MAROKO JE HIT MUNDIJALA, ŠPANIJA IDE KUĆI: Crvena furija izabrala "LAKŠI PUT" pa nakon PENAL DRAME eliminisana sa SP! VIDEO

KATAR 2022

Mundijal 2022 -

Maroko je izbacio Španiju! Senzacija na Mundijalu u režiji fenomenalnih boraca sa afričkog kontinenta. Oni su posle boljeg izvođenja penala savladali Španiju sa 3:0.

Nijedan gol nismo videli tokom regularnih 90 minuta, a ni u produžetcima. Totalno ludilo videli smo u penal serije, gde su Španci promašili sva tri penala! Čudesno je branio Bono... Sarabija, Soler i Buskets nisu našli način da pošalju loptu u njegov gol. Na kraju je Hakimi panenkom brutalno ponizio "furiju".

Tokom 120 minuta videli smo veliki broj prilika na obe strane. Pravo je čudo da nismo za dva sata fudbala videli gol. Maroko je prošio 3-4 zicera... Isto i Španija, s tim da je "furija" u 120. minutu pogodila čak i stativu.

Prava je drama bila gotovo čitav tok meča.

Treba istići da je Maroko imao neverovatnu podršku sa tribina, gde je bilo više od 25.000 njihovih navijača. Na kraju je nastala slavlje o kome će se još dugo pričati.

Čini se da ovaj fantastični tim još nije rekao svoju poslednju reč na Mundijalu. Jedna stvar je izvesna - veliki broj neutralnih ljubitelja fudbala biće svim srcem uz Maroko. Možda je došlo vreme da svetski fudbal dobije senzaciju o kakvoj nije mogao ni da sanja.

Špancima se tako obilo o glavu, što su kalkulisali i grupi i prepustili prvo mesto u grupi Japanu ne bi li pobegli od Hrvatske i pogotovo Brazila.

Maroko će se u četvrtfinalu sastati sa boljim iz duela Portugal - Švajcarska

1 / 8 Foto: Profimedia

PENALI:

3:0 - Panjenka Hakimija, gotovo je Maroko je u četvrtfinalu!

- Gledaćemo penale!

120. minut - Tri minuta nadoknade, Španci žestoko pritiskaju, Sarabija pogađa stativu, potpuna ludnica.

119. minut- Izlazi upravo Vilijam, a ulazi Sarabija, verovatno da izvede penal, koji su sve izvesniji

118. minut - Hakimi u poslednji čas izbacuje loptu nakon cenatršuta Vilijamsa

115. minut - Opet Šedira u kontri Marokanaca i ponovo se spetljao

111. minut - Napadaju Španci, pokušavaju sve da reše pre izvođenja jedanaesteraca.

106. minut - Počeo je drugi produžetak

Katar

Prvi produžetak:

105 +1 minut - Završen je prvi produžetak

104. minut - Fantastična prilika za Maroko, ali Šedira sa 5 metara šutira pravo u Simona

101. minut - Ponovo veliki pritisak Španaca sjajno se brane Marokanci

97. minut - Dvostruka izmena Enrikea. Menja levu stranu, umesto Albe i Olma u igri su Balde i Fati.

94. minut - Velika šansa za Maroko nakon kontre, ali Šedira se spetljao u završnici i Rodri mu je skinuo loptu sa noge

91. minut - Počeo je prvi produžetak

Katar

Drugo poluvreme:

- Završen je regularni deo meča, gledaćemo produžetke

90+ 4. minut - Olmo je lukavo šutirao iz slobodnog udarca, Bono krajnjim naporom odbranio.

90. minut - Utakmica je produžena za 5 minuta

88. minut - Konačno su Španci organizovali jednu kontru, Amrabat, je izblokirao Vilijamsa

86. minut - Opasna kontra Maroka. Šedira je mogao bolje da reaguje, šutirao je iz okreta na gol, umesto da uposli Zijeha koji je bio sam u izglednoj poziciji

82. minut - Vilijams je doneo brzinu u redove Španije, uposlio je Moratu nakon prodora, ovaj šutirao ali je bio previše iskosa da bi ugrozio Bona.

80. minut - Odlično ubacivanje Vilijamsa po denoj strani, Marokanci u poslednji čas intervenišu ispred Dani Olma

Katar

77. minut - Laport je dobio žuti karton, u međuvremenu Niko Vilijams menja Ferana Toresa, treća izmena Enrikea

74. minut . Sve veći pritisak crvene furije, ali bez pravih prilika.

70. minut - Ne odustaju Španci od svoje pas igre, kruže oko šesnaesterca, ali ne nalaze rupu u zidu Marokanaca

66. minut - Izmena i u Maroku, umesto Bufala u igi je Elzazui

62. minut - Enrike reaguje dvostrukom izmenomu igri su Morata i Soler umesto Gavija i Asensia

Katar

57. minut - Španska odbrana je visoko postavljena, Marokanci su jako opasni iz brzih kontri, ali im fali završni pas.

54. minut - Pokušavaju Španci brzom razmenom pasova da razbiju blok Marokanaca. Pokušao je Olmo iz slobodnog udarca, ali njegov šut boksuje Bono.

49. minut - Španci pritiskaju i u nastavku, Marokanci dobro organizovani, vrebaju iz kontre

46. minut - Utakmica je nastavljena

Kraj prvog poluvremena.

45. + 1 minut - Prošao je Olmo po levoj strani, poslao opasnu loptu po zemlji u šesnaesterac, ali brane se nekako Marokanci.

45. minut - Igraće se samo minut sudijske nadoknade.

