LEVANDOVSKI PROMAŠIO PENAL ZA POBEDU: Meksiko i Poljska podelili plen, biće DRAME u grupi gde je Mesijeva Argentina! VIDEO

katar 2022

Mundijal 2022 -

Fudbaleri Meksika i Poljske odigrali su večeras u Dohi nerešeno 0:0, u utakmici prvog kola Grupe C na Svetskom prvenstvu.

U prvom poluvremenu utakmice na stadionu 974 vredi izdvojiti šansu meksičkog igrača Aleksisa Vege iz 26. minuta. Centaršut je uputio Ektor Erera, a Vega je glavom šutirao pored gola.

Meksiko je bio bolji rival u prvom delu, a prvo uzbudjenje u drugom poluvremenu vidjeno je pred njihovim golom.

Ektor Moreno je u 52. minutu u kaznenom prostoru povukao Roberta Levandovskog, a australijski sudija Kris Bit posle gledanja VAR-a pokazuje na "belu tačku".

Šest minuta kasnije udarac Levandovskog sa penala brani meksički golman Giljermo Očoa.

Meksiko je blizu vodjstva bio u 64. minutu, kada je loptu u kazneni prostor poslao Edson Alvares. Glavom je loptu zakačio Enri Martin, a na golu Poljske je intervenisao golman Vojćeh Ščesni.

Pokušale su obe selekcije da do kraja postignu gol, ali promene nije bilo.

Ranije danas u ovoj grupi veliko iznenađenje je napravila selekcija Saudijske Arabije koja je savladala Argentinu sa 2:1.

U drugom kolu Poljska igra protiv Saudijske Arabije, a Meksiko se sastaje sa Argentinom. Utakmice su na rasporedu 26. novembra.

Defintivno nas potpuno neočekivano očekuje velika drama u ovoj grupi.

1 / 7 Foto: Profimedia

Drugo poluvreme:

90 + 7- Pokušao je Krikovjak iz daljine, ali nije bio precizan.

90. minut - Utakmica je produžena za 7 minuta

81, minut - I dalje nema golova u Dohi, ali pobedu hoće i jedni drugi. Igra se u visokom ritmu

Levandovski

76. minut - I dalje se čini da Meksikanci nekako više žele pobedu, ali i Poljaci opasni iz kontre.

70. minut - Ulazi u igru Raul Himenez najbolji strelac Meksika, umesto Martina

64. minut - Meksiko je nakon odbranjenog penala Očoe nastavio da napada, Vega i Martin je bili su u dve izgledne situacije, ali nije bio precizan.

57. minut - Nakon prekršaja Morena nad Levandovskim i VAR intervencije, dosuđen je penal za Poljsku. Levandovski je imao priliku da postigne svoj prvi gol na Mundijalu, ali ga je legendarni meksički golman Giljermo Očoa sjajno pročitao i odbranio penal.

50. minut - Meksikanci ofanzivniji i u nastavku

46. minut - Utakmica je nastavljena

Meksiko

Prvo poluvreme:

45. minut - Prvo poluvreme produženo je za dva minuta

43. minut - Meksiko opasno pritiska u finišu prvog poluvremena, ređaju se opasne situacije pred golom gostiju

37. minut - Meksiko izuzetno opasan po desnoj strani preko Lozana ubojitog napadača Napolija.

31. minut - Poljaci su malo stali na loptu i umirili agresivne Meksikance

Meksiko

25. minut - Meksiko opasniji definitivno, dobar pokušaj Vege glavom nakon centaršuta zamalo pored gola Ščesnog

15. minut - Obostrano otvoren duel, ali bez pravih šansi, Meksikanci konkretniji

9. minut - Poljaci su preuzeli inicijativu nakon početnog pritiska Meksikanaca

4. minut - Prva prilika za Meksiko,centrirao je Lozano, ali Vega nije uspeo da zahvati loptu.

1. minut - Utakmica je počela

Meksiko

Sastavi: Meksiko: Očoa – Sančes, H. Moreno, Montes, Galjardo – H. Erera, Edson Alvares, Čaves – Lozano, Martin, Vega

Poljska: Ščešni – Glik, Kivior, Berezinski, Keš – Zalevski, Šimanski, Zjelinski, Kaminski, Krihovijak – Levandovski

U drugoj utakmici 1. kola grupe C na Svetskom prvenstvu u fudbalu sastaju se Meksiko i Poljska.

Nakon prave svetske senzacije u prvom meču ove grupe gde je Saudijska Arabija šokantno savladala Argentinu ovaj meč dobija ja još više na značaju.

Pretpostavljalo se pred start Mundijala da će ovo biti obračun za drugo mesto u grupi, a sad se situacija prilično komplikuje.

Meksiko

Meksiko se najviše uzda u tradiciju, Naime prosto neverovatno zvuči podatak da su na poslednjih sedam Mundijala svaki put prošli grupu i ispali u osmini finala.

Najveće nade Meksikanci polažu u Irvinga Lozana napadača Napolija i Raul Himeneza koji se oporavio nakon duge povrede ali pitanje je koliko je spreman za takmičenje.

Sa druge strane Poljska se uzda u svog najboljeg igrača Roberta Levandovskog, od koga očekuju da im svojim golovima obezbedi plasman u nokaut fazu, što Poljacima na poslednja tri učešća na Mundijalu nije pošlo za nogom.