Slušaj vest

Željko Drčelić, predsednik KK Crvena zvezda, obratio se navijačima otvorenim pismom pred utakmicu protiv Žalgirisa.

Susret u okviru 27. kola Evrolige će biti odigran u četvrtak sa početkom od 20 časova.

Nakon saopštenja kluba sa Malog Kalemegdana i apela na navijače, poruku za pristalice crveno-belih je poslao i Drčelić.

Otvoreno pismo predsednika Crvene zvezde objavljeno na zvaničnom sajtu kluba prenosimo u celosti:

- Dragi Zvezdaši!

Ulazimo u poslednju fazu ligaškog dela Evrolige. Svi zajedno, naši momci na terenu, hiljade ljudi na tribinama koji nam iz nedelje u nedelju pružaju ogromnu podršku, svi Zvezdaši koji nam u svakodnevnim kontaktima daju do znanja da predstavljamo Crvenu zvezdu na pravi način, i na ponos svih - izborili smo se za šansu da se nadamo plasmanu u narednu fazu Evrolige!

Pred nama je još jedna velika evropska utakmica, koja predstavlja pravu priliku da još jednom pokažemo celoj Evropi zašto smo najbolji na svetu i zašto baš niko nema takvu atmosferu na tribinama!

Takvu atmosferu pravili smo dlanovima, zastavama, ogromnom energijom i ljubavlju koju su slali svi sa tribina ka našim momcima na terenu, a ne laserima, bacanjem predmeta na teren ili vređanjem onih koji ne nose crveno beli dres!

Željko Drčelić Foto: Starsport

Žalgiris je važna i velika utakmica, ali nije poslednja. Naši gosti u narednih mesec dana biće i Milano, Virtus, Real Madrid, Anadolu Efes...svaka od tih utakmica predstavlja važan korak ka našem velikom cilju, a to je plej of Evrolige.

Zato još jednom apelujem na našu celokupnu zvezdašku porodicu – u četvrtak uveče u centru pažnje treba da su naši momci u crveno belim dresovima.

Krilatica koja se više puta vijorila na našim tribinama je „HRABRO“. Tako će naši momci kao i uvek igrati na terenu. Svi zajedno izborili smo se za našu šansu da sanjamo, ali i da se nadamo da ukoliko budemo i mudri, možemo da ostvarimo najveće stvari. Nekoliko dana pre velikog 80. rođendana naše Crvene zvezde imamo priliku da svetu pokažemo još jednim spektaklom svima zašto smo veliki – kao klub, kao Zvezdaši koji sa ponosom uvek mogu da izgovore NIKO ZVEZDO NEMA ŠTO IMAŠ TI! - navedeno je u pismu uz potpis Željka Drčelića.

Crvena zvezda nakon 26 utakmica ima učinak od 16 pobeda i 10 poraza i nalazi se na deobi trećeg mesta sa Panatinaikosom, Monakom i Bajernom koji imaju identičan učinak.

Bonus video:

Crvena zvezda predstavljanje Izvor: Kurir