ŠUMADINCI SLAVILI: Radnički u finišu slomio Partizan

Poraz crno-belih

Radnički je u neizvesnoj završnici slavio protiv Partizana s 78:76

KRAGUJEVAC - Košarkaši Radničkog pobedili su u Kragujevcu ekipu Partizana rezultatom 78:76 (14:18, 18:11, 25:22, 21:25) u derbi meču 19. kola ABA lige. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Aleksandar Ćapin, koji je postigao 23 poena, dok je Teriko Vajt dodao 13. U poraženoj ekipi najbolji je bio Vladimir Lučić sa 20 poena, dok je Đorđe Gagić ubacio 14. Prvo mesto na tabeli regionalne lige drži Igokea sa 15 pobeda i četiri poraza, dok je Crvena zvezda druga sa skorom 13/6. Partizan je treći sa 12 pobeda i sedam poraza. Radnički deli četvrtu poziciju sa ekipama Bududućnosti i Cedevite sa skorom 11/8. Crno-beli su mnogo agresivnije ušli u meč, pa su sredinom prvog perioda imali prednost od osam koševa 12:4, a posle prve četvrtine imali plus od četiri poena. Domaćin je mnogo čvrsće odigrao u odbrani u drugoj četvrtini utakmice, pa su serijom od 16:2 pred kraj drugog perioda došli na plus osam (30:22), međutim, ekipa Duška Vujoševića je do odmora uspela da smanji deficit za kragujevčanima. U drugom delu meča, viđena je mnogo bolja košarka na obe strane, pa je prestojala veoma ubudljiva završnica meča u kojoj je Partizan smanjio deficit na samo koš razlike (75:74), ali je Radnički već u sledećem napadu rešio dilemu pobednika i zasluženo trijumfovao. Radnički je ovom pobedom pred domaćom publikom povećao šanse za plasman na završni turnir lige, dok je Partizan umanjio šanse.

TOK UTAKMICE 13 sekundi do kraja. Gagić smanjuje na 75:74, a Ćapin ponovo sa linije za slobodna bacanja za 77:74. Bertrans smanjuje na 77:76. Marković pogađa jedno bacanje za 78:76, a Lučić ne pogađa trojku za pobedu. Ćapin pogađa jedno bacanje za 73:72, a Bertrans ne pogađa za vođstvo Partizana. Ćapin pogađa sa linije bacanja za 75:72. Tajm-aut za Partizan, a potom i za Radnički Partizan serijom 8:0 smanjuje na 72:70. Mijatović promašuje za trojku, a Gordić zakucava za 72:72. Bertrans trojkom dva minuta pre kraja utakmice smanjuje prednost Partizana, 72:68. Četiri minuta pre kraja meča Radnički preko Ćapina dolazi do plus 10, 72:62. Radnički promašuje četiri slobodna bacanja, a crno-beli su na nešto više na dva minuta pre kraja smanjili na 72:65 U toku je 34. minutu, a Radnički drži prednost od šest do osam poena. Nova trojka Ćapina za vođstvo od 68:59. Lučić vraća trojku, 68:61 Radnički koristi greške Partizana na početku poslednje četvrtine i vodi s 59:51. IV četvrtina Partizan je uspeo do kraja treće četvrtine da smanji prednost domaćih na 57:51. Radnički sa dve trojke Mijatovića stiže do vođstva od 54:45. Domaći su u trećem delu utakmice postigli sedam trojki, trenutno je 57:49 Crno-beli trojkama Bertansa i Vestermana vraća minus na tri u 25. minutu (44:41). Međutim, Mijatović donosi novu trojku Radničkom, a Musli pravi novu ličnu u napadu. Radnički trojkama u 23. minutu stiže do najveće prednosti na meču, 41:32. Nova trojka Ćapina za plus 12. Taj-aut za Partizan. III četvrtina Lučić je trojkom nekoliko sekundi pre kraja prvog poluvremena ublažio vođstvo domačih na 32:29. Radnički u 18. minutu posle nekoliko grešaka Partizana vodi s 30:22. Crno-beli su do sada postigli samo četiri poena. Trener Partizana Duško Vujošević ponovo traži tajm-aut. Kragujevčani su podigli nivo agresivnosti. Partizan je u prvih šest minuta druge četvrtine postigao samo četiri poena. Domaći imaju prednost od tri poena, 25:22

Radnički je zaigrao angažovanije u drugoj četvrtini i u 13. minutu stigao do prednosti od 21:20. Druga četvrtina

Vajt je pogdio za Radnički, ali su do kraja prvog perioda pogodili i Birčević kod domaćina, odnosno Vesterman za goste, što je konačnih 18:14 za Partizan posle prvog kvartala.

Posle prvih koševa Kragujevčana, Partizan je opreuzeo vođstvo i sa po četiri poena Milosavljevića, Gordona i Lovrena, i boljom igrom čitave petorke ima prednost 16:10.

Utakmica je počela. Radnički je poveo s 2:0, posle koša Sinovca Međutim, utakmica je nakratko prekinuta, pošto navijači domaćih ubacuju tvrde predmete i papire na teren.