MOJES STAO U ODBRANU SVOG IGRAČA! Trener Vest Hema: Filipsu je potrebna podrška

premijer liga

Trener Vest Hema Dejvid Mojes rekao je da je fudbaleru njegove ekipe Kalvinu Filipsu potrebna podrška, posle incidenta sa navijačima.

Filips je navodno pokazao srednji prst navijačima koji su ga vređali dok je ulazio u klupski autobus posle poraza od Njukasla u subotu 3:4 u Premijer ligi.

"Potrebno je da naši navijači pruže svim našim igračima potrebnu podršku", rekao je Mojs, preneo je Bi-Bi-Si (BBC).

Filips je iz Mančester sitija došao na pozajmicu u Vest Hem do kraja sezone.

"Kalvin je ljudsko biće i potrebna mu je podrška, ali i da mu ljudi pomognu, a to je ono što ćemo uraditi", dodao je trener londonske ekipe.

Kalvin Filips

Filips je odigrao 11 utakmica u Premijer ligi ove sezone i nije postigao gol, niti je imao asistenciju.

On je protiv Njukasla ušao sa klupe pri vođstvu 3:1, a posle 10 minuta napravio je penal.

"Kalvin je zaista dobar igrač i verujem da možemo da izvučemo nešto iz njegovog prisustva", naveo je Mojes.

Filips je prešao u Vest Hem kako bi imao dovoljnu minutažu i izborio mesto u reprezentaciji Engleske, ali ga selektor Garet Sautgejt nije pozvao u tim za prijateljske utakmice protiv Brazila i Belgije.