraj prve četvrtine 21:23.

9. minut - Sjajna asistencija Terodosića za Bolomboja. Potom Mitrović iz kontre. Pajola nakon ofanzivog skoka gostiju pogađa za tri 19:20.

7. minut - Šengelija lako poentira pored Ilića. Miki za novo vođstvo Virtusa 15:17.

6. minut- Šengelija poentira uz faul. Onda Hanga, trojka sa osam metara 15:13.

5. minut - Nova greška Hange, Belineli u kontri pogađa trojku 9:10. Ilić pogađa trojku 12:10.

Zvezda

4. minut - Davidovac pogađa trojku za prvo vođstvo Zvezde 9:7.

3. minut . Nedović pogađa nakon prodora. Hanga gubi loptu, što koristi Dobrić lakim poenima. Potom ponovo Nedović sa distance 6:7.

2.minut - Danston poentira, a Dalibor Ilić postiže prve poene za Zvezdu 2:5.

1. minut - Šengelija trojkom otvara meč. Hanga promašuje oba penala 0:3

1. minut - Utakmica je počela

Zvezda

- Zvezda kreće u petorci Hanga, Nedović, Davidovac, Ilić, Bolomboj

Zvezda

- Ognjen Dobrić prvi put pred Delijama kao protivnik Zvezde.

- Brazilac Jago bodri Zvezdu. Prvi put se pojavio u javnosti nakon operacije.

.Košarkaši Crvene zvezde dočekuju Virtus u utakmici 31. kola Evrolige.

Zvezda je nakon šest uzastopnih poraza cementirana na 16 poziciji sa skorom 10-20 i realno nemože ni dole ni gore i preostale tri utakmice igraće za čast.

Sa druge strane Virtus se grčevito bori za što bolju poziciju u razigravanu i trenutno sa skorom 17-13 nalazi se na deobi sedmog mesta sa Makabijem.

Zvezdu i dalje muče povrede.

Još uvek su van stroja Nikola Topić, Trej Tompkins i Jago dos Santos koji je uspešno operisan.

Miloš Teodosić je nakon duže pauze iako nedovoljno oopravljen zaigrao protiv Panatinaikosa, dok se očekuje povratak u tim kapitena Branka Lazića nakon bolesti.

Janis Sferopulos

Trener crveno-belih Janis Sferopulos optimista je pred ovaj meč.

"Virtus je tim koji želi da ostane u zoni plej-ofa, bore se jako, imaju kvalitet. Sa naše strane želimo reakciju nakon poraza, želimo da budemo konzistentnijii igramo bolje u odbrani i igramo pametno u odbrani i koristimo talenat na oba kraja terena. Želimo da se borimo i igramo po planu. Reakcija je jako bitna i želim da vidimo mnogo konzistentniju igru", rekao je Sferopulos.

Utakmica se igra u "Beogradskoj Areni" sa početkom u 19 časova.