ĐOKOVIĆ DOBRO PAMTI FINALE VIMBLDONA PROTIV NJEGA! Novak je favorit protiv Italijana koji se vraća u teniski vrh, ali neće biti lako!
Novak Đoković će odigrati prvi meč u singlu nakon povrede i predaje na Australijan openu.
Podsetimo, Đoković je morao da se povuče nakon prvog seta polufinala u Melburnu protiv Aleksandera Zvereva zbog povrede butine koju je zaradio tokom četvrtfinala protiv Karlosa Alkaraza.
Oporavio se i vratio na teren, zaigrao sa Fernandom Verdaskom u dublu i pobedio na startu turnira u Dohi, a sada će igrati prvo kolo singla protiv Matea Beretinija. Taj meč je treći na programu na centralnom terenu i očekuje se da počne nakon 15.30 časova.
Beretini je trenutno 35. na ATP listi, a u ozbiljnom je usponu nakon što je iznenada nivo njegovog tenisa opao usled određenih privatnih problema. Italijan je u aprilu 2022. godine bio šesti na svetu, a dve godine kasnije je bio 154.
Sada ponovo ide ka vrhu i možemo da kažemo da Novak nije imao puno sreće sa žrebom. Beretini je u karijeri osvojio 10 titula.
Protiv Đokovića je igrao četiri puta i svaki put izgubio. Posebno će se pamtiti finale Vimbldona iz 2021. godine kada je Novak stigao do titule pobedom nakon preokreta u četiri seta rezultatom 6:7(4:7), 6:4, 6:4, 6:3.
Novak će na ovom meču biti favorit, a to potvrđuju i kladionice.
Kvota na pobedu srpskog tenisera iznosi 1,27, dok je kvota na pobedu Beretinija 3,40.
Bonus video: