CELA ARGENTINA SLAVILA MESIJA, PA IH RASTUŽIO MBAPE: Pogledajte GOLOVE u dramatičnim produžecima (VIDEO)

katar 2022

Mundijal 2022 -

Izuzetno uzbudljivo finale Svetskog prvenstva u Kataru, kulminaciju je dostiglo u 109. minutu, kada je cela Argentina slavila Lionela Mesija.

Naime, posle izvanredne akcije "gaučosa", lopta je došla do Mesija, koji proturio loptu pored sjajnog golmana "trikolora" Lorisa, a potom je fudbaler Francuske Čuameni izbio, ali je već bila dobrano prešla gol liniju.

Gol-tehnologija je savršeno funkcionisala, a glavni sudija iz Poljske Marčinjak je odmah na satu dobio znak da je Mesi postigao gol za 3:2!

Međutim, u 118. minutu je dosuđen novi penal za Francuze, a sa bele tačke je ponovo bio precizan Kilijan Mbape, što je bio njegov treći gol u finalu i osmi na Mundijalu u Kataru, tako da je najbolji strelac Svetskog prvenstva.