ZVEZDA OVERILA PRVO MESTO PRED PLEJ-OF: Crveno-beli RAZBILI Studente i obezbedili POL poziciju pred odlučujuće bitke za TITULU!

ABA LIGA

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Studentski centar u utakmici 25. kola regionalne ABA lige rezultatom 94:76.

Zvezda je ovom pobedom obezbedila prvo mesto pred plej of ABA lige.

Zanimljivo da će se u četvrtfinalu najverovatnije ponovo sastati sa Podgoričanima koji su trenutno na osmom mestu sa skorom 11-14, koliko ima i Split, ali Studentski centar ima bolji međusobni skor.

U poslednjem kolu Split dočekuje upravo Zvezdu, dok Studentski centar dočekuje Budućnost.

Pitanje pobednika na ovoj utakmici nije se postavljalo nijednog momenta. Zvezda je od starta serijom trojki stekla prednost koja je u jednom došla do +18, 36:18.

Gosti su iskoristili opuštanje domaćina i na poluvreme otišli sa prihvatljivih 47:34.

U nastavku egziboicija crveno -belih u jednom momentu i čak +28 68 :40.

Gosti su do kraja smanjili prednost, a Zvezda bez problema upisala pobedu.

U redovima pobedničke ekipe, Nedović je postigao 16 poena uz osam asistencija, Bolomboj i Hanga su dodali po 15, Davidovac je postigao 12, a Gidraitis 10.

Na drugoj strani, 15 poena dao je Hadžibegović, 14 je dodao Mirković, dok je Drobnjak upisao 12 poena.

1 / 6 Foto: Starsport

Četvrta četvrtina:

40 . minut - Kraj pobeda Zvezde za definitivno prvo mesto na tabeli 94:76.

37. minut - Pogađa Pavićević nakon lepog prodora 94:68.

35. minut - Sjajno igra Zvezda, Bolomboj dva vezana zakucavanja 90:62.

33. minut - Egzibicija Zvezde u ovim momentima, Nedović poentira 84:58.

31. minut - Mitrović pogađa za dva, a Teodosić za tri 79:55.

Zvezda

Treća četvrtina:

30. minut - Kraj treće deonice 74:55 za crveno bele.

29. minut - Jago koji igra sa maskom na ovom meču pogađa trojku 74:50.

28. minut - Gosti ponovo koriste opuštanje Zvezde, prave mini seriju 70:50.

25. minut - Razigrala se Zvezda, ponovo je proradio šut Ilić pogađa za tri. Potom nova sjajna akcija i zakucavavanje Bolomboja 68:40.

24. minut - Sjajna akcija i zakucavanje Ilića na asistenciju Nedovića 61:36.

23. minut - Nedović u seriji vezuje dve trojke, maksimalnih +23 , 59:36. Jakara prinuđen da zatraži tajm-aut.

21. minut - Pogađa Bolomboj pod faulom 50:34, promašuje dodatno bacanje.

Zvezda

Druga četvrtina:

20. minut - Pogađa Davidovac uz faul na asistenciju Hange 47:34.

18. minut - Drežnjak pogađa iz odbojke 44:32. Sferopulos reaguje, traži tajm- aut.

17. minut - Sjajan pas Hange za Gedraitisa 44:28.

16. minut- Hadžibegović preseca pas Nedovića i pogađa iz kontre 40: 28.

15. minut - Nedović prekida seriju Podgoričana 39:26.

14. minut - Mini serija gostiju, trojka Drežnjaka 36:24.

12. minut - Sjajna igra Zvezde u ovim momentima, prava egzibicija i nove dve trojke Lazića i Hange 36:18.

Zvezda

Prva četvrtina:

10. minut - I Teodosič sa siguran sa slobodnih bacanja. Trojka Hange za kraj prve četvrtine, nakon sjajne akcije 30:18.

9. minut - Lazić pogađa sa linije penala 25:17.

7. minut - Hanga još jedna trojka 22:15.

6. minut - Zakucava raspoloženi Gedraitis nakon kontre 19:13.

5. minut - Gosti prave mini seriju, Dovkins nova trojka 14:13. Onda treća trojka Gedraitisa 17:13.

4. minut - Bolomboj pogađa uz faul 14:8.

3. minut - Nova trojka Gedraitisa 11:5, ali Kapusta vraća, serija trojki na obe strane 11:8.

2. minut - Hadžibegović postiže prve poene za goste, trojka, Hanga uzvraća istom merom 8:3

1. minut - Bolomboj postiže prve poene na meču. Potom i trojka Gedraitisa 5:0

1. minut - Utakmica je počela.

Zvezda

- Zvezda će na ovom meču biti pojačana za dva plejmejkera Miloša Teodosića i Jaga dos Santosa.

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju Studentski centar u utakmici 25. kola regionalne ABA lige.

Zvezda bi pobedom obezbedila prvo mesto pred plej-of.

Crveno-beli trenutno imaju skor 20-4, ispred Partizana koji je nakon pobede u Podgorici na drugom mestu sa skorom 19-6.

Crveno- beli su već propustili jednu priliku da overe prvo mesto, potpuno neočekivanim porazom od Mege u prethodnom kolu.

Svestan toga je Janis Sferopulos trener crveno-belih.

Igramo protiv ekipe koja se bori za plasman u plej of ABA lige. Sa druge strane, mi želimo da se vratimo na pobednički put i pobedama, a konkretno ova u ponedeljak donela bi nam prvo mesto na tabeli pred plej of. Kao i uvek, ali posebno pred ovaj meč, koncentracija i energija moraju da budu na maksimalnom nivou! Pozivam naše navijače koji su nam uvek bili ogromna pomoć da dođu u Pionir i pruže nam važnu podršku u ovoj utakmici“.

Studentski centar se bori za osmo mesto, poslednje koje vodi u plej-of.

Trenutno ima skor 11-13 a direktan rival za ovu poziciju Split 11-14.

Utakmica se igra u hali "Aleksandar Nikolić" sa početkom u 18 časova.