Evroliga: Četiri pobede gostiju

Evroliga

Dobre igre srpskli košarkaša

Sve četiri utakmice 4. kola Top 16 faze košarkaške Evrolige koje su odigrane u četvrtak završene su pobedama gostujućih timova.

Efes je naneo treći poraz Bambergu u Top 16 fazi, a Duško Savanović je sa 14 poena i 6 skokova, uz Sašu Vujačića (17 poena), bio najbolji u turskom timu.

Ni drugi protivnik Partizana iz prve faze, Bešiktaš, još uvek ne zna za pobedu u Top 16. Barselona je rutinski slavila na gostovanju u Istanbulu, a siguran je bio i CSKA u Kaunasu. Teodosić je poveo "armejce" ka pobedi, a u drugom poluvremenu se razigrao Micov i priveo posao kraju. Teodosić je meč završio sa 24 poena i 5 asistencija, a Micov je postigao 20 poena, uz 5 skokova. Krstić se zaustavio na šest poena i četiri skoka.

Najneizvesnije je bilo u Malagi, gde je Real zahvaljujući preokretu u poslednjoj četvrtini savladao Unikahu i zabeležio četvrtu pobedu u drugoj fazi Evrolige. Kosta Perović je u Unikahi na terenu proveo manje od jednog minuta i nije se upisao u strelce.

Grupa E:

Bamberg - Efes 76:94Unikaha - Real Madrid 64:72Žalgiris - CSKA Moskva 70:87

Grupa F:

Bešiktaš - Barselona 59:73

Petak, 18. januar:

Grupa F

17:00 Himki - Makabi 19:30 Fenerbahče - Kaha Laboral21:00 Olimpijakos - Montepaski

Odigrano u sreduAlba - Panatinaikos 73:79