Radnički lako sa Partizanom

Vaterpolo

Partizan je u Kragujevcu odigrao prvi zvaničan meč ove sezone, jer je direktan učesnik Lige šampiona i nije igrao kvalifikacije

Vaterpolisti Radničkog savladali su u Kragujevcu ekipu beogradskog Partizana sa 11:8 (1:1, 3:2, 4:1, 3:4), u utakmici prvog kola A lige Srbije.Kragujevčani su pobedom otvorili sezonu u nacionalnom prvenstvu, nakon što su se prethodno probili u završnu rundu kvalifikacija za Ligu šampiona.Iskusniji domaći sastav očekivano je došao do bodova, međutim, do kraja utakmice morao je da bude oprezan, s obzirom na umor igrača, ali i čvrst otpor mladog i poletnog tima crno-belih.Partizan je u Kragujevcu odigrao prvi zvaničan meč ove sezone, jer je direktan učesnik Lige šampiona i nije igrao kvalifikacije.Izabranici trenera Vladimira Vujasinovića odigrali su dobro prvo poluvreme, ali je u nastavku došlo do pada koncentracije, što je Radnički iskoristio i stekao odlučujuću prednost (8:4).Međutim, strpljivi i uporni gosti nisu se predavali i u završnici došli na minus jedan gol, ali su Kragujevčani pojačali ritam i sačuvali zasluženo vođstvo za pobedu u derbiju.