CRVENA ZVEZDA STIGLA DO MEČ LOPTE ZA TITULU: Nedović i Bolomboj vodili crveno-bele do druge pobede protiv Partizana VIDEO

2. utakmica finalne serije

Košarkaši Crvene zvezde poveli su sa 2:0 u finalnoj seriji ABA lige protiv Partizana.

Tim Janisa Sferopulosa je u drugoj utakmici u hali "Aleksandar Nikolić" slavio rezultatom 80:73 (17:19, 21:19, 23:19, 19:16) i stigao do meč lopte.

Zvezda je dva dana ranije u prvoj utakmici slavila sa 85:82.

Treća utakmica se igra u nedelju od 20.30 časova, a domaćin će biti Partizan u "Areni".

Šampion regiona će postati ekipa koja prva stigne do tri pobede.

Nedović je sa 21 poenom bio najefikasniji u pobedničkom timu. Po 10 poena su postigli Bolomboj i Lazić, a devet Teodosić, koji je imao i sedam asistencija.

U gostujućem timu Smit je sa 12 poena bio najefikasniji. Po 11 poena su postigli Ledej, Doužer i Kaboklo.

Prvo poluvreme je obeležio Nemanja Nedović. Postigao je 21 poen, ali nije imao pravu pomoć. Sa druge strane, Partizan je totalno nadskočio domaćina (24:10), pa je posle prvog poluvremena viđen egal - 38:38.

Ni treća četvrtina nije donela drugačiju sliku. Crveno-beli su uglavnom vodili, a Partizan stizao. Posle 30 minuta igre domaći tim je imao četiri poena viška.

Zvezda je sredinom poslednje četvrtine počela da pravi krucijalnu razliku. Teodosićeve asistencije i poeni Bolomboja vratili su Zvezdu na osam poena viška u 34. minutu (70:62). Bio je to udarac od kojeg Partizan nije uspeo da se povrati.

Crveno-beli su u finišu gotovo rutinski priveli meč kraju i stigli na korak od konačnog trijumfa u seriji.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN (1:0) 80:73 (17:19, 21:19, 23:19, 19:16)

4. ČETVRTINA

40. minut - Avramović je pogodio trojku - 78:72. Lazić je fauliran. Pogodio je oba - 80:72. Bolomboj pravi peti faul na Avramoviću. Pogodio je srpski reprezentativac samo prvo - 80:73.

39. minut - Tehničke greške su dobili Lazarević i Naneli. Smailagić pravi faul, a Lazić promašuje prvo bacanje i pogađa drugo - 78:67. Bolomboj je zaradio četvrtu ličnu, a Avramović je na liniji penala. Pogodio je oba - 78:69.

38. minut - Teodosić je pogodio jedno od dva bacanja - 75:67. Bolomboj je fauliran, Panteru četvrta lična. Pogodio je oba - 77:67. Prvi put dvocifrena prednost.

37. minut - Lazić je fauliran, Smit pravi treći faul. Dva od dva kapiten Zvezde - 74:66. Kaboklo je fauliran. Promašio je prvo, a pogodio drugo - 74:67.

36. minut - Ledej posle ofanzivnog skoka pogađa - 70:66. Bolomboj je fauliran za dva bacanja, Partizan je izašao iz bonusa. Pogodio je oba - 72:66.

34. minut - Ponovo Bolomboj precizan - 70:62. Tajm-aut za Obradovića. kaboklo prekida seriju domaće ekipe - 70:64.

33. minut - Ledej pogađa dva bacanja - 66:62. Bolomboj još jednom zakucava na asistenciju Teodosića - 68:62.

32. minut - Bolomboj zakucava - 66:60. Tompkins pravi četvrti faul.

31. minut - Smit pogađa svoju četvrtu trojku, njegovih 12 poena - 61:60. Tompkins vraća trojku, njegova druga i osam poena - 64:60.

