ČITAV SVET OSTAO U ŠOKU: Poništen gol na otvaranju Mundijala, a niko nije znao zašto! (VIDEO)

KATAR 2022

Mundijal 2022 -

Priče da je utakmica između Katara i Ekvadora na otvaranju Svetskog prvenstva nameštena, pala je u vodu već u trećem minutu kada je Ener Valensija postigao gol za Južnoamerikance.

Međutim...

Iako je delovalo da je sve u redu i da nema razloga da se gol poništi, usledila je reakcija VAR sobe, a nakon provere snimka je doneta odluka da se gol poništi.

Neposredno pred gol Enera Valensije, Mikael Estrada je bio u ofsajdu, mada grafika koja je prikazana nije dala najbolji uvid u čitavu situaciju, pa nikome nije bilo jasno zobg čega pogodak nije priznat.

Tek kasnije je stiglo objašnjenje cele situacije.

Estrada je za stopalo bio u ofsaju u trenutku kada je Feliks Tores udario loptu glavom. Ubrzo je i Estrada odigrao glavom, a zatim je Tores poslao loptu prema Valensiji.

Ekvador

U svakom slučaju, radost domaćina zbog poništenog gola kratko je trajala, pošto je Valensija već u 31. minutu imala 2:0 zahvaljujući dva pogotka fudbalera kojem je i poništen gol.