43. minut - Novi opasan napad Maroko nakon centaršuta, ali uspeo je Laport da otkloni opasnost. Ponovo je sjajan potez imao Bufal na začetku akcije.

42. minut - Dobra prilika za Maroko. Ponovo je Bufal prošao po levoj strani, centrirao, a Agerd šutira glavom preko gola.

Maroko

36. minut - Trominutna opsada gola Maroka završila se faulom u napadu.

33. minut - Šut Mazrauia sa distance, uspeo je da odbrani Simon uz malu nesigurnost.

27. minut - Asensio izlazi sam iskosa sa leve strane pred Bonoa, ali šutira pored gola. Dva veoma opasna napada Španije u poslednja tri minuta.

25. minut - Prilika za Španiju, ali u ofsajdu je bio Feran Tores.

22. minut - Fenomenalan dribling Bufala, nakon kojeg je probio po levoj strani, ali Ziješ nije uspeo da uradi ništa konkretno.

21. minut - U dosadašnjem toku utakmice Španija deluje dosta bezidejno. Marokanci prete iz kontri i prekida.

14. minut - Prošao je Mazraui po levoj strani i centrirao, ali hvata Unai Simon bez problema.

Maroko, Španija

11. minut - Slobodan udarac za Maroko na tridesetak metara od gola Simona. Šutirao je Hakimi, lopta je otišla malo iznad prečke.

5. minut - Španci drže loptu skoro sve vreme u svojim nogama. Marokanci će očigledno pokušavati brzom tranzicijom da ugroze gol Španije.

1. minut - Utakmica je počela.

UOČI MEČA:

15.55 - U toku je intoniranje nacionalnih himni. Utakmica će uskoro početi.

15.40 - Podsetnik na duel ovih rivala sa prethodnog Mundijala koji je završen rezultatom 2:2.

15.35 - Malo atmosfere sa tribina. Očekuje se veliki broj marokanskih navijača.

1 / 4 Foto: Profimedia

15.30 - Španija favorit

Kvota na pobedu Španije u ovom duelu je 1.68, a na Maroko 6.50. Koeficijent na remi je 3.70.

15.20 - Poznati su sastavi

U timu Španije na klupi je ostao Alvaro Morata, najbolji strelac tima na dosadašnjem toku turnira sa tri postignuta gola. Zanimljivo je da će na desnom beku igrati Markos Ljorente, koji u grupnoj fazi nije na terenu proveo ni minut. Na toj poziciji smenjivali su se Karvahal i Aspilikueta.

Marokanci su izašli u očekivanom sastavu i deluje da će igrati ofanzivno.

SASTAVI TIMOVA:

MAROKO (4-1-2-3): Bono – Mazraui, Aguer, Sais, Hakimi – Amrabat - Amala, Unai – Bufal, En Nesiri, Ziješ. Selektor: Valid Regragi.

ŠPANIJA (4-1-2-3): Simon – Ljorente, Rodri, Laport, Alba – Buskets - Gavi, Pedri – Feran Tores, Asensio, Olmo. Selektor: Luis Enrike.

Stadion: Edukejšn siti, Doha. Glavni sudija: Fernando Rapaljini (Argentina).

Poslednji dan osmine finala Svetskog prvenstva u Kataru otvaraju reprezentacije Maroka i Španije.

Marokanci su pokazali možda i najkvalitetniji fudbal od svih selekcija koje na ovo prvenstvu nisu došle kao jedni od top favorita.

U teškoj grupi sa Belgijom, Hrvatskom i Kanadom, selekcija sa severa Afrike uspela je da zauzme prvo mesto, sa odličnih sedam bodova. Nakon uvodnog remija bez golova protiv Hrvatske, Marokanci su više nego zasluženo pobedili Belgiju (2:0), a u poslednjem kolu nešto lakši posao imali su protiv otpisane Kanade (2:1), za potvrdu prvog mesta.

Međutim, ovaj odličan plasman nije im doneo bar nešto lakšeg protivnika u osmini finala, tako da će Ziješ, Hakimi, En Nesiri i ostatak uigrane družine morati na megdan Španiji.

Španci su u prvom kolu grupne faze oduševili svet lepršavom igrom i ubedljivom pobedom nad Kostarikom od čak 7:0. Usledio je remi protiv Nemačke (1:1), a zatim jedna od čudnijih utakmica na prvenstvu i poraz od Japana rezultatom 2:1.

Tim porazom Španija je praktično eliminisala Nemačku, a u isto vreme izbegla potencijalni duel sa Brazilom u četvrfinalu. Mnogo prašine se diglo oko te utakmice, s pitanjem da li su Španci kalkulisali ili ne, ali to verovatno nikada nećemo saznati.

Bilo kako bilo, Špance čeka duel protiv prekomorskih suseda sa kojima imaju burnu istoriju, a poznato je da Španija ima i svoje enklave na severu Maroka. Takođe, ogroman broj imigranata iz Maroka živi u Španiji, tako da između ovih zemalja postoji neraskidiva veza. Biće zanimljivo ispratiti reakcije sa španskih ulica tokom i nakon utakmice.

Luis Enrike nema problema sa povredama, tako da bi trebalo da izvede najjači sastav protiv veoma motivisanih Marokanaca. Glavno je pitanje da li će utakmicu početi Alvaro Morata, koji je postigao tri gola na turniru iako je bio starter samo protiv Japana.

Luis Enrike

Utakmica između Maroka i Španije na programu je od 16 časova, a pobednik ovog duela u četvrfinalu će igrati protiv boljeg iz meča Portugal - Švajcarska.