3. ČETVRTINA

30. minut - Naneli je precizan sa linije penala, njegovi prvi poeni u meču - 59:54. Smit pogađa za tri, serija Partizana 7:0 - 59:57. Gilespi pogađa svoje prve poene - 61:57.

29. minut - Smit pogađa za tri - 56:50. Teodosić vraća trojku, njegovih osam poena - 59:50. Ledej je precizan za dva - 59:52.

28. minut - Teodosić pogađa svoj prvi poen iz igre - 53:47. Gedraitis u kontri pogađa trojku - 56:47. Najveća prednost Zvezde u meču. Tajm-aut za Obradovića.

27. minut - Doužer pravi treću ličnu, Partizan je izašao iz bonusa, a Mitrović će na liniju penala. Pogodio je svoj prvi i drugi poen na meču - 51:44. Zvezda je imala osam poena kao najveću prednost. Mitrović pravi četvrti faul. Kaboklo ubacuje trojku, njegovih osam poena - 51:47.

26. minut - Davidovac je fauliran u kontri, imaće dva bacanja. Promašio je prvo, a pogodio drugo - 49:44.

25. minut - Davidovac pogađa pod faulom - 45:44. Pogodio je dodatno - 46:44. Davidovac vezuje pet poena - 48:44.

24. minut - Bolomboj je zaradio treću ličnu grešku, Panter ide na liniju penala. Pogodio je svoj šesti i sedmi poen - 43:42. Doužer pogađa, prvi dvocifreni u Partizanu - 43:44.

23. minut - Dos Santos pogađa za tri - 43:40.

22. minut - Panter je pogodio za dva, njegov peti poen - 40:40.

21. minut - Bolomboj postiže prve poene u drugom poluvremenu - 40:38.

1 / 66 Foto: Petar Aleksić

2. ČETVRTINA

Nemanja Nedović je postigao 21 poen za 17 minuta u igri. Pogodio je jednu trojku i bez promašaja je za dva - 7/7. Po pet poena su postigli Tompkins i Lazić.

Doužer je sa devet poena najefikasniji u timu Partizana. Po pet imaju Ledej i Kaboklo. Naneli, koji je u prvoj utakmici bio najefikasniji, u prvom poluvremenu nije postigao nijedan poen, dok je Panter postigao samo tri poena.

Crveno-beli imaju 40.6 odsto šut iz igre. Pogodili su 3 od 16 za 3.

Crno-beli imaju 41.4 odsto šut iz igre. Pogodili su 3 od 14 za 3.

Partizan je u potpunosti nadskočio Zvezdu, ima 24 koka, od toga sedam u napadu. Crvena zvezda ima deset skokova, od toga tri u napadu.

Zvezda ima osam asistencija, dve osvojene i četiri izubljene lopte. Partizan ima pet asistencija, tri osvojene i sedam izgubljenih lopti.

20. minut - Tompkins je upisao treću ličnu, a Kaboklo je ponovo na liniji penala. Ovog puta pogađa dva bacanja - 38:36. Ponitka na ofanzivnom skoku ispravlja promađaj Nanelija - 38:38.

19. minut - Mitrović je dobio drugu ličnu, Kaboklo je pogodio jedno od dva bacanja - 38:34.

18. minut - Panter pogađa za tri, i to posle promašaja - 36:33. Njegovi prvi poeni na meču. Tajm-aut za Sferopulosa. Nedović stiže do 21. poena posle bacanja - 38:33.

17. minut - Nedović je nezaustavljiv - 34:27. Njegovih 19 poena. Tajm-aut za Partizan. Doužer pogađa jedno od dva - 34:28. Njegov deveti poen. Teodosić je fauliran pri šutu, Doužerov drugi prekršaj. Pogodio je oba - 36:28. Kaboklo ispravlja promašaj Pantera - 36:30.

16. minut - Nedović u kontri pogađa svoj 15. poen - 30:27. Nedović upisuje nove poene - 32:27.

14. minut - Tompkins pogađa za tri, serija Zvezde 8:0 - 28:23. Tajm-aut za Obradovića. Ledej je fauliran pri šutu. Pogodio je oba bacanja - 28:25. Tajm-aut za Sferopulosa. Doužer je siguran sa linije bacanja, mini-serija crno-belih 4:0 posle tajm-auta Obradovića - 28:27.

13. minut - Nedović pogađa pod faulom. Precizan je i u dodatnom - 23:23. Treća situacija 2+1 za Crvenu zvezdu. Nedovićevih 13 poena. Tompkins pogađa za dva - 25:23.

12. minut - Smailagić posle sjajne odbrane zakucava u kontri - 17:21. Nedović pogađa pod faulom. Pogodio je dodatno bacanje - 20:21. Avramović je fauliran u prodoru. Pogodio je oba - 20:23.

1. ČETVRTINA

10. minut - Ponitka iz ofanzivnog skoka pogađa - 16:19. Teodosić je pogodio jedno od dva bacanja - 17:19.

9. minut - Smailagić je fauliran za dva bacanja. Obe ekipe su izašle iz bonusa. Pogodio je jedno od dva - 16:17.

8. minut - Ledej vezuje drugu trojku za crno-bele - 11:14. Sada je Partizan u seriji 8:0. Lazić zaustavlja nalet gostiju - 13:14. Doužer poentira, šesti poen - 13:16. Dos Santos postiže poene pod faulom - 15:16. Pogodio je za nerešeno - 16:16.

6. minut - Kaminski pogađa svoj četvrti poen - 11:8. Smit pogađa trojku - 11:11.

5. minut - Kaminski zakucava - 6:6. Nedović upisuje nove poene - 8:6. Nedović pogađa trojku, njegov sedmi poen - 11:6.

4. minut - Lazić pogađa prvu trojku na meču, serija Zvezde - 6:4.

3. minut - Prvi poen za Zvezdu, Davidovac sa linije bacanja donosi svom timu - 1:4. Dobra odbrana Nedovića i poeni u kontri - 3:4.

1. minut - Doužer otvara utakmicu dvojkom - 0:2. Doužer još jednom pogađa - 0:4.

Startne petorke

Crvena zvezda: Do Sandos, Nedović, Lazić, Davidovac, Bolomboj.

Partizan: Doužer, Panter, Naneli, Ledej, Kaminski.

Trener Crvene zvezde Janis Sferopulos bio je prinuđen da napravi jednu promenu u timu. Umesto povređenog Nikole Topića u igri je Džavonte Smart.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN

Hala: Aleksandar Nikolić

Sudije: Damir Javor, Uroš Obrknežević, Miloš Koljenšić

CRVENA ZVEZDA: Smart, Lazarević, Teodosić, Tompkins, Davidovac, Mitrović, Lazić, Bolomboj, Nedović, Gedraitis, Gilespi, Dos Santos. Trener: Janis Sferopulos.

PARTIZAN: Smit, Ledej, Avramović, Panter, Smailagić, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer, Ponitka, Kaminski, Kaboklo. Trener: Željko Obradović.

Sve o utakmici Crvena zvezda - Partizan

Košarkaši Crvene zvezde i Partizana od 19.30 časova u hali "Aleksandar Nikolić" igraju drugu utakmicu finalne serije za titulu šampiona ABA lige.

Crvena zvezda vodi protiv Partizana u seriji koja se igra do tri pobede sa 1:0 pošto je u ponedeljak slavila rezultatom 85:82 (17:20, 22:19, 25:22, 21:21).

Treći meč se igra u nedelju 19. maja od 20.30 časova, a domaćin će biti Partizan.

Eventualni četvrti meč bi se igrao u utorak 21. maja od 18 časova, takođe u beogradskoj "Areni" pred navijačima Partizana.

Iako je bilo govora da bi eventualna majstorica mogla da se pomeri, ostao je termin subota 25. maj od 21 čas, a domaćin bi bila Crvena zvezda u hali "Aleksandar Nikolić".