POKLEKLI U PRODUŽETKU: Srbija bez titule na EP!

Srebrni kadeti

Najbolji košarkaši Srbije do 16 godina poraženi su nakon produžetka u finalnom meču protiv Španije

BEOGRAD - Kadetska košarkaška reprezentacija Srbije osvojila je srebrnu medalju na prvenstvu Evrope pošto je večeras u finalnoj utakmici u Kijevu izgubila od selekcije Španije sa 65:63 posle produžetka (17:15, 13:18, 15:9, 10:13 - 10:8).

Izabranici selektora Vanje Guše propustili su veliku priliku da se okite šampionskom titulom. Igrali su veoma dobro, posebno u odbrani, pa su Španci u poslednjoj četvrtini prvi koš postigli četiri minuta pre kraja.

Mladim srpskim košarkašima, međutim, popustila je koncentracija u odlučujućim trenucima. Greškama su ispustili prednost od pet poena (50:45), što su Španci iskoristili i izborili produžetak, gde su bili smireniji i precizniji za konačan trijumf.

Najefikasniji u srpskom timu bili su Nikola Rakićević sa 19 i Stefan Peno sa 10 poena, dok su se kod protivnika istakli Rodriges sa 15 i Lopez-Arasteguj sa 14 poena.

Bronzanu medalju na šampionatu za košarkaše do 16 godina osvojila je Grčka savladavši Italiju sa 78:50 (22:9, 12:15, 20:8, 24:18).